Що медикам «болить»? Працівники охорони здоров'я наполягають на вирішенні соціально-економічних проблем у галузі

Що медикам «болить»? Працівники охорони здоров'я наполягають на вирішенні соціально-економічних проблем у галузі

2392
Ukrinform
18 вересня о 12.00 - Попереджувальна Всеукраїнська акція протесту Професійної спілки працівників охорони здоров'я України».

Організатор: Професійна спілка працівників охорони здоров'я  України.

Учасники: Вікторія Коваль - голова Професійної спілки працівників охорони здоров'я України; Сергій Кубанський - заступник голови Ради Київської  міської профспілки працівників охорони здоров'я; Володимир Турок - голова Закарпатської обласної організації профспілки; Наталія Стахова - голова первинної профспілкової організації Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва.

Підсумкові матеріали:

Медична профспілка проведе акцію з вимогами до влади вирішити проблеми працівників галузі

У вівторок, 19 вересня, професійна спілка працівників охорони здоров'я проведе в Києві акцію з вимогами до влади вирішити проблеми медиків.

Про це на прес-конференції в Укрінформі у понеділок, 18 вересня, сказала голова профспілки працівників охорони здоров'я України Вікторія Коваль. 

"Акція мирна, попереджувальна. Ми сподіваємося, що нас почує уряд і розпочнеться нормальний соціальний діалог, щоб вирішувати нагальні питання, які ставить сьогодення. Реформа охорони здоров'я конче необхідна, але це має бути реформа, щоб вже не розчаровувалися ані люди, ані медичні працівники", - сказала Коваль.

Вона повідомила, що акція має попереджувальний характер, і учасники заходу передадуть до органів влади свої вимоги.

В той же час Коваль повідомила, що акція фінансується суто з коштів профспілки працівників охорони здоров'я, яка оплачує проїзд медиків до Києва.

Серед вимог, які профспілка працівників охорони здоров'я висуває до влади, - призначення міністра охорони здоров'я, збільшення медичної субвенції на 2017 рік не менш ніж на 3,9 млрд грн з метою виплати заробітної плати та погашення заборгованості із зарплати. 

Крім того, як наголосила Коваль, учасники акції вимагатимуть і збільшення фінансування медичної реформи. За її словами, видатки на галузь повинні становити не менше 7% ВВП, в той час як у проекті бюджету, який запропонував уряд, не більше 3%.

Також профспілка вимагає відійти від зрівнялівки в оплаті праці медичних працівників шляхом підвищення з 1 вересня на два тарифних розряди посадових окладів лікарів, медичних сестер, в тому числі спеціалістів з вищою немедичною освітою для того, щоб забезпечити єдині підходи в оплаті праці робітників бюджетної сфери. 

"Останні 10 років був досягнутий компроміс, що до бюджетників будуть ставитися однаково, і ця домовленість з урядом зберігалася. Але цього року була підвищена нашим колегам зарплата на два тарифних розряди, а з наступного року підвищують зарплату на 25%. Ми як були, так і залишаємося на передостанньому місці серед галузей економіки. У нас є своя специфіка в галузі охорони здоров'я в оплаті праці. І зараз ми прийшли до зрівнялівки. З наступного року, якщо нічого не зміниться, у нас зрівняються з 12 по 1 тарифний розряд. 12 розряд - це лікар 1 категорії. На наш погляд, це неприпустимо", - сказала Коваль.

Серед інших вимог профспілок - встановлення надбавок працівникам як державних, так і комунальних заходів охорони здоров'я за престижність праці.

Зокрема, як повідомив на прес-конференції заступник голови Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я Сергій Кубанський, в Києві для співробітників комунальних лікарень така надбавка становить 20%. Втім, на працівників тих медзакладів, які підпорядковуються МОЗ або Академії меднаук, ця надбавка не поширюється. Наразі через недостатнє фінансування Медичної академії наук, в її установах провели скорочення, працівники працюють на 0,5 та 0,25 ставки та неповний робочий тиждень. Водночас саме ці заклади надають в Україні медичну допомогу найвищого рівня, сказав він і підкреслив, що серед вимог і забезпечення видатків на оплату праці працівників Національної академії медичних наук.

Учасники прес-конференції наголосили, що акція не має на меті заперечити необхідність медичної реформи. Втім, за їх словами, ця реформа має відбуватися із дотриманням Конституції, яка визначає Україну як соціальну державу і гарантує безкоштовне медичне обслуговування, а також враховувати при проведенні змін позиції профспілки та медичної спільноти.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>