Створення Центру стресостійкості України

Створення Центру стресостійкості України

Укрінформ
17 жовтня, 14.00 - Resilience, або Створення Центру стресостійкості України.

Організатор: Українсько-ізраїльський Інститут стратегічних досліджень імені Голди Меїр; Національна академія державного управління при Президентові України; Аріельський Університет (Ізраїль).

Учасники: Альберт Фельдман - директор українсько-ізраїльського Інституту  стратегічних досліджень ім. Голди Меїр; Марина Білинська - віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України; Наталія Федорович - заступник міністра соціальної політики України; Ірина Пінчук  - директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров'я України; Людмила Гуцол -  директор "Інституту оптимальної медицини", лікар-кардіохірург; міжнародний рух "Духовно-моральна цивілізація"; Алла Шуть - координатор, Група Помпіду Ради Європи; Гревцова Радміла - голова Комітету з медичного та фармацевтичного права Асоціації адвокатів України; Вікторія Арнаутова -  психолог-волонтер, керівник психологічної служби Національної академії Національної гвардії України; Наталія Зарецька - керівник  офісу уповноваженого президента з питань реабілітації воїнів АТО; Наталія Рингач - доктор наук з державного управління, головний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ; Сергій Чижевський - начальник відділу психологічного забезпечення Головного управління Національної гвардії України; Валерій Самсонкін - професор, науковий керівник українсько-ізраїльського Інституту  стратегічних досліджень ім. Голди Меїр.

Модератори: Ірина Тиран - заступник директора українсько-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень ім. Голди Меїр; Олена Корольчук.

Підсумкові матеріали:

Українські та ізраїльські науковці ініціюють створення Центру стресостійкості України 

Стресостійкість окремої людини і нації в цілому в умовах воєнних дій на частині території України має стати предметом вивчення науковців, і для цього потрібно створити Центр стресостійкості України та його філії у кожному великому місті.

Про це заявила на прес-конференції в Укрінформі на тему "Resilience, або Створення Центру стресостійкості України" віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Марина Білинська, повідомляє кореспондент агентства. 

"Ізраїль і США почали вивчати питання стресостійкості як на національному рівні, так і на рівні окремої людини у зв'язку з терористичними актами, які відбувались і відбуваються на території цих країн. На жаль, Україна протягом останніх трьох років також весь час перебуває на межі війни і миру, і ми змушені підняти це питання, оскільки від стану стресостійкості нації і кожної окремої людини залежить і сьогодення, і майбутнє країни", - сказала Білинська.

Вона зазначила, що поняття "стресостійкість" прийшло з фізики. За її словами, вчені почали вивчати його як властивість металів відновлювати первинний стан після дії багатьох чинників, зокрема тиску, температури тощо, а потім це поняття було перенесено на життя окремої особи. Білинська додала, що стресостійкість особи вивчали психіатри і психологи, а стресостійкість нації є новим явищем.

"Дослідження ізраїльських учених довели, що серед чинників, які загрожують стресостійкості нації, респонденти на третє місце поставили погане державне управління. Тому Національна академія державного управління дуже зацікавлена у вивченні цієї проблеми і створенні відповідної міжгалузевої лабораторії", - зазначила Білинська.

Директор українсько-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень ім. Голди Меїр Альберт Фельдман у свою чергу зазначив, що вважає дуже важливим створення центрів стресостійкості у кожному великому місті. На його думку, у цьому сенсі слід більше працювати на місцях з керівниками областей та мерами міст, аби вони мали бажання і знаходили можливість реалізації цієї ідеї в рамках децентралізації. 

Як зазначив на прес-конференції науковий керівник українсько-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень ім. Голди Меїр професор Валерій Самсонкін, для реалізації програми стресостійкості в науковому плані в Україні "все є".

"Є психологи, є теорія, є купа тестів. Потрібна адаптація, потрібне врахування індивідуальних особливостей конкретної людини і потрібні дії", - переконаний науковець. 

На його думку, це питання "підйомне і вельми реальне" для Міністерства оборони або Нацгвардії України. 

"Передача цієї функції в Міністерство соціальної політики, можливо, з точки зору стратегії і вірна, а з точки зору тактики - ні. Цим двом силовим міністерствам це цілком під силу, тим більше, що є кадри. Потрібно лише створити умови", - вважає Самсонкін.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-