Вода через електронні послуги. Відзначення Всесвітнього дня води-2019

Вода через електронні послуги. Відзначення Всесвітнього дня води-2019

Укрінформ
22 березня 10:00 - Вода через електронні послуги

Організатор: Державне агентство водних ресурсів України.

Учасники: Ірина Овчаренко - голова Державного агентства водних ресурсів України; Олександр Риженко - голова Державного агентства з питань електронного урядування України; Петро Матіяшек - керівник проекту USAID/UKAID «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS»; Віктор Лях - президент Фонду Східна Європа; Данило Молчанов - керівник напрямку електронних послуг  проекту  «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Коротко. Під час заходу відбудуться презентації Е-дозволу на спецводокористування, спецпогашення маркованого художнього конверта «Всесвітній день води» та художньої виставки «Ріка життя» Ольги Кондрацької.

Прес-конференція проходить у рамках заходів з відзначення Всесвітнього дня води-2019 «Вода для всіх, або не залишаючи нікого осторонь».

Контактна особа: Віта Ковтуненко, тел.: 066-202-63-23, e-mail: kovtunenko@davr.gov.ua.

Підсумкові матеріали:

До Всесвітнього дня води презентували електронну послугу на спецводокористування

В Україні до Всесвітнього дня води презентували нову електронну послугу, що дозволяє отримати або анулювати дозвіл на спеціальне водокористування. З 25 березня дозвіл на спеціальне водокористування буде видаватися в електронному вигляді.

По це розповіла голова Державного агентства водних ресурсів Ірина Овчаренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми інтенсивно працювали більш ніж пів року спільно з Державним агентством електронного урядування, з проектом TAPAS, саме для того, щоб сьогодні зробити важливий, прогресивний крок 21 століття, ввести в роботу програмне забезпечення з видачі дозволу на спецводокористування. З 25 березня дозвіл на спецводкористування буде видаватися в електронному вигляді ”, - сказала Овчаренко.

Вона зазначила, що в першу чергу цей проект буде цікавий бізнесу, бо він дає можливість без зайвих бюрократичних процедур отримати відповідний дозвіл, а також користувачі зможуть самостійно отримати або анулювати дозвіл на спецводокористування. За її словами, електронний дозвіл вирішує чотири ключові питання. Він мінімізує корупційні ризики, впроваджує онлайн-можливість подачі заяви для отримання дозволу на спецводокористування, дає онлайн-можливість взаємодії з іншими органами виконавчої влади, а також реалізовує право громадськості на контроль за діяльністю суб’єктів господарювання і діяльністю виконавчої влади.

Керівник проекту USAID/UKAID «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» Петро Матіяшек зазначив, що запуск електронних послуг для водокористувачів був одним із пріоритетних питань сьогодення. За його словами, уряд США разом з урядом Великої Британії підтримує Україну у реалізації видимих та успішних реформ у державному управлінні.

“Хотів би наголосити, що мене часто запитують, навіщо Сполучені Штати Америки та Об'єднане Королівство Великобританії підтримує такі реформи та трансформації в Україні, і хочу ще раз наголосити, що це є замовленням української сторони. Це саме те, чого хоче сама Україна”, - підкреслив Матіяшек.

Голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко підкреслив, що впровадження електронної послуги, це не просто переведення в онлайн вже наявної адміністративної послуги, новий формат ліквідує непотрібні зарегульованості, а також оптимізує весь бізнес-процес.

“Одна із особливостей цієї послуги є те, що вона надається практично в автоматичному режимі. На сьогодні ми намагаємося робити такі сервіси, щоб практично не було контакту з чиновниками», - сказав він.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях додав, що впровадження електронної послуги та відкриття даних реєстрів разом матимуть економічний, соціальний та екологічний ефект. За його словами, тепер процес реєстрації та отримання послуг для водокористувачів триватиме 15 хвилин.

Керівник напрямку електронних послуг проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» Данило Молчанов зазначив, що заявнику потрібно лише внести початкові дані, а всі розрахунки система виконує автоматично, а також заяву можна зберегти як чернетку, та доробити її пізніше. Він повідомив, що заявник самостійно може відстежувати стан розгляду заяви.

Держводагентство разом із Укрпоштою випустили маркований художній конверт до Дня води

Державне агентство водних ресурсів України разом із Укрпоштою випустили маркований художній конверт до Всесвітнього дня води, що відзначається 22 березня.

Процедура спецпогашення конверта “Вода.Цінуй.Думай.Бережи” відбулася в Укрінформі.

Відповідну процедуру провели голова Держводагентства Овчаренко та начальник управління філателістичної продукції акціонерного товариства “Укрпошта” Наталя Мухіна. Конверт було випущено накладом 850 тис. примірників. Його можна буде придбати в будь-якому відділенні Укрпошти.

Маркований художній конверт було розроблено працівниками акціонерного товариства “Укрпошта” на замовлення Держводагентства з нагоди відзначення всесвітнього Дня води.

Це вперше було випущено спеціальний конверт до Дня води. Торік на замовлення Держводагентства була випущена поштова марка, у конкурсі на кращий дизайн цієї поштової марки з нагоди Всесвітнього дня води перемогла учениця 1 класу Наталія Хрієнко з Кіровоградської області.

Перші три марковані художні конверти до Дня води голова Держводагентства подарувала представникам Державного агентства електронного врядування, за допомогою якого було розроблено послугу онлайн-замовлення/анулювання дозволу на спеціальне водокористування.

Як повідомляв Укрінформ, святкування Всесвітнього дня води 22 березня було започатковано у 1993 році. Рішення про День води було прийнято під час конференції Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища, яка відбулась у Ріо-де-Жанейро 3-14 червня 1992 року.

Цьогорічна тема Дня води - «Не залишаючи нікого осторонь».

За даними ООН, на сьогодні близько 2,1 мільярда людей живуть без доступу до безпечної води в домашніх умовах. Завдання Дня води полягає в тому, щоб знизити втрати води і збільшити обсяги переробки. Нині понад 80 відсотків стічних вод забруднюють довкілля, потрапляючи у ґрунт недостатньо очищеними.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-