Конфлікти інтересів у Вищій раді правосуддя: підбиття підсумків та обговорення наслідків

Конфлікти інтересів у Вищій раді правосуддя: підбиття підсумків та обговорення наслідків

Укрінформ
10 листопада, 14.00 - Конфлікти інтересів у Вищій раді правосуддя: підбиття підсумків та обговорення наслідків.

Організатор: ГО "Фундація ДЕЮРЕ".

Учасники: Андрій Химчук - юрист ГО "Фундація DEJURE"; Борис Малишев - д. юр. н., професор, незалежний експерт; Ірина Шиба - старша менеджерка проектів ГО "Фундація DEJURE"; Роман Маселко - член Громадської ради доброчесності, активіст "Автомайдану"; Аліна Дагер - головний спеціаліст сектору антикорупційної роботи, ВАСУ; Анна Сватко - провідний спеціаліст відділу інформаційно-комунікаційної діяльності суду, ВАСУ;  Віктор Наганов - правозахисна організація "Народний Контроль"; Андрій Плюшкін - представник департаменту захисту економіки Національної поліції України; Ірина Мостова - заст. кер. Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції НАЗК.

Підсумкові матеріали:

"Фундація ДЕЮРЕ" подала до Нацполіції та НАЗК 20 заяв за фактом конфлікту інтересів членів ВРП під час розгляду матеріалів кандидатів до ВС

Громадська організація "Фундація ДЕЮРЕ" подала до Нацполіції та Національного агентства з питань запобігання  корупції 20 заяв за фактом конфлікту інтересів членів Вищої ради правосуддя під час розгляду матеріалів кандидатів на посади суддів нового Верховного Суду. Про це повідомили під час круглого столу в Укрінформі а тему: "Конфлікти інтересів у Вищій раді правосуддя:підбиття підсумків та обговорення наслідків" юрист фундації Андрій Химчук і старша менеджерка проектів Ірина Шиба.

У ході обговорення Шиба розповіла, що під час конкурсу до Верховного суду члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів задовольнили усі заяви про самовідводи як членів Громадської ради доброчесності, так і ВККСУ про усунення конфлікту інтересів. Водночас члени Вищої ради правосуддя задовольнили лише 7% заяв про самовідвід, які надійшли  під час розгляду матеріалів конкурсантів. 

"Така різниця у підходах до задоволення заяв про самовідвід  викликає тривогу.Після того, як наші аналітики проаналізували всі досьє кандидатів у судді Верховного Суду, ми можемо говорити про 13 випадків,коли було порушено антикорупційне законодавство і у членів Вищої ради правосуддя був наявний конфлікт інтересів.За цим фактом ми підготували близько 20 заяв до  Нацполіції та НАЗК", - зазначила старша менеджерка з проектів фундації.

При цьому вона додала, що  Нацполіція вже відреагувала на частину їх звернень та здійснює перевірки викладених фактів відносно членів ВРП Павла Гречківського та Ярослава Романюка.

У свою чергу Химчук нагадав, що із 19 членів ВРП спочатку про конфлікт інтересів повідомили лише двоє - Алла Лесько  і Алла Олійник, які стали переможцями конкурсу до ВС.  ВРП на своєму засіданні 6 вересня врегулювала питання конфлікту інтересів і ухвалила, що Лесько та Олійник не братимуть участі у розгляді матеріалів стосовно осіб, яких ВККСУ рекомендувала призначити на посади суддів ВС. 

"Уже 12 вересня - за два дні до того, як Вища рада правосуддя почала розглядати матеріали кандидатів, було заявлено  52 самовідводи. Із них було задоволено низький відсоток.З цього виходить, що або члени ВРП зловживають своїми повноваженями заявити про самовідвід і заявляють необгрунтовані самовідводи, або ВРП як колегіальний орган просто не дозволяє їм реалізувати своє прва і змушує їх голосувати", - зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, Вища рада правосуддя протягом 14–25 вересня 2017 року розглянула 120 матеріалів щодо внесення подання Президентові  про призначення на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного адміністративного, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного судів у складі Верховного Суду.

29 вересня 2017 року Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення 111 кандидатів на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. Водночас ВРП відклала розгляд матеріалів щодо семи кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Причинами відкладення стали нерозглянуті дисциплінарні провадження стосовно діючих суддів; наявність дисциплінарних скарг, які потребують перевірки до вирішення питання призначення кандидатів на посади; надходження звернень щодо кандидата, які потребували додаткового вивчення.

Під час засідання 9 листопада 2017 року ВРП  розглянула питання щодо внесення подання Президентові про призначення іще трьох суддів на посади суддівКасаційного кримінального суду та Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Таким чином, на сьогодні Вищою радою правосуддя ухвалено рішення щодо внесення подання Президентові України про призначення 114 кандидатів на посади суддів Верховного Суду.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-