Три дні до виборів Президента: виклики, електоральні тенденції, громадський контроль

Три дні до виборів Президента: виклики, електоральні тенденції, громадський контроль

Укрінформ
28 березня 13:00 - Три дні до виборів Президента: виклики, електоральні тенденції, громадський контроль

Організатор: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

До участі запрошені:  Ірина Бекешкіна - директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва; Ольга Айвазовська - голова Правління громадянської мережі «ОПОРА»; Олексій Гарань - науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, представник громадського об'єднання  «Виборча рада.UA»; Наталія Новикова - менеджерка проектів Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ»; Костянтин Квурт – голова Правління ГО «Інтерньюз-Україна»; Наталя Линник - заступник генерального директора Комітету виборців України; Галина Петренко - директор ГО «Детектор медіа»; Володимир Паніотто – генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології.

Питання до обговорення:

Чи будуть вибори чесними: виклики для громадянського суспільства?

Як громадські організації контролюватимуть  голосування і підрахунок голосів?  

За кого готові проголосувати виборці і чому?

Чи знають виборці про повноваження Президента? Чи знайомі з пропозиціями кандидатів? 

Чи скористаються переселенці своїм виборчим правом?

Чи сприяли  медіа  свідомому вибору громадян?

Довідково. Захід проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалів «круглого столу» є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов'язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Підсумкові матеріали:

Однією із головних загроз на президентських виборах є діяльність парамілітарних організацій - КВУ

У Комітеті виборців України назвали основні загрози на виборах Президента України 31 березня.

Про це розповіла заступник генерального директора Комітету виборців України Наталя Линник під час круглого столу "Три дні до виборів Президента: виклики, електоральні тенденції, громадський контроль" в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

“Комітет виборців також наголошує на тому, що є основні загрози на цих виборах, а саме — діяльність парамілітарних організацій, які заявляють про те, що вони будуть боротися з фальсифікаціями на виборах. Ми наголошуємо на тому, що навіть ті парамілітарні організації, які зареєстровані як офіційні спостерігачі, не мають права попереджати ці порушення у фізичний спосіб, - вони мають повідомляти про це безпосередньо органам внутрішніх справ, тобто поліції, для попередження цих фальсифікацій”, - наголосила Линник.

Також вона зазначила, що КВУ вбачає велику загрозу втручання Росії в українські вибори.

“Також ми вбачаємо велику загрозу в російському втручанні у вибори, і полягає вона не тільки в інформаційному втручанні, а також у можливому втручанні в день виборів. А це можливі й певні фізичні загрози як на виборчих дільницях, так і в пошкодженні певних мереж комунікації між дільничними, окружними виборчими комісіями та Центральною виборчою комісією включно з кіберзагрозами”, - зауважила Линник.

Окрім того, як вона зазначила, Комітет виборців вбачає три ключових проблеми на виборах - тіньове фінансування, незаконна агітація і непрямий підкуп виборців.

“У фінансових звітах кандидатів ми, на жаль, не побачили оплату праці агітаторів, спостерігачів і членів комісій. Звичайно, що у відповідності до чинного законодавства це і не передбачено, проте всі розуміють як відбувається насправді. І Комітет виборців послідовно виступає за детінізацію коштів виборчої кампанії. При цьому в Інтернеті всі можуть ознайомитися з оголошеннями про найм на роботу спостерігачів, членів виборчих комісій і агітаторів за певну винагороду”, - розповіла Линник.

Вона нагадала, що шестеро кандидатів у президенти — Олександр Ващенко, Микола Габер, Дмитро Гнап, Олександр Данилюк, Роман Насіров і Руслан Ригованов - не витратили жодної гривні зі свого виборчого фонду і подали порожні фінансові звіти.

Як повідомляв Укрінформ, на виборах Президента України 31 березня працюватимуть близько двох тисяч офіційних спостерігачів Комітету виборців України.

85% українців збираються брати участь у виборах Президента - опитування

Переважна більшість українців — 85% мають намір взяти участь у виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 20 по 26 березня. Результати цього дослідження презентували на прес-конференції в Укрінформі.

“Переважна більшість громадян (85%) мають намір взяти участь у виборах Президента України : 62% у цьому впевнені і ще 23% візьмуть участь “скоріше за все”, - повідомили автори опитування.

За віком найменша готовність брати участь у голосуванні виявилася серед молоді до 30 років (впевнені у своїй участі у виборах 49% і візьмуть участь “скоріше за все” - 25%), а найбільша готовність — серед громадян, старших за 60 років (відповідно 67% і 22%). Серед регіонів найвищу готовність взяти участь у виборах висловили респонденти на заході, нижчу — на сході країни.

Водночас за тиждень до виборів значна частина респондентів — 24% (серед тих, хто має намір піти і проголосувати), заявляють, що досі не визначилася із кандидатом.

Загалом було опитано 1600 респондентів у всіх областях України, крім Автономної Республіки Крим та окупованих регіонів Донецької і Луганської областей. Статистична похибка не перевищує 3,7% для показників близьких до 50%, 3,2% – для показників близьких до 25%, 2,2% – для показників близьких до 10%, 1,7% – для показників близьких до 5%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАРТА Посольства Королівства Нідерландів.

Зеленський і Порошенко мають найбільше шансів вийти в другий тур - опитування

Найбільше шансів вийти у другий тур президентських виборів мають шоумен Володимир Зеленський і чинний глава держави Петро Порошенко.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування населення України, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, які представив у четвер на прес-конференції в Укрінформі генеральний директор КМІС Володимир Паніотто.

За його словами, за Зеленського готові голосувати 17,8% респондентів, за Порошенка - 11,7%. Лідера партії "ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко готові підтримати 8,3% респондентів.

“На мій погляд, ще може за цей тиждень багато подій відбутися, але в принципі, як виглядає зараз, то найбільше шансів вийти у другий тур мають Зеленський і Порошенко, але зберігаються досить непогані шанси у Тимошенко і деякою мірою вже менші у Бойка”, - сказав Паніотто.

Згідно з результатами опитування, за Юрія Бойка готові віддати свої голоси 7,1% респондентів, Анатолія Гриценка - 5,4%, Олега Ляшка – 3,4%, Ігоря Смешка – 2,8%, Олександра Вілкула - 2,6%, Руслана Кошулинського – 1,1%. Інші кандидати набирають менше 1% голосів.

“Якщо ми проводимо деякі моделювання з різними варіантами явки на вибори, то є деякі варіанти, в яких Зеленський не потрапляє у другий тур. Якщо явка буде дуже низка і не прийдуть його виборці. Так що поки що ось ці три кандидатури - і хто саме увійде в другий тур, я б не узявся прогнозувати”, - зауважив Паніотто.

Загальнонаціональне опитування українців було проведене з 20 по 26 березня. Загалом було опитано 1600 респондентів у всіх областях України, крім Автономної Республіки Крим та окупованих регіонів Донецької і Луганської областей.

Статистична похибка не перевищує 3,7% для показників близьких до 50%, 3,2% – для показників близьких до 25%, 2,2% – для показників близьких до 10%, 1,7% – для показників близьких до 5%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАРТА Посольства Королівства Нідерландів.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-