Трудитися у здорових умовах і без ризиків

Трудитися у здорових умовах і без ризиків

2793
Укрінформ
27 квітня, 14.00 - Відзначення Дня охорони праці в Україні. 

Організатор: Державна служба України з питань праці.

Учасники: Роман Чернега - Голова Державної служби України з питань праці;  Петро Сливкін - заступник директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань; Юрій Андрієвський - керівник Правової та технічної інспекції праці апарату ФПУ, Голова Громадської ради при Держпраці; Софія Литвин - Національний координатор Проекту МОП "Зміцнення системи інспекції праці та механізмів соціального діалогу".

Підсумкові матеріали:

Щороку в Україні на виробництві в середньому гине 400 осіб - голова Держслужби з питань праці

В Україні щороку на виробництві в середньому гинуть 400 осіб, ще 5 тисяч - травмуються.

Про це заявив голова Державної служби з питань праці Роман Чернега під час прес-конференції в Укрінформі.

«В Україні в середньому щороку на виробництві гине 400 осіб і 5 тисяч травмується», -  заявив Чернега і додав, що при цьому приблизно 500 працівників стають інвалідами.

За його словами, у 2016 році було зафіксовано 4 428 травмованих на виробництві осіб, у 2015 - 4 596. 

Чернега зазначив, що завтра світ відзначає День охорони праці.

«У цей день ми власне вшановуємо тих людей, які загинули на виробництві, а також проводимо багато різного роду дискусій», - пояснив він.

Цього року, зазначив Чернега, за рекомендацією Міжнародної організації праці День охорони праці відзначається під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

"Це питання насправді абсолютно актуальне, часте і дуже важливе. Це виклик того, щоб спрямувати свою діяльність саме на підвищення інформованості і населення, і працівників, і працедавців до питання збереження життя і здоров'я на виробництві", - зауважив Чернега.

ДСПП щодня отримує повідомлення від підприємств про травмування працівників на виробництві внаслідок ДТП - Чернега

Щодня Державна служба України з питань праці отримує повідомлення від організацій та підприємств про травмування своїх працівників внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Про це заявив голова ДСПП Роман Чернега під час прес-конференції в Укрінформі. 

«На жаль, практично щодня ми отримуємо інформацію з підприємств, з установ та організацій, що під час різного роду перевезень, службових відряджень, де використовуються транспортні засоби, стаються дорожньо-транспортні пригоди, де гинуть працівники. Ця ситуація, на жаль, не покращується і залишається стабільно негативною», -  повідомив Чернега.

Він підкреслив, що у 2016 році найбільше травм отримали працівники професій, пов'язаних із використанням транспортних засобів. При цьому, зазначив Чернега, лідируючу позицію серед цих травм посідає агропромисловий комплекс, коли в період польових робіт працівникам не належним чином проводяться інструктажі безпеки. 

При цьому він зазначив, що "найбільш травмонебезпечними галузями в Україні надалі залишаються вугільна, машинобудівна промисловість, а також авто промисловий комплекс та соціально-культурна сфера". 

"Питома вага травмованих працівників на підприємствах цих галузей складає 63% від усіх травмованих на підприємствах в Україні», - підкреслив Чернега. 

Щороку у світі на робочих місцях гинуть 2,3 млн працівників - МОП

У світі щороку на робочих місцях гинуть у середньому 2,3 млн працівників.

Про це заявила національний координатор проекту Міжнародної організації праці (МОП) «Зміцнення системи інспекції праці та механізмів соціального діалогу» Софія Литвин під час прес-конференції в Укрінформі.

«Щороку за оцінками МОП в середньому у світі 2,3 млн працівників гинуть на робочих місцях, більше 300 мільйонів людей травмуються», - зазначила Литвин.

Вона підкреслила, що це цифри лише по кількості втрачених життів чи травмованих тіл, але за ними стоять трагедія родини, яка втратила свого члена, проблеми для суспільства, для держави і роботодавців.

«На жаль, на сьогодні в багатьох країнах не можна досить точно і адекватно оцінити наслідки, які несуть кожен окремий працівник, їхні сім'ї внаслідок нещасних випадків і травмувань на робочих місцях», - зазначила Литвин.

Важливо, вважає вона, щоб країни докладали зусиль і напрацьовували базу даних стану безпеки і гігієни праці на робочих місцях.

«Така база даних не є самоціль, це є інструмент, який дає можливість для будь-якої держави в першу чергу виявляти вчасно ризики, які тільки починають з'являтися», - підкреслила Литвин.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-