"Літопис українського Донбасу". Відкриває маловідомі сторінки нашої  історії та легендарні імена українських діячів

"Літопис українського Донбасу". Відкриває маловідомі сторінки нашої історії та легендарні імена українських діячів

1858
Ukrinform
20  листопада, 11.00 - Презентація медіакампанії "Літопис українського Донбасу" та 1-го відеоролика цього циклу "100 років з дня підняття українського прапора на Донбасі".

Організатор: аналітичний центр "Фабрика думки "Донбас" (за підтримки Міністерства інформаційної політики України).

Учасники: Еміне Джапарова - перший заступник міністра інформаційної політики України; Дмитро Ткаченко - радник міністра інформаційної політики України та керівник аналітичного центру "Фабрика думки "Донбас"; Тарас  Підгірняк - режисер медіакампанії "Літопис українського Донбасу", керівник продакшн-студії "ВиДиво"; Юрій Косенко - консультант проекту, дослідник та популяризатор УНР на Донбасі, керівник ГО "Українська ініціатива".

Коротко. 20 листопада 1917 року (за новим стилем) було проголошено Третій Універсал Української Центральної Ради. У Бахмуті, над будинком повітової земської управи (нині Бахмутський коледж транспортної інфраструктури), було піднято українські прапори - вперше на Донбасі над урядовою будівлею. Саме цим Універсалом було проголошено Українську Народну Республіку. Про це в Бахмут надійшло повідомлення телеграфом, а текст було опубліковано в пресі. 

"Літопис українського Донбасу" - інформаційно-просвітницька кампанія, яка розкриє мешканцям українського Донбасу та всій Україні невідомі або маловідомі сторінки нашої історії і розповість про видатних українських діячів - вихідців з цього регіону.

Довідково. Визвольні змагання 1917-1921 років торкнулися усіх територій, де проживали українці, зокрема Кубані та Далекого Сходу.

Донбас також не залишився осторонь та подарував Україні багато знаних і незнаних героїв: видатних військових, політичних та культурних діячів. 

Третім Універсалом територія Катеринославської губернії (до якої належали велика частина територій Донецької та Луганської областей) була проголошена територією Української Народної Республіки. 

Одним із співавторів ІІІ та IV Універсалу Центральної Ради став Микита Шаповал - (видатний політичний діяч, науковець, міністр УНР), вихідець із Бухмутщини (народився у с. Сріблянка. Нині - Артемівський район Донецької області).

"Фабрика думки "Донбас" є незалежним аналітичним центром, який займається розробкою та проведенням аналітичних досліджень, а також реалізацією проектів зі сприяння інформаційній деокупації, реінтеграції та розвитку Донбасу у сферах комунікації, миротворення, демократії, культури та урбаністики.

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/thinktankdonbas

Підсумкові матеріали:

Медіа-кампанія "Літопис українського Донбасу" розпочалася в Україні 

В Україні стартувала інформаційно-просвітницька кампанія "Літопис українського Донбасу", спрямована на розкриття невідомих або маловідомих сторінок історії цього регіону.

Презентації медіакампанії відбулась у понеділок в Укрінформі.

“Сьогодні ми запускаємо важливу медіа-кампанію “Літопис українського Донбасу” та презентуємо перший відеоролик з цього циклу - "100 років з дня підняття українського прапора на Донбасі". Наша історія багато говорить про заселення Донбасу, про протиборство українських козаків з московитами. Але про пробудження національної ідентичності, взагалі української нації на Донбасі кінця ХІХ - початку ХХ століття дуже мало сказано. І тому сьогодні  разом колегами з “Фабрики думки “Донбас”, істориками та іншими партнерами намагаємося промотувати цей період та розвінчувати той міф, який РФ не тільки сьогодні, а достатньо давно намагалася просувати, що нібито Донбас — це якась “ісконно руская зємля” і начебто на Донбас РФ може мати якісь територіальні  претензії”, - заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. 

За її словами, незнання своєї історії “дає певний люфт для міфологізації”: “І радянська історіографія, а до того царська Росія, саме цим і займалася - створювала свої міфи, на основі яких вибудовувалася політика цієї держави”. 

Перший заступник міністра наголосила, що зараз важливо сформувати свій наратив з приводу українського Донбасу, який спирається на чіткі факти. 

Вона повідомила, що відомство наразі займається виготовленням відповідного контенту.  Зокрема, у грудні вийде цикл телепрограм “Нові герої  Донбасу” - це 10 серій про сучасних героїв, які на Донбасі виборюють незалежність України. Крім того, МІП з вересня випускає газету “Донбасінформ”, яка що два тижні накладом у 200 тис. примірників роздається у тому числі на окупованій території.  Цей контент виготовляється на виконання Стратегії інформаційної реінтеграції Донбасу, яка зараз перебуває на остаточному узгодженні у Кабміні.

Джапарова також нагадала, що цього дня 100 років тому, у день проголошення Третього універсалу УНР, у Бахмуті вперше на Донбасі над будинком повітової земської управи було піднято українські прапори - як символ того, що “Україна була, є і буде на Донбасі”.

Як наголошувалося, Третім універсалом територія Катеринославської губернії (до якої належали велика частина території нинішніх Донецької та Луганської областей) була проголошена територією Української Народної Республіки. При цьому одним із співавторів ІІІ та IV Універсалу Центральної Ради став Микита Шаповал - видатний політичний діяч, науковець, міністр УНР, вихідець з Бахмутщини (народився у с. Сріблянка, нині Артемівського району Донецької області).

Загалом Донбас подарував Україні багато визначних постатей: військових, політичних та культурних діячів, зазначалося на прес-конференції.

Відеоролик "100 років з дня підняття українського прапора на Донбасі" можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=1l7oddL62LA

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>