Демократія та тоталітаризм. Парадигма боротьби в умовах окупації

Демократія та тоталітаризм. Парадигма боротьби в умовах окупації

Укрінформ
16 березня 11.00 - Демократія та тоталітаризм. Парадигма боротьби в умовах окупації

Учасники: Юлія Тищенко – керівник програми підтримки демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень; Ірина Жданова – голова ГО «Фонд Відкрита Політика»).

Модератор: Андрій Хорошенюк – кандидат педагогічних наук, доцент Університету КРОК, журналіст.

Питання до обговорення.

Правові та соціально-економічні проблеми  на окупованій території АР Крим.

Соціум та політика в контексті виборів в умовах окупації.

Освіта як основний інструмент деокупації та реінтеграції Криму.

Підсумкові матеріали:                                                                           

Молодь Криму може вступити до вишів за спрощеною процедурою без ЗНО

Без паспорта, атестату, сертифікатів ЗНО абітурієнти з тимчасово окупованого півострова через 35 освітніх центрів «Крим-Україна» можуть вступити до вищих та професійно-технічних навчальних закладів України.

Про це розповіла керівник ГО “Фонд «Відкрита політика” Ірина Жданова під час "круглого столу" в Укрінформі.

«Щоб стати студентом на материковій України, кримчанам необхідно обрати освітній центр при виші, особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію, скласти іспити у формі державної підсумкової атестації (не ЗНО) з української мови та історії, а також один профільний іспит. Під час вступу особисті дані абітурієнтів з Криму шифруються», - наголосила Ірина Жданова.

Вона додала, що точні дати роботи освітніх центрів «Крим-Україна» будуть анонсовані у квітні. Попередньо відомо, що вони працюватимуть як і торік, з червня по кінець вересня. За новинами слідкуйте на сайтах Доступна освіта та МОН. Важливо, що на сайті dostupnaosvita.com.ua розміщені безкоштовні відеоуроки з української мови, літератури, історії України, математики, інших предметів, які допоможуть підготувати до ЗНО. При чому, без реєстрації.

«Завдяки спрощеній процедурі вступу до вишів та ПТНЗ молодь з окупованого півострова має змогу отримати документи про середню освіту державного зразка і здобути вищу або професійно-технічну освіту безкоштовно», - зазначила керівник Фонду «Відкрита політика».

За даними МОН, у минулому році за спрощеною процедурою через освітні центри «Крим-Україна» вступило 204 абітурієнта, для порівняння, у 2016 році – 153.

Якщо ж вступники бажають стати студентами будь-якого вишу України, вони можуть скористатися звичайною процедурою зі складанням ЗНО. Для цього потрібно навчатися дистанційно/на екстернаті в школі на материку та отримати документ про середню освіту державного зразка, скласти ЗНО та вступити до будь-якого університету України та світу.

Однак, за словами Ірини Жданової, на шляху кримчан у здобутті української освіти досі існує чимало бар’єрів.

«Серед них інформаційний, матеріальний, психологічний, а також обмеження викладання українознавчих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах окупованого Криму. За останні роки на півострові суттєво зменшилась кількість шкіл та учнів, які навчаються українською або кримськотатарською мовами. Якщо у 2014-2015 роках українською мовою навчалося 10,2 тис. осіб (5,3%), то нині у 27 разів менше - всього 371 учень (0,2%). Аналогічна ситуація і з кримськотатарською мовою. Якщо раніше нею навчалося 15,2 тис. учнів (8%), то зараз 5,3 тис. учнів (3%)», - зауважила керівник громадської організації.

Одначе, на сьогодні вже є багато молодих людей з окупованих територій, які не зважаючи на існуючі перепони, таки обрали майбутнє в Україні. Їхні успішні історії можна переглянути у ролику за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=F7DUmx3PCkY&list=PLEDiejha8zy5DQtJuD51ZLoJNi-zXud_I

Ірина Жданова також наголосила, що у Фонді «Відкрита політика» з 2016 року постійно працює «гаряча лінія» з питань освіти для жителів Криму та сходу України.

0 800 504 425 – БЕЗКОШТОВНО! 

Мобільні номери: +38 068-951-25-13; +38 050-550-54-11 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita UA) у робочі дні з 9:00 до 18:00

«У 2017 році на “гарячій лінії” з питань освіти було прийнято втричі більше дзвінків з Криму і сходу України. Що вкотре підтверджує: запит на українську освіту є. Сьогодні кожен має вирішити, яке майбуття обирає. На моє переконання, освіта – дієвий інструмент побудови миру та реінтеграції окупованих територій, а також запобігання екстремізму, тероризму. На противагу мілітаризації освіти в школах на окупованих територіях ми пропонуємо освіту для миру і щасливого майбутнього. Крим – це Україна!», - підсумувала Ірина Жданова.

Категорично важливо говорити про нелегальність виборів в Криму - Юлія Тищенко, керівник програми підтримки демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень

Для РФ питання анексії Криму є національним надбанням, Крим – головний набуток Путіна у його попередній термін. 

«Вибори в РФ – вибори без будь-якого вибору, і є питання стосовно їх легітимності на території Криму. На незаконно окупованому півострові проживає майже півтора мільйона виборців, чиї голоси будуть приплюсовані до загальних цифр явки в РФ. Проведення виборів в Криму вже визнається незаконним в міжнародних інституціях, державах, заявах очільників ЄС», - зазначила Юлія Тищенко.

За її словами, для Путіна важливим є забезпечення явки в Криму, демонстрація лояльності з боку громадян, які проживають в Криму.

«Вже сьогодні активісти говорять про адміністративний ресурс і тиск, важливою є картинка явки в містах компактного проживання кримських татар, корінного народу, чиї представницькі органи завжди засуджували окупацію. Але в технологічних цілях картинка буде створюватися. В Криму немає спостерігачів, хоча РФ декларує їхню присутність залучаючи фейкових спостерігачів в рамках їх керованої псевдонародної дипломатії. Категорично важливо говорити про нелегальність виборів в Криму», - резюмувала керівник програми підтримки демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень.

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-