«Імена, увічнені у вулицях Києва». Презентація інформаційно-комунікативного проекту

«Імена, увічнені у вулицях Києва». Презентація інформаційно-комунікативного проекту

Укрінформ
20 грудня 14:00 - Презентація інформаційно-комунікативного проекту «Імена, увічнені у вулицях Києва» 

Організатор: Департамент суспільних комунікацій.

Учасники: Марина Хонда - заступник голови Київської міської державної адміністрації;  Тетяна Гузенко - в.о. директора Департаменту суспільних комунікацій; Ярослав Шибанов - секретар Комісії з питань найменувань, начальник відділу з суспільно-політичних питань Департаменту суспільних комунікацій;  Наталія Хандога - начальник відділу публічних та цифрових комунікацій Департаменту суспільних комунікацій; Микола Типусяк - директор з маркетингу телеканалу «Еспресо»; Василь Зима - ведучий телеканалу «Еспресо»; Павло Подобєд - заступник начальника управління інституційного забезпечення політики національної пам'яті Українського інституту національної пам'яті; Михайло Кальницький - член колегії Київської міської організації Українського товариства охорони пам'яток історії і культури; Тиміш Мартиненко-Кушлянський - представник Київської міської організації Українського добровільного історико-просвітницького правозахисного благодійного Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса; Наталія Терес - доцент кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Павло Островський - громадський активіст, помічник депутата Київської міської ради.

Коротко. На замовлення Департаменту суспільних комунікацій створено цикл тематичних інформаційно-пізнавальних телепрограм про героїв та видатних киян, чиї імена увічнено у назвах столичних вулиць внаслідок «декомунізації» протягом 2014-2018 років. Над проектом працювало ТОВ «Голдберрі», що стало переможцем закупівлі в системі «PROZZORО». Загалом створено 12 телепрограм по 1,5 хвилини кожна.

Серед «героїв» - політичний діяч та поет Василь Вишиваний, дослідник голодомору в Україні Джеймс Мейс, дисидент Вацлав Гавел, громадський діяч Богдан Гаврилишин, мовознавець Микола Лукаш, фольклорист Михайло Максимович, історик-мовознавець Юрій Шевельов, композитор Павло Чубинський, український художник Михайло Бойчук, оперна співачка Євгенія Мірошніченко, скульптор Олександр Архипенко, письменник Всеволод Нестайко.

Минулого року на замовлення Департаменту суспільних комунікацій було створено 10 телепрограм про героїв, увічнених у топоніміці Києва. Усі ролики транслювалися на ТК «Київ» та були розміщені на офіційному каналі Департаменту на «Youtube».

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі презентували відеоролики про видатних українців, на честь яких перейменовано столичні вулиці

В Укрінформі у четвер відбулася презентація відеороликів про видатних особистостей, на честь яких у столиці перейменовано вулиці.

12 коротких фільмів про 12 видатних художників, письменників, істориків та митців будуть транслюватися на телеканалі “Еспресо” та офіційному youtube-каналі Департаменту суспільних комунікацій КМДА, повідомила на презентації проекту в.о. директора Департаменту суспільних комунікацій Тетяна Гузенко.

“Всі ці ролики будуть в ефірі телеканалу “Еспресо”, можливо, в ефірі телеканалу “Київ”. Ця робота, яку ми розпочали в Департаменті суспільних комунікацій спільно з творчими групами, які долучилися до нашого проекту, створює нові сенси, які відновлюють ці історичні постаті, про які мало хто знає, або знають, але не здогадуються про їхню історичну вагу”, - сказала Гузенко.

Загалом було створено 12 коротких фільмів тривалістю до трьох хвилин кожен, про 12 видатних особистостей: політичного діяча та поета Василя Вишиваного, дослідника Голодомору в Україні Джеймса Мейса, дисидента Вацлава Гавела, громадського діяча Богдана Гаврилишина, мовознавця Миколу Лукаша, фольклориста Михайла Максимовича, історика-мовознавця Юрія Шевельова, композитора Павла Чубинського, художника Михайла Бойчука, оперну співачку Євгенію Мірошниченко, скульптора Олександра Архипенка, письменника Всеволода Нестайко.

Як розповів кореспонденту Укрінформу продюсер телеканалу “Еспресо” Андрій Асін, робота над проектом розпочалася наприкінці серпня. У відеороликах також є інформація про те, які саме вулиці перейменовувалися і коли приймалося таке рішення.

“Це люди, яких радянська влада викреслювала з історії, тому було важко знайти архівні відео чи якісь спогади, це потребувало часу. Але ми намагалися це робити”, - зазначив Асін.

Загалом вартість проекту склала 300 тисяч грн. Минулого року на замовлення Департаменту суспільних комунікацій КМДА було зроблено 10 відеороликів.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-