Ільмі Умеров - лауреат премії

Ільмі Умеров - лауреат премії "Платформи європейської пам'яті та совісті"

Укрінформ
13 листопада, 13.30 - Ільмі Умеров - лауреат премії "Платформи європейської пам'яті та совісті.

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.

Учасники: Ільмі Умеров - заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу; Ескендер Барієв - член Меджлісу кримськотатарського народу, Голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру; Еміне Джапарова - перший заступник міністра інформаційної політики України.

Коротко. Під час заходу розкажуть про значення та важливість отриманої премії для іміджу корінного кримськотатарського народу. Нагородження відбулося в Парижі в рамках конференції платформи "100 років комунізму. Історія і пам'ять". Ільмі Умеров був удостоєний премії "Платформи європейської пам'яті та совісті" "за визнання його боротьби проти тоталітаризму,  за ідеали демократії, основні права і свободи людини і верховенство закону".

Підсумкові матеріали:

Деоккупація Криму була головним питанням під час розмови з Ердоганом -  Ільмі Умеров 

Питання про звільнення Олега Сенцова та інших політв'язнів обговорювалося на зустрічі з президентом Туреччини Ердоганом, але головним було питання деокупації Криму і повернення його до складу України.

Це підкреслив  заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу  Ільмі Умеров на прес-конференції в Укрінформі. 

"Коли ми зустрічалися з Ердоганом, ми говорили  про те, що необхідно продовжувати роботу зі звільнення інших політв'язнів і про те, що більш як 50 осіб перебувають у російських в'язницях у Криму і на материковій Росії. І як пріоритет ми з Ахтемом Чийгозом  визначили Олега Сенцова, в якого дуже великий термін і який героїчно, незломлений перебуває в застінках. Ердоган обіцяв, що займатиметься цим питанням", - сказав Умеров.

Він наголосив при цьому, що йшлося і про деокупацію Криму.   

"Звичайно, ми говорили ще про інші аспекти. Не лише про політв'язнів, а й про те, що деокупація Криму, повернення Криму до складу України - ця обов'язкова умова і це головне. А звільнення двох осіб - це маленький епізод", - сказав  заступник голови Меджлісу. 

 Як повідомляв Укрінформ, 25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, незаконно засуджених окупантами в окупованому Криму, видали Туреччині. Зустріч з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом відбулася 26 жовтня. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-