Якою має бути  українська енциклопедія у сучасному інформаційному суспільстві

Якою має бути українська енциклопедія у сучасному інформаційному суспільстві

1288
Ukrinform
18 жовтня, 15.00 - Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі.

Організатор: Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво».

Учасники: Богдан Червак - перший заступник Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України;  Вадим Локтєв - академік НАН України, голова редакційної колегії Великої української енциклопедії; Микола Жулинський - академік НАН України; Валерій Смолій - академік НАН України; Леонід Руденко - академік НАН України; Алла Киридон - директор ДНУ «Енциклопедичне видавництво»; Ярослав Яцків - академік НАН України.

До участі запрошено народних депутатів України, відомих учених, фахівців у галузі енциклопедистики.

Коротко. Під час заходу Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» спільно з провідними фахівцями інших установ та закладів планує обговорити теоретичні та прикладні проблеми створення та функціонування енциклопедичного простору України. 

Підсумкові матеріали:

Богдан Червак і академіки НАН України наголошують, що "Енциклопедичне видавництво" має повернутися у своє приміщення 

Державна наукова установа "Енциклопедичне видавництво" має повернутися до свого приміщення. 

Таке переконання висловив Богдан Червак - перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України - під час круглого столу, що відбувся в Укрінформі.   

"Велика українська енциклопедія - це виклик не перед Президентом України, не перед урядом, Верховною Радою, не перед українською владою. Насправді це виклик перед українською нацією, яка має дати відповідь, чи є у неї інтелектуальний потенціал для того, щоб створити Велику українську енциклопедію, показати світові і передусім українцям, що вони здатні подивитися на все, що їх оточує, українськими очима, а не московськими чи європейськими. Цей виклик ми прийняли і відповідь буде гідна... Зробити це непросто, оскільки в "Енциклопедичного видавництва" практично відібрали приміщення. Але ми правовим шляхом доб'ємося повернення цього приміщення. Ми будемо реалізовувати цей проект, чого би нам це не вартувало", - підкреслив Червак.

Вадим Локтєв - академік НАН України, голова редакційної колегії Великої української енциклопедії - зазначив, що умови, в яких видається енциклопедія, "ненормальні абсолютно". 

"Насправді багато хто працює вдома, тому що робочого приміщення, в якому могли б працювати в такій кількості люди, немає. Але є комп'ютери, є електронний, телефонний зв'язок, є зустрічі, консультації", - додав він. 

Микола Жулинський - академік НАН України, директор Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАНУ — підкреслив: те, що сьогодні робить колектив, який працює над Великою українською енциклопедією, - це абсолютно на рівні сучасних методик і сучасних досягнень енциклопедичної науки. Щоб цей проект реалізувався чимшвидше і на високому науковому рівні, видавництво має працювати в комфортних умовах.  

"Без державної підтримки, без системного фінансування і без приміщення це зробити просто неможливо. Я переконаний, що приміщення буде повернуто, тому що воно вже меморіальне і вже ім'я академіка Миколи Бажана зобов'язує, щоб воно було приміщенням для творення Великої української енциклопедії", - сказав Жулинський.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-