Винагорода державним виконавцям: спростування існуючих міфів

Винагорода державним виконавцям: спростування існуючих міфів

2037
Укрінформ
12  вересня, 16.00 - Винагорода державним виконавцям: спростування існуючих міфів.

Учасники:  Павло Петренко - міністр юстиції України; Сергій Шкляр - заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби. 

Підсумкові матеріали:

Петренко спростовує інформацію про виплату винагороди державним виконавцям із держбюджету 

Міністр юстиції України Павло Петренко наголошує, що виплата винагороди державним виконавцям не виплачується з державного бюджету, а стягується з недобросовісного боржника. 

Про це він повідомив під час прес-конференції в Укрінформі у вівторок. 

"З середини серпня почалася низка інформацій в ЗМІ з приводу роботи Державної виконавчої служби, з приводу питань реформування Державної виконавчої служби, винагороди державних виконавців. Іноді, на жаль, ті коментарі і висновки, які робили представники ЗМІ, були не зовсім коректними. Було створено багато міфів, які б я хотів розвіяти. Тому що реформа системи виконання судових рішень є принциповою. Ми є відкритими абсолютно до будь-яких питань в цій сфері. Наше завдання і моє завдання особисто - щоб в Україні рішення судів виконувалися. Статистика останніх 25 років була дуже поганою. До 5% всіх судових рішень, які виконували державні виконавці, тільки фактично виконувались, це означає що 95% всіх судових рішень в Україні, які виносилися судами іменем України, залишалися лежати у вигляді паперу в архівах виконавчих служб", - сказав Петренко.

За його словами, саме тому минулого року, коли приймалася судова реформа, був ухвалений закон про реформу системи виконання.

"Я хочу зараз розвіяти низку міфів, які створювались за цей період часу. Міф перший - виплата мільйонних винагород державних виконавців здійснюється з державного бюджету за рахунок пенсіонерів, соціальних працівників. Офіційно заявляю ще раз, що винагорода державного виконавця не є премією, не є його надбавкою чи якоюсь частиною заробітної плати, і вона не сплачується з державного бюджету", - зазначив він.

Петренко підкреслив, що "винагорода державного виконавця - це частина виконавчого збору, яка стягується з недобросовісного боржника, того боржника, який заборгував комусь, українцю чи підприємцю кошти, добровільно не виконав рішення суду, того боржника, по якому виконавець відкрив виконавче провадження, почав розшукувати його майно, грошові кошти і стягнув додаткову відповідну компенсацію або покарання за недобросовісність боржника. З цих сум 2%, згідно з чинним законом, який був прийнятий, сплачувалися як винагорода державному виконавцю". 

За його словами, така винагорода в Україні є найнижчою серед країн Європейського Союзу.

"В таких країнах, як Прибалтика, Польща, Молдова, винагорода складає до 15%, до 8%", - додав він. 

Як повідомлялося, наприкінці серпня Кабмін обмежив максимальну суму винагороди держвиконавцям, передбачивши, що сума винагороди за одне провадження не може перевищувати 200 прожиткових мінімумів, що становить 308 тис. грн.

Петренко: ГПУ ще не завершила екстрадиційну перевірку стосовно Саакашвілі

Генеральна прокуратура України ще не завершила екстрадиційну перевірку за запитом Головної прокуратури Міністерства юстиції Грузії про видачу колишнього грузинського президента, екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомив на прес-конференції міністр юстиції Павло Петренко.

“У зв’язку з тим, що у нас немає поки що відповідних висновків і документів, можемо говорити, що вона (перевірка — ред.) ще не завершена”, - зазначив міністр. Він пояснив, що українським законодавством передбачено, що таку перевірку у всіх випадках, незалежно від стадії розгляду справ у країні, що запитує екстрадицію, здійснюють органи прокуратури. 

“Після отримання запиту були направлені всі матеріали до органів прокуратури для проведення екстрадиційної перевірки. Це попередній етап, в разі його завершення з позитивними висновками буде можливість приймати подальші процедурні рішення в чіткій відповідності до закону”, - підкреслив Петренко.

Як повідомлялося, екс-президент Грузії отримав українське громадянство згідно з указом Президента України наприкінці травня 2015 року. Саакашвілі очолював Одеську обласну державну адміністрацію з 30 травня 2015 року по 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про відставку.

26 липня Президент Петро Порошенко позбавив його українського громадянства. За даними Адміністрації Президента, причина такого рішення - надання Саакашвілі недостовірної інформації під час оформлення заяви на громадянство (у Грузії на Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи, у тому числі про розтрату бюджетних коштів та перевищення службових повноважень).

Головна прокуратура Грузії направила до правоохоронних органів України запит про екстрадицію колишнього президента Саакашвілі.

На початку вересня заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов заявив, що Україна розпочала екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі.

Наразі Саакашвілі перебуває в Україні, фактично прорвавшись через кордон 10 вересня у супроводі депутатів та своїх прихильників.

В Україні зараз працює близько 4,7 тисячі держвиконавців - Мін'юст

В Україні зараз працює близько 4,7 тисячі державних виконавців, які уповноважені на примусове виконання судових рішень і рішень інших органів.

Про це на прес-конференції в Укрінформі розповів заступник міністра юстиції  з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.

“По штату у нас державних виконавців в Україні 5700. Не всі штатні одиниці заповнені. Десь біля тисячі є вакансії”, - зазначив він.

Замміністра також додав, що зараз проводяться конкурси на заміщення вакантних посад.

За результатами перевірки поліграфом співробітників виконавчої служби Мін'юсту фактів вимагання не зафіксовано - Петренко 

Співробітники виконавчої служби Міністерства юстиції пройшли перевірку поліграфом на предмет можливих протиправних дій. Фактів вимагання не зафіксовано.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі повідомив міністр юстиції Павло Петренко. 

"Міф другий - частина винагороди державних виконавців здається нагору. Цей міф почав культивувати з середини серпня і тоді мною було прийнято рішення провести повну перевірку всього керівного складу системи державної виконавчої служби на поліграфі. За цей час були перевірені всі керівники державної виконавчої служби України по всім областям.  За цей час були перевірені всі керівники департаменту виконавчої служби України, і фактично незалежні експерти, які проводили поліграфічне дослідження,  дали свої висновки", - сказав Петренко.

Він зазначив, що у системі працює понад 4 тисячі державних виконавців. "Ми безпрецедентно провели таку перевірку по посадовцям та керівникам державної виконавчої служби. І можу підтвердити офіційно по даним питанням жодних фактів чи припущень щодо вимагання винагороди у вигляді неправомірної вигоди чи розпоряджень таких з боку керівництва Міністерства юстиції не було зафіксовано", - наголосив міністр. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-