Закон

Закон "Про всеукраїнський референдум". Чому досі чинний і які загрози несе?

Укрінформ
1 грудня, 10.00 - Прес-конференція: "Рятуйте референдум".

Організатор: Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) спільно з Центром політико-правових реформ (ЦППР). 

Учасники: Юлія Кириченко - експерт з питань конституційного права, Реанімаційний пакет реформ; Денис Ковриженко - старший радник з юридичних питань, Міжнародна фундація виборчих систем (IFES); Богдан Бондаренко - експерт з питань конституційного права, Центр політико-правових реформ. 

Питання до обговорення:

Чому неконституційний Закон "Про всеукраїнський референдум" досі чинний? 

Які основні проблеми та загрози чинного Закону? 

Яким чином відбувається розгляд подання про неконституційність Закону "Про всеукраїнський референдум" у Конституційному Суді? 

Підсумкові матеріали:

Раду закликають скасувати закон про всеукраїнський референдум

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) спільно з Центром політико-правових реформ (ЦППР) закликають Верховну Раду скасувати закон «Про всеукраїнський референдум» від 6 листопада 2012 року та невідкладно ухвалити нову редакцію на основі законопроекту № 2145а.

Про це на прес-конференції в Укрінформі: "Рятуйте референдум" сказала експерт з питань конституційного права коаліції неурядових організацій «Реанімаційний пакет реформ» Юлія Кириченко.

«До чого основного ми закликаємо у зв'язку із загрозами, які несе закон про всеукраїнський референдум: насамперед Верховну Раду скасувати закон про всеукраїнським закон, ганебний проросійський закон, який на сьогодні є закладеною бомбою РФ», - зазначила експерт.

Окрім того, учасники заходу звернулись із закликом до Президента Петра Порошенка висловити своє ставлення до чинного закону і сприяти проведенню референдумів у законний спосіб, що відповідає міжнародним рекомендаціям, на основі нового закону. 

«Висловіть свою позицію щодо закону імені Медведчука і Януковича про всеукраїнський референдум. Чому до цього часу він діє? Не вже це вам необхідно?», - наголосила Кириченко, звертаючись до глави держави.

Також вона нагадала, що на розгляді у Конституційному суді знаходиться подання 57 народних від 1 грудня 2014 року про визнання неконституційним закону про референдум. За її словами, вже 2,5 року справа знаходиться на розгляді, але рішення і досі не прийнято.

У зв'язку із цим експерти закликають суддів КС, а також кандидатів на посади суддів від парламенту та Президента після обрання не затягувати із розглядом цього подання і ухвалення рішення: «Зверніть увагу на справу про визнання неконституційним закону про всеукраїнський референдум”. “Саме свіжою новою кров'ю високоморальних професіоналів у КС ми зможемо скасувати цей закон», - зазначила експерт РПР.

У свою чергу старший радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Денис Ковриженко підкреслив, що чинний закон про референдум є маніпулятивним. «Закон дійсно є достатньо маніпулятивним і таким, що не відповідає нормальним європейським практикам і демократичним стандартам», - відзначив він.

Окрім того, експерт з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Богдан Бондаренко звернув увагу на те, що чинним законом передбачено незбалансоване формування комісій з референдуму і можливість впливу на їх діяльність. За його словами, законом також не передбачено рівного права на висвітлення і агітацію з питань референдуму прихильниками і противниками його проведення. При цьому він відзначив необхідність порушення питання про скасування закону і ухвалення нового під час розгляду парламентом нового виборчого законодавства.

«В парламенті є законопроект 2145а, який підписаний великою кількістю народних депутатів, який має бути доопрацьований у зв'язку з необхідністю врахування конституційними змінами 2016 року», - сказав Бондаренко.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-