Сенсаційна знахідка 12 прижиттєвих  зображень гетьмана Івана Мазепи

Сенсаційна знахідка 12 прижиттєвих зображень гетьмана Івана Мазепи

Укрінформ
7 червня 14.00 - Сенсаційна знахідка 12 прижиттєвих  зображень гетьмана Івана Мазепи оприлюднена журналом "Пам'ятки України"

Організатор: Укрінформ, Видавництво журналу "ПАМ'ЯТКИ УКРАЇНИ".

Запрошені: Галина Ярова - директор Музею гетьманства; Сергій Павленко - відомий мазепознавець, автор знахідки; Тарас Чухліб - доктор історичних наук, директор Науково-дослідного інституту козацтва; Анатолій Сєриков - головний редактор журналу «Пам'ятки України»; Дмитро Степовик - академік АН вищої школи, доктор богословських наук, доктор мистецтвознавства, професор; Ігор Мазепа - голова Координаційної ради МГО «Родина Мазеп», член Комісії державних нагород і геральдики Адміністрації Президента України; Наталія Павлусенко - художниця, автор серії «Герої козацької України».

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі презентували невідомі прижиттєві зображення гетьмана Івана Мазепи

В Укрінформі презентували нові прижиттєві зображення гетьмана Івана Мазепи. 

Усі зображення гетьмана від автора знахідки Сергія Павленко надрукують у журналі "Пам'ятки України", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вже 25 років ми водимо по залу гетьманства ексурсії. І люди, коли ти розповідаєш його біографію, гетьмана Мазепи, завжди питають "Як він виглядав"? Все більше і більше ми досліджуємо нових речей у вивченні кожного гетьмана, зокрема і Мазепи, який був 22 роки при владі. Дуже багато художників та істориків показували різні варіанти Мазепи, але тільки зараз можна прочитати у журналі "Пам'ятки Мазепи" дослідження Павленка, де він дослідив Троїцьку надбрамну церкву і її внутрішні розписи", - заявила на прес-конференції директор Музею гетьманства Галина Ярова.

У свою чергу автор знахідки, мазепознавець Сергій Павленко розповів, що розшифровував зображення з Троїцької надбрамної церкви - "Лик святих пророків", "Лик святих праотців" та інші. 

Він також зазначив, що самого Мазепу найчастіше зображали в образі Іоанна Предтечі. За словами фахівця, відшукати портрети саме Мазепи серед тисячі інших зображень було непросто, але свої можливі знахідки він співставляв з уже відомими портретами, гравюрами гетьмана.  

Павленко також припустив, що ці роботи змогли досі зберегтись завдяки тому, що будівля Троїцької надбрамної церкви не завжди мала вільний доступ для відвідувачів, а самі зображення всередині брами знаходились надто високо, щоб пересічні відвідувачі могли детально аналізувати зображення.

 Як зауважив дослідник, він підійшов до цього питання як історик і дослідив багато факторів: "Підтримку, зокрема, отримав від реставраторів. Вони підтвердили, що це живопис кінця 17 століття, це час Мазепи".

"Всі нові дослідження все більше приводять нас до справжньої іконографії Мазепи. Дослідження Павленка уточнює та переконує нас у тій іконографії, яка наразі вимальовується. Але я сподіваюсь, що кращий портрет Мазепи ще попереду", - додала художниця, автор серії "Герої козацької України"  Наталія Павлусенко.

Загалом у свіжому випуску журналу "Пам'ятки України" вже надруковані перші 4 з 12 нових портретів Мазепи. Решту зображень читачі зможуть побачити в наступних випусках видання.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-