Мовні квоти на радіо в першому півріччі 2018 року. Результати моніторингу ефірів

Мовні квоти на радіо в першому півріччі 2018 року. Результати моніторингу ефірів

Укрінформ
5 вересня 12:00 - Мовні квоти на радіо в першому півріччі 2018 року

Організатор: Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Спікер: Сергій Костинський - член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Коротко. Під час заходу будуть презентовані результати моніторингу ефірів загальнонаціональних, регіональних і місцевих FM-радіостанцій щодо обсягу україномовних пісень та мови ведення передач.

Підсумкові матеріали:

Загальнонаціональні радіомовники перевиконують квоти україномовних пісень на 24 %, місцеві — на 18 % — Костинський

У першому півріччі 2018 року обсяг україномовних пісень в ефірі загальнонаціональних радіостанцій у середньому становив 54 %, а на регіональних і місцевих — 48 % при мінімально визначених законом квотах у 30 %.

Про це розповів член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський на прес-конференції в Укрінформі.

“Сьогодні обсяг україномовних пісень в середньому в ефірі загальнонаціональних радіостанцій — 54 %, в ефірі регіональних та місцевих радіостанцій — 48 %. І хоча треба зважати на те, що є такі мовники, як “Суспільне мовлення”, “Українське радіо”, “Радіо Промінь”, які дають до 100 % україномовних пісень, проте перевиконання квот україномовних пісень від мінімально встановленого законом значення становить в ефірі загальнонаціональних радіостанцій — 24 %, а місцевих і регіональних — на 18 %”, - зазначив він.

За його словами, найбільше україномовних пісень транслювали “Країна ФМ” (100 %), “UA: Радіо Промінь” (99 %), “UA: Українське радіо” (92 %), “UA: Радіо Культура” (76 %) та “Радіо НВ” (61 %).

Також Костинський зауважив, що регіональні і місцеві радіостанції найбільше транслювали українські пісні у Рівненській (91 %), Тернопільській (78 %), Івано-Франківській (65 %), Волинській (60 %), Сумській (59 %) та Львівській (54 %) областях.

Водночас він підкреслив, що у порівнянні з першим півріччям 2017 року за перші шість місяців цього року наістостніше зростання обсягу україномовних пісень відбулося в Луганській (на 16 %), Волинській (на 10 %), Тернопільській (9 %) областях, Києві та Київській області (на 9 %), Кіровоградській (на 8 %) та Херсонській (8 %) областях.

Разом з тим, член Нацради додав, що обсяги ведення передач на радіостанціях державною мовою також зросли і в першому півріччі 2018 року в ефірі загальнонаціональних мовників становили 84 %, а регіональних та місцевих — 92 %.

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 червня 2016 року ухвалила закон “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)”. Згідно із цим законом до 8 листопада 2018 року частка пісень українською мовою на радіо має бути не менше 30 %, а обсяг ведення передач державною мовою — не менше 55 %.

Із 8 листопада цього року відбудеться збільшення квот: частка пісень українською мовою на радіо повинна буде становити не менше 35 %, а обсяг ведення передач українською мовою — не менше 60 %. 

За період дії мовних квот на радіо мовники сплатили понад 1,3 млн гривень штрафів - Костинський

За час дії закону про квоти на україномовні пісні й ведення передач державною мовою на радіостанціях мовники сплатили 1 млн 373 тисячі 408 гривень штрафів.

Про це сказав член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський на прес-конференції в Укрінформі.

“Усього за весь період дії мовних квот на радіо ми призначили штрафів на суму 1 млн 373 тисячі 408 гривень”, - сказав він, нагадавши, що за порушення квоти, навіть якщо воно є мінімальним і становить 0,1%, передбачається штраф у розмірі 5% від суми ліцензійного збору.

Костинський також зазначив, що у першому півріччі цього року Нацрада призначила штрафи трьом радіостанціям на загальну суму 371 тисяча 451 гривня, із яких, за його словами, найбільший штраф за всю історію існування квот на радіо сплатило “Радіо П'ятниця”, а саме - 327 тисяч 842 гривні.

Водночас він наголосив, що динаміка призначення штрафів нині значно менша, ніж минулого року, й усі порушення були не умисними, а стосувалися технічних помилок.

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 червня 2016 року ухвалила закон “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)”. Згідно із цим законом, до 8 листопада 2018 року частка пісень українською мовою на радіо має бути не менше 30%, а обсяг ведення передач державною мовою - не менше 55%.

Із 8 листопада цього року відбудеться збільшення квот: частка пісень українською мовою на радіо повинна буде становити не менше 35%, а обсяг ведення передач українською мовою - не менше 60%.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-