Реформа СБУ в контексті президентсько-парламентських антикорупційних ініціатив

Реформа СБУ в контексті президентсько-парламентських антикорупційних ініціатив

5589
Ukrinform
26 квітня 14.30 - Реформа СБУ в контексті президентсько-парламентських антикорупційних ініціатив

Організатор: Центр оборонних реформ.

До участі запрошені: Ігор Луценко - народний депутат України, фракція «БЮТ»; Ірина Фриз - народний депутат, фракція «БПП»; Артур Герасимов - нардеп, голова фракції «БПП»; Ярослав Антоняк - радник Голови СБУ; Геннадій Кудрявцев - представник юридичного підрозділу СБУ; Міхаель Шмідтмаєр - Посольство Німеччини в Україні, радник з політичних питань; Олександр Данилюк - керівник Центру оборонних реформ; Сергій Мільман - засновник аналітичного онлайн-сервісу Youcontrol; Назар Первак - член Ради громадського контролю НАБУ; Семен Кабакаєв - координатор проекту СтопТерор; Юрій Колесников – журналіст; Оксана Басистюк - радник із питань зв’язків з місцевими партнерами Польства Великої Британії в Україні.

Коротко. Під час заходу обговорюватимуться президентські та парламентські законодавчі ініціативи, спрямовані на вилучення з Кримінального кодексу України положень, що стають передумовою для порушення СБУ кримінальних справ проти суб’єктів господарської діяльності, IT-компаній, компаній, що надають медичні послуги, тощо. Метою такої декриміналізації є зменшення випадків втручання СБУ в підприємницьку діяльність та, як наслідок, вивільнення сил та засобів, необхідних для виконання пріоритетних завдань по захисту національної безпеки.

Підсумкові матеріали:

Не виключено, що цього року ми зможемо отримати законопроект про реформування СБУ - Фріз

Голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, народний депутат із фракції «Блоку Петра Порошенка» Ірина Фріз не виключає, що законопроект стосовно формату та напрямів реформування Служби безпеки України буде внесено до парламенту цього року.

Про це вона заявила під час засідання круглого столу на тему «Реформа СБУ в контексті президентсько-парламентських антикорупційних ініціатив», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сподіваюсь, що той масив, який було напрацьовано під час підготовки концепції реформування Служби безпеки України ще в 2015 році, можна буде використати для того, щоб на ньому базувати закон стосовно реформування СБУ, який має бути внесено протягом шести місяців після ухвалення закону про нацбезпеку. Якщо будуть зберігатися всі терміни, то не виключена ситуація, що навіть цього року ми зможемо отримати проект закону, в якому буде зазначено формат та напрямки реформування СБУ», - зазначила Фріз.

Водночас депутат уточнила, що розроблена три роки тому концепція реформування СБУ передбачала як демілітаризацію, так і позбавлення її невластивих функцій, зокрема - розслідування економічних і корупційних злочинів.

«СБУ мала би бути зосереджена на боротьбі з тероризмом, із загрозами для державного суверенітету. Ця концепція була достатньо добре виписана і, в принципі, її можна було би вводити через рішення РНБО указом Президента України», - сказала вона.

Відтак, на переконання Фріз, надалі ці напрацювання мають бути враховані при підготовці законопроекту щодо реформування Служби безпеки України.

«На необхідності більш якісного законопроекту по СБУ наголошують і колеги з КМЕСу, з представництва НАТО. Також, я впевнена, що в цьому законі має також бути внесено позбавлення служби займатися економічними злочинами. Ці статті потрібно передати іншим органам, які мають зобов'язання цим займатися згідно з функціоналом, які їм виписано за чинним законодавством», - додала народний депутат.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-