Україна проти Росії. Захист прав людини у Криму та на Донбасі в рамках міждержавних заяв
до ЄСПЛ

Україна проти Росії. Захист прав людини у Криму та на Донбасі в рамках міждержавних заяв до ЄСПЛ

Укрінформ
1 червня, 13.00 - Захист інтересів України у рамках міждержавних заяв проти РФ  до ЄСПЛ щодо порушень прав людини в ході анексії Криму та агресії на Донбасі.

Організатор: Міністерство юстиції України.

Учасники: Павло Петренко - міністр юстиції України;  Іван Ліщина - Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини; Рефат Чубаров - голова Меджлісу кримськотатарського народу; Андрій Щекун - директор ДП "Національне газетно-журнальне видавництво"; Марія Томак - координатор організації  Медійна ініціатива за права людини.

Підсумкові матеріали:

ЄСПЛ підтвердив прийняття правової позиції України по “першій кримській справі” проти Росії - Петренко

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) офіційно підтвердив прийняття нашої правової позиції по першій справі Україна проти Росії, пов’язаної з незаконною анексією Криму.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час прес-конференції в Укрінформі.

“Європейський суд з прав людини офіційно підтвердив прийняття нашої правової позиції по першій справі Україна проти Росії щодо фактів незаконного порушення прав людини в Криму”, - сказав він.

Урядовець нагадав, що загалом Україна ініціювала 5 справ до ЄСПЛ, перша з них стосується порушення прав людини під час незаконної окупації Криму.

За його словами, документи по першій справі в ЄСПЛ Україна направила 27 березня цього року, а близько тижня тому отримала офіційне підтвердження прийняття судом правової позиції нашої держави.

Петренко також підкреслив, що подібні справи є для ЄСПЛ новою практикою, оскільки “таких масштабних, великих за обсягом і безпрецедентних за змістом доказів справ суд не слухав”.

Україна подала до ЄСПЛ хронологію окупації Криму з іменами тих, хто керував і проводив військову операцію - Петренко

Україна у рамках “першої кримської справи” передала до Європейського суду з прав людини хронологію окупації Росією Криму із конкретними іменами тих, хто керував і проводив військову операцію.

Про це заявив Міністр юстиції Павло Петренко під час прес-конференції в Укрінформі.

“Ми зробили хронологію захоплення Російською Федерацією Криму по датам і локаціям”, - прокоментував він докази, які Україна подала до ЄСПЛ.

За його словами, сам текст “першої кримської справи”, яка стосується порушення прав людини під час анексії Криму і була подана до ЄСПЛ 27 березня цього року, налічує 150 сторінок, крім того, є відео-, аудіодокази, покази свідків.

Петренко зазначив, що інформація у справі розбита на блоки, перший з яких стосується блокування транспортних комунікацій.

“Російські підрозділи блокували порт “Феодосія” 27.02.2014, аеропорти “Сімферополь”, “Бельбек”, ДП “Кримаерорух” 28.02, переправу “Крим-Кавказ” м. Керч 02.03, Севастопольську бухту, Стрілецьку бухту 03.03; зовнішній рейд військово-морської бази “Севастополь” - 03.03, вихід з озера Донузлав — 06.03. 27 лютого блокування кримських перешийків шляхом блокування постів ДАІ “Чонгар”, “Турецький Вал”, “Перекоп” і встановлювання тимчасових блокпостів з так званих самооборонівців на цих усіх точках”, - розповів міністр.

Він наголосив, що фактично це усе робили регулярні війська збройних сил РФ та російські спецслужби.

Петренко також зазначив, що встановлено через покази свідків й інші докази конкретний перелік посадових осіб РФ, які здійснювали координацію захоплення Криму, керували операцією.

Зокрема, за його даними, у цьому переліку — міністр оборони Росії Сергій Шойгу та його заступники Панков і Булгаков, а також інші військові чиновники РФ.

“Курування всіх заходів, які відбувалися безпосередньо на території АР Крим, у тому числі й проросійських організацій, так званих козаків і самоорборонівців, здійснювала така собі особистість Антюфєєв — це колишній “міністр безпеки Придністровської республіки”, а влітку 2014 року він отримав статус “віце-прем’єра ДНР” з питань  безпеки. Це — чисто кадровий співробітник російським спецслужб”, - проінформував урядовець.

Водночас Петренко підкреслив, що список доказів і перелік осіб не є вичерпним, ще буде доповнюватися, а в подальшому докази з “першої кримської справи” до ЄСПЛ стануть частиною доказової бази у Міжнародному кримінальному суді.

Рішення Стокгольмського арбітражу засвідчило кінець ери російського шантажу ціною на газ - Петренко

Рішення Стокгольмського арбітражу у позові НАК “Нафтогаз України” проти російського “Газпрому” свідчить про закінчення ери шантажу України з боку Росії.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко на прес-конференції в Укрінформі.

“Ера шантажу щодо ціни на газ завершилася. Україна як найбільший у минулому покупець російського газу нарешті за 25 років незалежності відстояла економічні й обгрунтовані умови придбання цього товару. Політика, корупція знищені у цій сфері”, - сказав глава Мін'юсту.

За його словами, цим рішенням суд скасував кабальну вимогу “Газпрому” за принципом “бери або плати”, яке означало, що Україну змушували платити за повітря, а також скасував заборону на реекспорт газу і зобов’язав перерахувати з початку 2014 року ціну на газ за ринковими цінами.

“Це - серйозний сигнал, що іноземні інвестори у цій сфері прийдуть на територію України, тому що на нашій території тепер ціна на газ формується за європейськими стандартами, ми маємо величезний, унікальний потенціал щодо зберігання і транспортування газу”, - заявив Петренко.

Водночас, говорячи про відмову Росії коментувати рішення Стокгольмського арбітражу з огляду на його великий обсяг, міністр зазначив: “Читайте матчастину - у резолютивній частині все дуже чітко написано: ви програли, ваша брехня і ваш тиск скінчився”.

Як повідомляв Укрінформ, 31 травня трибунал при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма повністю задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" у справі проти "Газпрому" щодо принципу take or pay ("бери або плати") у контракті на постачання газу до України від 2009 року.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-