«Голоси дітей»: як дотримуються права дітей в Україні

«Голоси дітей»: як дотримуються права дітей в Україні

2942
Ukrinform
31 травня 13.15 - Презентація Звіту про дотримання прав дитини «Голоси дітей» за результатами всеукраїнського дослідження

Організатор: ГО «Жіночий консорціум України».

Учасники: діти, які брали участь у підготовці звіту та проведенні дослідження.

Коротко. На заході будуть представлені результати дослідження, яке було проведене в 2017 році групою молодих людей (у віці 14-19 років).

Звіт враховує погляди дітей, щодо дотримання їх прав і складається з таких тем: повага до поглядів та думки дитини, право почуватися добре і безпечно (в т.ч. захист від булінгу), рости за різних обставин (дотримання принципу недискримінації), право на освіту, бачення дітьми свого майбутнього. До кожної теми діти підготували рекомендації щодо дій, які необхідно здійснити аби захистити права дитини.

Підсумкові матеріали:

Понад 60% дітей хотіли б впливати на організацію навчальних процесів у школі - дослідження

Можливість висловити свою думку хотіли б мати 65% дітей, котрі взяли участь в опитуванні «Голоси дітей», проведеного спільно з Коаліцією «Права дитини в Україні», проте лише половина з опитаних мали таку можливість. 

Про це розповіла учасниця робочої групи дітей Олена Діхтярук під час презентації в Укрінформі звіту про дотримання прав дитини "Голоси дітей" за результатами всеукраїнського дослідження.

«65% опитаних нами дітей зазначили, що вони хотіли б мати можливість висловлювати свої думки, але, на жаль, лише половина з опитаних мала таку можливість протягом останнього року», - зазначила Діхтярук.

Як вона додала, 82% дітей вважають, що влада повинна дослухатися до думок дітей, при цьому 62% опитаних зазначили, що хотіли б впливати на організацію навчальних процесів у школі та шкільному самоврядуванні та забезпечувати його роботу.

Згідно з результатами дослідження, які озвучила учасниця робочої групи дітей Анна Баканова, «протягом останнього року об'єктами цькування стали 19% дітей, і 5% дітей говорять відкрито, що потерпали від насилля багато разів упродовж року». 

За словами учасниці робочої групи дітей Тетяни Августинюк, під час опитування стало відомо, що «тільки 50% дітей довіряють психологам».

«Діти часто зіштовхуються з ситуаціями, коли після психологічної ситуації дитину обговорюють в учительській разом із педагогами. Опитування показало, що 17% дітей відчувають стрес в школі постійно, а 50% - іноді», - зазначила Августинюк, підкресливши також, що 49% дітей не знають, куди можна звернутися у випадку виникнення проблем у родині. 

На проблему фінансової спроможності учнів та батьків звернула увагу учасниця робочої групи дітей Варвара-Меланія Волокита.

Зокрема, вона зауважила, що часто діти стикаються з дискримінацією через фінансову неспроможність свої батьків. 

«Незважаючи на те, що владою передбачається безкоштовна освіта, але все ж збираються кошти на позашкільне дозвілля, наприклад, екскурсії. Та не всі батьки можуть також матеріально забезпечити своїм дітям відпочинок, в результаті чого виникає нерівність у соціальному середовищі: дітей обмежують, вони потерпають від булінгу та насилля», - пояснила Волокита.

Окрім того, як зазначила учасниця робочої групи дітей Анна Савельєва, більше половини опитаних учнів хотіли б мати більше впливу на освітній процес. 

Експертка Коаліції «Права дитини в Україні» Світлана Тарабанова зауважила, що презентований звіт «є інструментом методологічним, тому що тут є і опитування, і цитати дітей, і соціологічні дані». 

«Ми вважаємо, що наш проект тільки початок. У подальшому будуть створюватися дискусійні майданчики і дорослі вже будуть разом з дітьми проводити певні опитування», - повідомила Тарабанова.

Загалом в рамках проекту « Голоси дітей» було опитано на предмет дотримання їхніх прав 1290 дівчат і хлопців віком від 13 до 17 років. Опитування складалося з кількох блоків: «Повага до думки дитини», «право почуватися добре і безпечно», «рости за різних обставин (забезпечення рівних можливостей», «Школа та освіта для всіх», «Знання про права», «Майбутнє». 

Опитування проводилося учасниками робочої групи дітей серед своїх однолітків в 11 областях України. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-