Пенсійна реформа в Україні. Фінансові, соціальні та правові аспекти

Пенсійна реформа в Україні. Фінансові, соціальні та правові аспекти

Укрінформ
6 грудня, 11.00 - Фінансові, соціальні та правові аспекти пенсійної реформи в Україні. Світовий досвід та українські реалії.

Організатор: Центр Разумкова.

Учасники: Василь Юрчишин - директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова; Ольга Пищуліна - провідний експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова; Олександр Коваль - головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень; Тетяна Бурлай - старший науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування.

Запрошені: представники органів влади, провідні українські науковці та експерти.

Коротко. У виданні представлено аналітичну доповідь Центру Разумкова, що містить аналіз міжнародних підходів до пенсійного реформування, стану пенсійної системи України та процесів її реформування. Матеріали видання містять також узагальнені результати соціологічного опитування та експертні оцінки зазначеної проблеми.

Після презентації відбудеться обговорення актуальних проблем пенсійного реформування України на сучасному етапі.

Підсумкові матеріали:

Експерти вважають дефіцит ПФУ однією з найголовніших проблем в Україні 

На думку міжнародних і вітчизняних експертів, які брали участь у дослідженні пенсійної реформи, однією з головних проблем в Україні є дефіцит Пенсійного фонду.

Про це заявила провідний експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова Ольга Піщуліна в ході круглого столу в Укрінформі, де представила дослідження, проведене експертами Центру Разумкова.

«Якщо говорити про стабільність, за критеріями фінансової стабільності, пенсійна система України навряд чи може бути названа такою. Незважаючи на те, що витрати на фінансування пенсій становлять одну з найбільших статей на соціальний захист - це близько 65%, проте, рівень пенсій наших громадян є одним з найнижчих в Європі. На думку і вітчизняних, і міжнародних експертів однією з головних проблем в Україні, на яку звертають увагу, є дефіцит Пенсійного фонду», - повідомила Піщуліна.

Вона наголосила, що за останні роки дефіцит ПФУ постійно зростає. 

«Напевно не випадково ми використали саме порівняльний аналіз, і цей аналіз нам показав, що проблема характерна не лише для України. І якщо порівнювати у відсотковому співвідношенні, у відносному розмірі витрати на пенсійне забезпечення в країнах Європейського Союзу, в країнах Організації економічного співробітництва і Європи, то їх можна порівняти з нашими», -  сказала експерт. 

За її словами, проблема «якоюсь мірою породжена штучно, коли минулого року був знижений єдиний соціальний внесок». 

«Це ні для кого не відкриття, і до цього кроку, який був зроблений урядом, ставлення неоднозначне. Ми дуже добре пам'ятаємо, як лобіювали представники дрібного, середнього і великого бізнесу таку ініціативу, і з точки зору бізнесу напевно цей крок був прийнятним. З точки зору широкої експертної громадськості як вітчизняних, так і міжнародних експертів, цей крок м'яко кажучи був непродуманий, волюнтаристський, і в результаті призвів до дефіциту бюджету пенсійної системи», - вважає Піщуліна.

Дослідження «Фінансові, соціальні та правові аспекти пенсійної реформи в Україні. Світовий досвід і українські реалії» проводилося Центром Разумкова влітку 2017 року. 

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-