Нові кваліфікаційні відбори ФГВФО: які ризики несуть для ринку та вкладників?

Нові кваліфікаційні відбори ФГВФО: які ризики несуть для ринку та вкладників?

1959
Ukrinform
5 грудня, 11.00 - Нові кваліфікаційні відбори ФГВФО: хто, коли та на яких умовах готуватиме й реалізовуватиме пули активів збанкрутілих банків.

Організатор: Асоціація "Біржові та електронні майданчики".

До участі запрошено представників електронних майданчиків, представників проектного офісу ProZorro.Продажі, фінансових та факторингових компаній, представників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, НБУ, органів державної влади.

Питання до обговорення:

Хто та на яких умовах готуватиме та реалізовуватиме пули кредитів збанкрутілих банків?

Які ризики для ринку та вкладників несуть запропоновані ФГВФО умови відповідних кваліфікаційних відборів?

Українські реалії та досвід підготовки пулів/кредитів до продажу. 

Що може запропонувати український ринок?

Підсумкові матеріали:

Експерт вважає неприйнятними запропоновані Фондом гарантування умови відбору осіб, які готуватимуть пули кредитів збанкрутілих банків

У Асоціації «Біржові та електронні майданчики» вважають, що запропоновані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб критерії щодо відбору осіб, які готуватимуть та реалізовуватимуть пули кредитів збанкрутілих банків, є неприйнятними, а критерій стосовно досвіду надання комплексних послуг з підготовки до продажу пулу кредитів балансовою вартістю не менше 3 млрд гривень  дискримінаційний.

Про це на круглому столі в Укрінформі на тему: "Нові кваліфікаційні відбори ФГВФО: хто, коли та на яких умовах готуватиме й реалізовуватиме пули активів збанкрутілих банків" сказав директор Асоціації «Біржові та електронні майданчики» Олег Падалка. 

«У всіх, хто хотів би взяти участь у цьому кваліфікаційному відборі, саме критерій - досвід підготовки до продажу пулу лотів у 3 млрд грн, викликає підозри, так як це найдискримінаційніший критерій відбору», - сказав Падалка. 

Зокрема, метою проведення кваліфікаційного відбору за напрямом «Послуги комплексної підготовки до продажу пулів кредитів» є відбір осіб, які надають комплексні послуги з підготовки та супроводження процесу продажу пулів кредитів банків, що ліквідуються. До участі в кваліфікаційному відборі запрошуються фізичні особи - підприємці та юридичні особи (резиденти або нерезиденти), які мають: досвід надання комплексних послуг з підготовки до продажу пулу кредитів балансовою вартістю (сумарною заборгованістю по тілу кредиту та відсотках) не менше 3 млрд гривень (або еквіваленту цієї суми в іноземній валюті за офіційним курсом гривні, установленим Національним банком України на дату оголошення цього кваліфікаційного відбору) за останні три роки. 

Також, особи, які мають досвід роботи у проведенні аналізу інформації щодо активів, підготовки аналітичних матеріалів, інформаційних презентацій та маркетингових компаній тощо в рамках передпродажної підготовки пулу кредитів. Особи, що мають досвід роботи та технічні можливості для оцифрування документів із використанням технологій, апаратного та програмного забезпечення, які дозволяють проводити обробку сканованих документів (самостійно або із залученням субпідрядних організацій), досвід роботи у організаційному супроводі операцій по передачі первісних документів за продані пули кредитів покупцю, зазначили фахівці.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>