«Інклюзивна освіта». Презентація навчального посібника

«Інклюзивна освіта». Презентація навчального посібника

Укрінформ
12 липня, 13:30 - Презентація навчального посібника «Інклюзивна освіта» 

Організатор: Міністерство освіти і науки України.

Учасники: Павло Хобзей – перший заступник міністра освіти і науки України; Марина Порошенко – голова Фонду Порошенка;  Наталія Софій – завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, директор Всеукраїнського фонду «Крок за кроком»; Григорій Баран– менеджер програми «Соціальний капітал», секретар правління Міжнародного фонду «Відродження».

Довідково. Серед найголовніших пріоритетів діяльності Міністерства освіти і науки України є створення рівних умов для навчання та доступу до освіти для різних категорій здобувачів освіти, інклюзивного, безпечного та безбар’єрного освітнього середовища, створення сприятливих умов для подальшого розвитку інклюзивної освіти в Україні.

Саме із цією метою було розроблено навчальний посібник «Інклюзивна освіта», який буде спрямовано для вивчення студентам закладів вищої педагогічної освіти і слухачам системи післядипломної педагогічної освіти. У навчальному посібнику розкрито концептуальні засади інклюзивної освіти, міжнародне і національне законодавство з розвитку інклюзивної освіти, зарубіжний досвід впровадження інклюзивної освіти, державно-громадське управління інклюзивною освітою тощо.

Останній розділ навчального посібника присвячений підготовці майбутніх педагогів з оволодіння знаннями й уміннями щодо технологій організації освітнього процесу учнів з особливими освітніми потребами. У навчальному посібнику розміщено словник термінів і понять, які стосуються інклюзивної освіти, а також додатки, таблиці та схеми, які покликані допомогти у засвоєнні матеріалу.

Підсумкові матеріали:

Для освітян створили посібник з інклюзивної освіти

В Укрінформі презентували навчальний посібник “Інклюзивна освіта”

Про посібник розповіла його авторка, голова Благодійного фонду Петра Порошенка Марина Порошенко, повідомляє кореспондент агентства.

“Це видання стало результатом практичних і теоретичних напрацювань у рамках науково-педагогічного проєкту “Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації”, що впроваджував Фонд Порошенка разом з Міністерством освіти та науки. ...Він складається з важливих для розвитку інклюзивної освіти тем, а саме — інклюзивна освіта як сфера відповідальності держави і громадянського суспільства, державно-громадське управління інклюзивної освіти, дитина з особливими потребами як суб’єкт інклюзивної осіти і організація освітнього процесу в умовах інклюзивної освіти. Основною метою посібника є оволодіння педагогами основними компетентностями щодо засад інклюзивної освіти, системи державно-громадського управління інклюзивною освітою, особливостей психофізичного розвитку дитини з особливими освітніми потребами, основних принципів та технологій організації освітнього процесу в умовах інклюзивної освіти”, - розповіла Марина Порошенко.

Вона додала, що видання також містить глосарій, що дозволяє уніфікувати термінологію та привести її у відповідність до міжнародних стандартів.

Марина Порошенко нагадала, що останні роки в Україні триває розбудова системи інклюзивного навчання. Відповідно до міжнародних стандартів зараз Україна впроваджує навчання дітей з особливим потребами в системі шкільної освіти. Цей принцип зокрема передбачено Саламанською декларацією, переклад якої на українську мову здійснено за сприяння Фонду Порошенка. Документ передбачає, що освіта повинна надаватися кожному без винятку, відповідно до його принципів удосконалювалося українське законодавство. Зараз в Україні вже діє мережа інклюзивно-ресурсних центрів, які надають допомогу родинам з дітьми з особливими потребами, За даними МОН, 12 тисяч таких дітей уже навчаються у звичайних школах, що дає їм можливість не тільки отримувати освіту, а й соціалізуватися.

Наразі, за словами Марини Порошенко, є нагальна потреба ввести інклюзивний компонент при підготовці педагогічних фахівців, які після вишів працюватимуть у школах і в тому числі з дітьми з особливими освітніми потребами.

“Хочу сказати, що цей навчальний посібник передбачено для забезпечення викладання навчальної дисципліни “Інклюзивна освіта” у закладах вищої педагогічної освіти, а також для для післядипломної освіти керівників шкіл, методистів, вчителів, він буде корисним для викладачів непедагогічних вишів, батьків дітей з особливими потребами”, - наголосила Марина Порошенко.

Як зазначив на презентації перший заступник міністра освіти та науки Павло Хобзей, цінність посібника ще й в тому, що він побудований на українському досвіді і тісно пов'язаний з реформою Нової української школи

“Нова українська школа пов’язана з цінностями та ставленням, з рівним доступом, власне через інклюзію це і забезпечується, - наголосив Хобзей.

Він також зауважив, що в освітньому стандарті підготовки педагогічних кадрів є інклюзивна складова, відтак педагогічні університети при навчанні своїх студентів можуть використовувати цей посібник. Також при акредитації освітніх програм Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти враховуватиме інклюзивний компонент у них.

У посібнику також розглядається міжнародний досвід впровадження інклюзивної освіти, українське законодавство, є багато практичних порад з організації процесу інклюзивного навчання.

Посібник "Інклюзивна освіта" буде розміщено у вільному доступі на сайті Благодійного фонду Петра Порошенка.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-