Ефективність державної політики у сфері інформаційної безпеки напередодні виборів. Презентація дослідження

Ефективність державної політики у сфері інформаційної безпеки напередодні виборів. Презентація дослідження

2673
Ukrinform
26 жовтня 12:00 - Ефективність державної політики у сфері інформаційної безпеки напередодні виборів

Організатор: ГО «Детектор медіа».

Учасники:  Наталія Лигачова - голова ГО «Детектор медіа»;   Антон Грушецький -  заступник директора КМІС;   Галина Петренко - директорка ГО «Детектор медіа»; Петро Бурковський – керівник центру досліджень проблем Російської Федерації Національного інституту стратегічних досліджень, аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Коротко. Учасники заходу презентують результати соціологічного дослідження, в рамках якого громадяни України висловили своє ставлення до розповсюджуваних в інформаційному просторі тез російської пропаганди і меседжів української влади. Зокрема, про Томос, місце України в ЄС і НАТО, готовність до «миру за всяку ціну», міжнародну підтримку України, зовнішню та внутрішню політику тощо. Також респонденти відповіли на запитання щодо персональної або інституційної відповідальності органів влади за вирішення тих чи інших нагальних проблем.

Дослідження провів КМІС на замовлення ГО «Детектор медіа» з 28 серпня по 24 вересня 2018 року. Польовий етап тривав з 08 по 23 вересня 2018 року. В результаті польового етапу було зібрано 2026 анкет.

Опитування проводилося в 109 населених пунктах (PSU) у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною.

Було здійснене за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії (Danida).

Довідково. У лютому 2018 року ГО «Детектор медіа» разом із КМІС проводили дослідження «Протидія російській пропаганді та медіаграмотність: результати всеукраїнського опитування громадської думки». У грудні 2016 року - дослідження «Як російська пропаганда впливає на суспільну думку в Україні». У травні 2015 року - дослідження «Ставлення населення до ЗМІ, пропаганди та медіареформ у період конфлікту».

Підсумкові матеріали:

Більшість українців переконані, що влада не повинна йти на поступки Путіну заради встановлення миру - опитування 

Більшість громадян України переконані, що українська влада не повинна йти на поступки Путіну заради встановлення миру на Донбасі.

Про це свідчать результати соціологічного опитування Київського Міжнародного Інституту Соціології (КМІС), проведеного на замовлення "Детектора медіа" з 28 серпня по 24 вересня 2018 року у 109 населених пунктах України, і презентованого у п'ятницю в Укрінформі.

"Лише 13% населення України вважає, що Росія зацікавлена у встановленні миру на Донбасі. Більшість населення України вважає, що Росія не зацікавлена в цьому.  Тому більшість населення не готова ані дозволити українській владі іти на поступки (53,3%), ані самим особисто відмовитись від частини державності чи територіальної цілісності задля встановлення миру в Україні (56%)", -  сказав заступник директора КМІСу Антон Грушецький, презентуючи результати опитування. 

Він повідомив, що, згідно з опитуванням, лише 13,8% вважають, що українська влада має піти на поступки Путіну. 

Хоча, за словами Грушецького,  є істотна частка тих, кому важко відповісти на це запитання,  і  вона дещо більша серед жителів Півдня і Сходу. "Тому справедливо можна припустити, що частина людей, які підтримують мир за будь-яку ціну, в ході опитування просто бояться озвучувати такі тези. Хоча більшість усе-таки вважає, що на поступки не варто йти в таких важливих питаннях за жодних обставин", - зазначив Грушецький.

Згідно з результатами опитування 46% респондентів також вважає, що встановлення миру на Донбасі залежить, насамперед, від Президента України Петра Порошенка, а 43% - особисто від президента РФ Володимира Путіна, 30,4% - від української влади, 16,5% - від російської, 10,4% - від так званих ДНР і ЛНР, 5,2% - від єдності українців, 4,6% - від боєздатності української армії. 10% опитаних не змогли відповісти на це запитання.

За словами голови ГО "Детектор медіа"  Наталії Лігачової, такі результати опитування є досить неочікуваними, а тому тепер потрібно з'ясувати їх причини, чому українські громадяни відповідальність за встановлення миру на Донбасі більшою мірою покладають на Україну, аніж на Росію. 

Дослідження  на тему: "Ефективність державної політики у сфері інформаційної безпеки напередодні виборів" провів КМІС на замовлення ГО "Детектор медіа" з 28 серпня по 24 вересня 2018 року. Польовий етап тривав з 8 по 23 вересня 2018 року. В результаті польового етапу було зібрано 2026 анкет. Опитування проводилося у 109 населених пунктах (PSU) у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Дослідження здійснювалось за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Максимальна похибка для більшості показників не перевищує 3,3%.

Менше третини українців знають, що таке Томос - опитування 

Менше третини громадян України знають, що таке Томос. 

Про це свідчать результати соціологічного опитування КМІС, проведеного на замовлення "Детектора медіа" з 28 серпня по 24 вересня 2018 року у 109 населених пунктах України і презентованого у п'ятницю в Укрінформі.

"Слово Томос за останні півроку стало загальновживаним, тому респондентам ставилося запитання, що таке Томос. Насправді, зараз 28,5% людей говорять, що вони знають, а інші чесно визнають, що вони не знають, що означає це поняття", - сказав заступник директора КМІСу Антон Грушецький, презентуючи дані дослідження.

За його словами, 71,5% респондентів не знають або їм важко сказати, що означає Томос.

Дослідження на тему "Ефективність державної політики у сфері інформаційної безпеки напередодні виборів" провів КМІС на замовлення ГО "Детектор медіа" з 28 серпня по 24 вересня 2018 року. Воно проводилося у 109 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Дослідження здійснювалось за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Максимальна похибка для більшості показників не перевищує 3,3%.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-