75-річчя депортації кримськотатарського народу

75-річчя депортації кримськотатарського народу

Укрінформ
16 травня 14:00 - 75-річчя депортації кримськотатарського народу: наслідки і перспектива визнання актом геноциду судовими органами України

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.

Учасники: Еміне Джапарова - перший заступник міністра інформаційної політики України; Ескендер Барієв - голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу; Сергій Громенко - кандидат історичних наук; Андрій Іванець - кандидат історичних наук; Сергій Пархоменко - директор Центру зовнішньополітичних досліджень; Євген Самуха - керівник служби міжнародних звязків Представництва Президента України в АРК; Костянтин Захаренко - адвокат; Андрій Щекун - громадський діяч; Вячеслав Кашка - Ужгородський національний університет; Вадим Лушпієнко - начальник управління з розслідування кримінальних проваджень Прокуратури АРК; Закрема Барієв - менеджер Кримськотатарського ресурсного центру; Гаяна Юксель - член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства "QHA"; Різа Шевкієв - член Меджлісу кримськотатарського народу.

Теми до обговорення:

1. Міжнародні та національні стандарти кримінальної кваліфікації депортації кримськотатарського народу.

2. Розслідування депортації кримськотатарського народу в рамках національного кримінального процесу.

3. Міжнародне співробітництво в розслідуванні депортації кримськотатарського народу.

Підсумкові матеріали:

Депортація кримських татар має бути визнана геноцидом в судовому порядку - член Меджлісу

Необхідно організувати відкриту громадську дискусію на тему - що необхідно зробити, щоб судові органи визнали депортацію кримськотатарського народу актом геноциду.

Про це в Укрінформі в ході Круглого столу "75-річчя депортації кримськотатарського народу: наслідки і перспектива визнання актом геноциду судовими органами України" сказав голова правління Кримськотатарського Ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

"Напередодні 75-річчя депортації кримськотатарського народу ми хочемо організувати відкриту дискусію для того, щоб подумати, як необхідно діяти і що зробити всім разом - політикам, громадським діячам, юристам і історикам - для того, щоб депортація кримськотатарського народу 1944 року була визнана геноцидом саме судовими органами", - сказав Барієв.

За його словами, цього року Латвія вже створила прецедент, ухваливши рішення про визнання депортації кримських татар геноцидом.

"Перша іноземна держава Латвія вже визнала депортацію кримськотатарського народу геноцидом. 9 травня сейм Латвії ухвалив таке рішення", - повідомив член Меджлісу.

За його словами, правозахисники і громадські активісти продовжать роботу в даному напрямку з такими країнами, як Литва, Естонія, Польща і Німеччина.

"У ці дні лідер кримськотатарського народу перебуває в Канаді, і є надія, що там теж депортація кримських татар буде визнана геноцидом", - зазначив Барієв.

Водночас, він вважає, що "найважливішим фактором для того, щоб депортація була визнана геноцидом в усьому світі, є рішення про це в представницькому і законодавчому органі України - Верховній Раді України".

"Дане рішення було ухвалене 12 листопада 2015 року... Тепер наше завдання - втілити в життя це рішення в судовому порядку", - резюмував член Меджлісу.

Як повідомляв Укрінформ, парламент Канади в четвер запланував голосування за постанову про визнання депортації кримських татар актом геноциду. У разі ухвалення постанови 18 травня в Канаді буде проголошено днем пам'яті депортації кримських татар.

Як повідомлялося, 18 травня 1944 року почалася насильницька депортація з Криму в Середню Азію кримських татар. Загалом було депортовано понад 180 тисяч осіб.

Згідно з постановою Верховної Ради України, день 18 травня оголошено Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-