Світ ділиться досвідом з Україною: керівні принципи ООН із внутрішнього переміщення

Світ ділиться досвідом з Україною: керівні принципи ООН із внутрішнього переміщення

Укрінформ
20 червня, 13:00 - "Керівні принципи ООН з внутрішнього переміщення", розроблені і затверджені Комісією ООН з прав людини у 1998 році. 

Організатори: ГО "КримSOS"; Агентство ООН у справах біженців (UNHCR).

Учасники: Георгій Тука - заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України; Григорій Немиря - народний депутат України, голова Комітету ВР України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин; Пабло Матеу - представник Агентства ООН у справах біженців в Україні; Євгенія Андреюк - заступник координатора ГО «КримSOS».

Довідково. Керівні принципи ООН з внутрішнього переміщення – це збірка норм, напрацьованих з міжнародного досвіду подолання наслідків внутрішнього переміщення. Принципи визначають права і гарантії, які стосуються захисту осіб від вимушеного переміщення всередині країни і надання їм захисту та допомоги під час переміщень, а також під час повернення або переселення і реінтеграції. Генеральна Асамблея ООН спирається на них у рамках свого діалогу із урядами та усіма тими, чиї мандати чи види діяльності стосуються внутрішнього переміщення. Переклад документа українською мовою здійснено ГО «КримSOS» за сприяння Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Підсумкові матеріали:

В Україні планується відкриття офісу німецького банку KfW - Тука

В Україні планується відкриття офісу німецького державного банку розвитку KfW, наступного тижня делегація з Німеччини відвідає Україну аби досягти попередніх домовленостей. 

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука під час презентації "Керівних принципів ООН з внутрішнього переміщення" в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Наступного тижня буде візит німецької делегації в Київ і буде обговорюватися питання відкриття офісу в Україні цієї фінансової установи з Німеччини. З моєї точки зору, це дуже позитивний сигнал для всієї країни", - сказав Тука. 

Він також зазначив, що, зокрема, офіс банку займатиметься питаннями грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб України, які планують придбати або будувати житло. 

"Цей німецький банк працюватиме в двох напрямках: один напрямок - будівництво соціального житла для вимушених переселенців, інший - надання фінансової допомоги для погашення відсотків за іпотекою для будівництва житла переселенців", - зазначив Тука. 

В Україні презентували збірку норм ООН про права біженців

У Києві презентували перекладену українською мовою збірку норм "Керівні принципи ООН з внутрішнього переміщення", розроблену і затверджену Комісією ООН з прав людини у 1998 році. 

Про це сказав представник Агентства ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу під час презентації збірки в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства. 

"Згідно з даними ООН у справах біженців, в світі понад 65,6 мільйона переміщених осіб: 22,5 мільйона біженців, 2,8 мільйона осіб, що шукають притулку, та понад 40 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. В Україні зареєстровано більш ніж 1,5 млн осіб, які покинули свої домівки в Криму та на Донбасі... Я радий презентувати сьогодні український переклад основних засад ООН з питань внутрішнього переміщення", - сказав Матеу. 

Він також відзначив, що в питання забезпечення прав ВПО було проведено значну роботу, проте ще не всі питання та виклики вирішені.  

"Україна зробила дуже багато в питанні гарантії прав ВПО. Україна відмовилася створювати табори внутрішньо переміщених осіб, Україна досить швидко врегулювала законодавство відповідно до викликів, що виникли з переміщенням людей", - зазначив Матеу та додав, що в Україні залишаються, зокрема, проблеми з наданням права на пересування через лінію розмежування, отриманням пенсій. 

Представник Агентства ООН у справах біженців в Україні також додав, що збірка норм допоможе представникам громадськості і владі у вирішенні питань, які виникли у зв'язку з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб. 

"Я сподіваюся, що це видання допоможе депутатам, особам, що приймають рішення, і громадським організаціям відповісти на виклики, які стоять перед суспільством у зв'язку з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб", - додав Матеу. 

В свою чергу присутній на презентації заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України Георгій Тука наголосив на тому, що реалізація норм допоможе забезпечити всі права внутрішньо переміщених осіб. 

"Це - інструмент, і яким чином ми будемо його використовувати - залежить від нас. Якщо ми будемо вдало виконувати і інтегрувати ті положення і норми, які викладені в цьому документі, то звісно, буде успіх. Якщо ми будемо постійно їх ігнорувати, то наступатимемо на одні й ті ж граблі. Сподіваюся, що дещо вже в країні створено для реалізації цих прав", - сказав Тука. 

Збірка "Керівних принципів ООН з внутрішнього переміщення" - це збірка норм, напрацьованих з міжнародного досвіду подолання наслідків внутрішнього переміщення. Принципи визначають права і гарантії, які стосуються захисту осіб від вимушеного переміщення всередині країни та надання їм захисту та допомоги під час переміщень, а також під час повернення або переселення і реінтеграції. 

Переклад норм підготовлений ГО "КримSOS" спільно з Агентством ООН у справах біженців (UNHCR).

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-