Проект «Українська бібліотека». Книжка для зони АТО

Проект «Українська бібліотека». Книжка для зони АТО

1986
Ukrinform
29  вересня 14.00 - Українська книжка для зони АТО: проект «Українська бібліотека»

Організатор: Міністерство інформаційної політики України; Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. 

Учасники: Вікторія Сюмар - голова Комітету ВР України з питань свободи слова  та інформаційної політики; Артем Біденко - державний секретар Міністерства інформаційної політики України; представники українських видавництв; Тарас Москаленко - 1-й секретар Управління публічної дипломатії МЗС України.

Питання до обговорення:

-Програма підтримки українських книг, зміст яких спрямовано на привернення уваги до проблем окупованих територій на сході України, ведення АТО, популяризації ЗСУ та підвищення іміджу українського захисника.

-Підтримка видань, які розкривають сучасну історію східних територій України, приналежність краю до України, а також посилюють єдність і цілісність українського народу.

Підсумкові матеріали:

У 2018 році на держпрограму “Українська книжка для зони АТО” планується виділити 27 млн грн - Сюмар

В Україні започатковано державну програму «Українська книжка для зони АТО: проект «Українська бібліотека», у ході реалізації якої за бюджетні кошти військовослужбовцям та цивільним і шкільним бібліотекам на Донбасу будуть поставлені книги українських видавництв.

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Вікторія Сюмар під час презентації проекту в Укрінформі.

“Західні країни до 25% тиражів, які виходять у їхніх національних видавництвах, закуповують для бібліотек. Ми втратили, на жаль, таку практику. Зараз за допомогою цієї програми спробуємо її відновити. Спочатку це будуть військові частини, бібліотеки сходу і шкільні бібліотеки сходу”, - зазначила вона.

За словами Сюмар, за рахунок цієї програми до військовослужбовців і бібліотек на Донбасі буде поставлена література історичної, воєнної, освітньої тематики, яка “дозволить людям розвивати свої знання і більше розуміти про країну, про те, що відбувається сьогодні в Україні і куди ми рухаємося”.

Парламентарій також зауважила, що на реалізацію програми української книги для зони АТО з державного бюджету в наступному році планується виділити близько 27 млн гривень.

“Приблизно 27 млн гривень ми плануємо добитися в бюджеті для того, щоб можна було робити перший крок і відновлювати бібліотеки сходу за допомогою нової української популярної книжки, задовольнити потребу військових у літературі”, - підкреслила Сюмар і додала, що розпорядником цих коштів буде Міністерство інформаційної політики.

У свою чергу державний секретар МІП Артем Біденко поінформував, що програма української книги для Донбасу вже почала реалізуватися, а також назвав започаткований проект відновленням українського книговидавництва.

“Це є відродження українського книговидання, відродження українського книговидання для потреб сходу, для потреб зони АТО, для потреб солдатів та популяризації України”, - сказав Біденко, висловивши сподівання, що надалі програма розвиватиметься і стане системним проектом із популяризації і розповсюдження української літератури, у тому числі й за кордоном.

 Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>