Проект Кодексу з процедур банкрутства. Публічне обговорення

Проект Кодексу з процедур банкрутства. Публічне обговорення

2309
Ukrinform
26 березня 11.00 - Публічне обговорення проекту Кодексу України з процедур банкрутства (законопроект № 8060 від 26.02.2018 р.)

Організатори: інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація»; генеральний партнер юридична компанія "Алєксєєв, Боярчуков та партнери".

Учасники:   Руслан Сидорович – народний депутат України; Сергій Алєксєєв – народний депутат України; Сергій Шкляр - заступник міністра юстиції України з питань виконавчої служби; Ольга Білай - директор департаменту управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;  Сергій Жуков  -  суддя-спікер Касаційного господарського суду у складі Верховного суду;  Олена Коробкова -  виконавчий директор Національної асоціації банків України; Владислав Рєзніков - партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери»; Олег Маліневський - партнер ЮК EQUITY Law Firm; Антон Молчанов - керівник практики банкрутства ЮК Arzinger; В’ячеслав Лецкан - Голова ради СРО «Асоціація антикризового менеджменту»; Анатолій В'язовченко - голова Національної професійної спілки арбітражних керуючих України; Вадим Маковій - директор ТОВ «Центр з реалізації проблемних активів»; Ярослава Авраменко - співголова громадської ради Національного Банку України першої каденції; Сергій Боярчуков - модератор, керуючий партнер ЮК  «Алєксєєв, Боярчуков та партнери».

Запрошені: представники Мін’юсту, Національної асоціації банків України, Фонду гарантування вкладів  фізичних осіб, МВФ, ЄБРР, Світового банку, саморегулівних організацій арбітражних керуючих, торговельних організацій, юридичних компаній   України, а також судді, банкіри, представники громадськості та журналісти.

Коротко. Захід має на меті заслухати компетентну оцінку професійної спільноти щодо існуючого проекту Кодексу України з процедур банкрутства, який 20 березня 2018 року було прийнято в першому читанні  Верховною Радою. Напрацювати правові пропозиції щодо вдосконалення проекту Кодексу, спираючись на сучасну практику ведення процесу в сфері банкрутства. Направити запропоновані поправки до Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, щоб законотворці мали змогу врахувати думку громадськості й удосконалити проект Кодексу, який  зараз готується до другого читання.

Партнер заходу - юридична компанія «Алєксєєв, Боярчуков та партнери».

Підсумкові матеріали:

Запуск інституту банкрутства з 2019 року дасть час для регулювання процедури виявлення банківських рахунків фізосіб

Запровадження інституту банкрутства фізичних осіб з 1 січня 2019 року дозволить надати необхідний час для врегулювання процедури виявлення банківських рахунків фізичних осіб.

Про це під час публічного обговорення проекту Кодексу України з процедур банкрутства (законопроект № 8060 від 26.02.2018 р.) в Укрінформі повідомив народний депутат України Руслан Сидорович.

«Коротко по тих проблемах, які ще не вирішені у нас в законопроекті (про Кодекс України щодо процедур банкрутства (№8060) - ред.). Ми пропонуємо запуск інституту фізичних осіб лише з 1 січня 2019 року. Чому ж так нескоро? Момент перший - у нас відсутня процедура виявлення банківських рахунків фізичних осіб, і тут є дві великі проблеми: проблема перша, як забезпечити цей процес не порушуючи банківської таємниці. Раніше ми обговорювали з НБУ як це можна було б вирішити на законодавчому і технічному програмному рівні, але це наразі поки на рівні ідеї, і якщо ми будемо запускати цей інститут лише з 1 січня 2019 року, то є шанс, що до того часу ми можемо це зробити. Другий проблемний момент - це зміни до Податкового кодексу», - сказав Сидорович.

За його словами, зміни до Податкового кодексу необхідно ухвалювати окремим законопроектом. Ці зміни стосуватимуться списання податкового боргу як для фізосіб, так і для кредиторів.

«Цей момент (зміни до Податкового кодексу - ред.) ще поки не підготовлений, але я сподіваюсь, що ми постараємось його підготувати до другого читання», - зауважив Сидорович.

Як повідомляв Укрінформ, на минулому тижні Верховна Рада прийняла за основу депутатський законопроект про Кодекс України щодо процедур банкрутства (№8060), який передбачає процедуру банкрутства фізичної особи. Проектом Кодексу пропонується встановити умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи. Кодекс складається з двох книг: перша книга стосується корпоративного банкрутства, тобто процедури банкрутства юридичних осіб, друга - відновлення платоспроможності фізичної особи, зокрема, визнання фізичної особи банкрутом у випадку її нездатності виконувати свої майнові зобов'язання.

Проектом у частині реформування корпоративного банкрутства, серед іншого пропонується: ліквідувати зайві бар'єри та спростити доступ до процедур, зокрема, самого боржника, збільшити можливості для санації та створити ефективні механізми позасудового врегулювання, виключити всі положення, що можуть розглядатися як підстава для звільнення від боргів, крім випадків, коли кредитори на це погоджуються та об'єднати мирову угоду і санацію в єдину процедуру. 

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>