Права людини в Україні: презентація доповіді Підкомітету ООН з недопущення катувань

Права людини в Україні: презентація доповіді Підкомітету ООН з недопущення катувань

3206
Ukrinform
30 червня, 11.00 - Презентація доповіді Підкомітету ООН з недопущення катувань за підсумками візиту в Україну в 2016 році. 

Учасники: Віктор Захарія - член Підкомітету ООН з недопущення катувань; Валерія Лутковська - Уповноважений Верховної Ради України з прав людини; Наталія Севостьянова - перший заступник міністра юстиції України; Фіона Фрейзер - глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. 

Підсумкові матеріали:

Комітет ООН з тортур чекає від України плану імплементації рекомендацій за підсумками візиту в 2016 році - Захарія

Підкомітет ООН з недопущення катувань просить українську владу протягом шести місяців з моменту передачі доповіді за підсумками візиту в Україну в 2016 році надати звіт про вжиті заходи і план повної імплементації наданих рекомендацій.

Про це на презентації в Укрінформі доповіді Підкомітету ООН з недопущення катувань заявив член Підкомітету Віктор Захарія, повідомляє кореспондент агентства.

"Підкомітет вітає публікацію доповіді і чекає від влади України плану імплементації наданих рекомендацій, так, як це написано у нашому листі під час відправки доповіді (протягом шести місяців з моменту її передачі.- Ред.)", - сказав Захарія.

Він додав, що всі розуміють складність вирішення цього питання, оскільки це потребує залучення людських і фінансових ресурсів. 

"Тому від імені Підкомітету я хочу підкреслити, що ключовим словом тут є співпраця", - зазначив Захарія.

За його словами, в доповіді Підкомітету відзначено багато позитивних моментів, але наразі слід зосередити спільну увагу  на проблемних питаннях, щоб знизити ризик і частоту катувань та інших звернень.

Захарія також підкреслив, що надані Україні рекомендації є відповідями на конкретні  проблеми, які були виявлені під час минулорічного візиту.

Він акцентував увагу на тому, що Підкомітет  повторно рекомендує привести положення Кримінального  кодексу України, які стосуються визначення катування, у повну відповідність до ст. 1 Конвенції проти катувань.

Члени Підкомітету ООН з недопущення катувань також рекомендували, щоб з моменту  взяття під варту всі затримані отримували повну інформацію про причини їх затримання або тримання під вартою та про їхні права, щоб  вони мали можливість поінформувати рідних про місце і час затримання, щоб у момент взяття під варту затримані проходили ретельний медичний огляд, а доступ до них адвоката надавався з моменту затримання  і протягом усього періоду тримання під вартою. 

"Основні гарантії, включаючи право на адвоката, повідомлення про взяття під варту і зв'язок із зовнішнім світом, мають забезпечуватися всім особам, які утримуються під вартою, незалежно від підстав взяття під варту і місця, де вони утримуються. Тобто не треба робити різницю залежно від статті, за якою вони притягуються до відповідальності", - наголосив Захарія.

Він поінформував, що Підкомітет також рекомендував переглянути і реформувати систему обліку затриманих, "щоб облікові записи завжди були вичерпними, точними і постійно оновлювалися", поліпшити  умови утримання в камерах, включаючи водопостачання та дотримання санітарних вимог,  а також вирішити проблему відсутності бодай якоїсь фізичної діяльності осіб, що відбувають довічне ув'язнення. 

Як повідомляв Укрінформ, у травні 2016 року делегація Підкомітету ООН з тортур достроково припинила свій візит в Україну. Таке рішення було прийнято після того, як делегації відмовили в доступі до місць, де, за підозрою експертів, працівники Служби безпеки позбавляють людей свободи.

 СБУ 16 червня через Міністерство закордонних справ направила в ООН пакет повноважень в рамках відновлення роботи в Україні делегації Підкомітету з питань запобігання катуванням.

У вересні 2016 року делегація Підкомітету відновила роботу в Україні і зрештою завершила візит.

Доповідь про візит в Україну була в конфіденційному порядку передана Україні 3 лютого 2017 року, а 27 квітня Україна звернулася до Підкомітету з проханням її опублікувати.  

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-