Молодий театр у книжному режимі

Молодий театр у книжному режимі

Укрінформ
21 квітня о 14.00 відбулась прес-конференція: “Молодий театр читає “in crudo”!”. 

Організатори: Укрінформ, Київський академічний Молодий театр; Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Видавничий центр «Академія» (Київ). 

Учасники: Микола Княжицький - голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності; Юрій Рибачук - заступник міністра культури України; Олександр Афонін -президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів; Юрій Ковалів - доктор філологічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Василь Теремко - директор видавничого центру «Академія», доктор наук із соціальних комунікацій, завідувач кафедри видавничої справи та редагування Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Олег Коркушко; Олексій Нежурко; Марія Пустова; Наталя Сиваненко.

Підсумкові матеріали:

В Україні відбувається незначне нарощування книговидання - Афонін

Україна, хоч і незначно, але нарощує книговидання, і це засвідчують результати минулого року.

Про це сказав президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін на прес-конференції в Укрінформі, присвяченій Всесвітньому дню книг і авторського права. 

"За минулий рік відбулося певне нарощування видання книжок в Україні. В 2015 році це було 19800 назв, сумарно 36,9 млн примірників всіх книжок - разом з підручниками для загальноосвітньої школи, навчальною, методичною, художньою літературою. У 2016 році ця кількість склала 21300 назв і 48,8 млн примірників. Тобто йде зростання", - зазначив Олександр Афонін.

Водночас він додав, що, на жаль, на ці цифри і зростання впливають великою мірою бюджетні гроші, призначені для видання підручників для загальноосвітньої школи, на програму "Українська книга" і на програму закупівлі книжок для бібліотек. 

Афонін також нагадав, що українська книга, починаючи з 1994 року, знаходиться за світовими рейтингами нижче рамки розвитку, що, за європейськими стандартами, країна, яка продукує менше 2 книжок на рік на одного мешканця, є країною, яка інтелектуально, професійно деградує. Починаючи з 1994 року, в Україні продукується в межах однієї книги на душу населення. В різні роки ця цифра коливається від 1,69 - це найбільший показник, якого було досягнуто у 2013 році, до 0,4, який був у 1999 році.

"На жаль, за всі роки незалежності книга так і не стала предметом уваги політиків. І навіть пільга з ПДВ, яка існує з 1997 року, не вирішує проблеми галузі, оскільки відсутні такі важелі, як надходження грошей в системну галузь. Сьогодні фактично український видавець працює з власними обіговими коштами, йому не доступні кредити. Інвестиції в галузь, яка є малоприбутковою і продукт якої має тривалий час реалізації, фактично не надходять. Та й не існує законодавчого інструментарію, який дозволяв би з інших сфер бізнесу вкладати гроші, знаючи, що та сума, яка буде вкладена в розвиток чи книжкової торгівлі, чи під конкретні видавничі проекти, буде звільнена від податку і тоді інвестор охоче буде давати ці гроші", - сказав Афонін. 

При цьому він висловив сподівання, що все-таки держава буде вживати певних кроків для того, щоб ця ситуація змінювалась на краще. 

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-