Добір суддів до місцевих судів. Наскільки оновиться система?

Добір суддів до місцевих судів. Наскільки оновиться система?

3099
Ukrinform
13 квітня  о 14:00 відбулось експертне обговорення на тему: “Нові конкурси - нові виклики. Як відбиратимуть суддів у місцеві суди?”. 

Організатор: Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО “Фільтруй суд!”. 

Учасники: Гія Гецадзе - заступник міністра юстиції; Тарас Шевченко - співзасновник Руху ЧЕСНО, директор Центру демократії та верховенства права; Станіслав Щотка - член Вищої кваліфікаційної комісії суддів; Андрій Козлов - член Вищої кваліфікаційної комісії суддів; Володимир Мазурок - проректор із забезпечення організаційної діяльності Національної школи суддів України; Олександр Гашицький - начальник відділу спеціальної підготовки кандидатів на посаду суддів Національної школи суддів України; Михайло Жернаков - головний експерт судової групи Реанімаційного Пакету Реформ, член Громадської ради доброчесності; Галина Чижик - юрист кампанії ЧЕСНО “Фільтруй суд!”, координатор Громадської ради доброчесності; Іван П’ятак - старший аналітик кампанії ЧЕСНО “Фільтруй суд!”.

Підсумкові матеріали:

Потрібно піднімати рівень довіри українців до судової системи - Мін'юст

Необхідно у процесі судової реформи досягти того, щоб рівень довіри громадян до судів в Україні був вищим.

Таку думку під час експертного обговорення в Укрінформі на тему: “Нові конкурси - нові виклики. Як відбиратимуть суддів у місцеві суди?” висловив заступник міністра юстиції Гія Гецадзе.

«Судова реформа є дуже важливою. Зараз не такий вже і високий відсоток довіри наших громадян до нашої судової системи, і потрібно піднімати рівень цієї довіри до судів в Україні. У нас мають бути суди - і першої інстанції, і апеляційні, і Верховний Суд, -  яким наші громадяни довірятимуть», - сказав Гецадзе.

На його переконання, у процесі роботи над цим питанням буде правильним те, щоб українці долучалися до контролю і моніторингу процесу призначення суддів на всіх рівнях.

«Наші громадяни мають знати, як призначається той чи інший суддя», - додав Гецадзе.

Потрібно виробити мінімальні стандарти роботи для членів ВРП і ВККСУ - Козлов

Необхідно виробити мінімальні стандарти роботи для членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і для членів Вищої ради правосуддя, щоб робота цих інституцій завдяки цьому у майбутньому підтримувалася  на належному рівні.

Таку думку під час експертного обговорення в Укрінформі на тему: “Нові конкурси - нові виклики. Як відбиратимуть суддів у місцеві суди?” висловив член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Андрій Козлов. 

«Мені імпонує ідея про те, що ми мусимо встановити мінімальний стандарт роботи - саме мінімальний, на якому має працювати  і член ВККСУ, і член ВРП, який дозволить інституціям відповідно нормально працювати і виконувати необхідні  процедури. Робота цих інституцій завдяки цим мінімальним стандартам має стати такою, щоб  потім, коли відбудеться кадрова зміна, щоб не сталося якогось перевороту», - сказав Козлов.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>