Історичні пам’ятки України: реальний стан об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО

Історичні пам’ятки України: реальний стан об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО

2934
Ukrinform
21 березня о 12.00 відбулась прес-конференція у форматі відеомосту на тему: "Київ - Львів. Що відбувається з історичними пам’ятками в Україні?". 

Організатори: Ігор Луценко - народний депутат України; ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива"; Всеукраїнська асоціація музеїв.

Учасники: Неля Куковальська - генеральний директор Національного заповідника "Софія Київська"; Ігор Луценко - народний депутат України; Сергій Кролевець - голова Всеукраїнської асоціації музеїв; Ірина Нікіфорова - член колегії Головної Ради УТОПІК; Марина Соловйова - ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива"; Сергій Рева - заступник Голови Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО;  Любомир Михайлина - генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника; Олексій Резніков - заступник голови КМДА; Наталія Сікевич - керівник ГО "Правозахисний центр ім. генерала УНР Сікевича”; Андрій Салюк - голова Львівського осередку УТОПІК; Мейлах Шейхет - захисник культурної спадщини, голова єврейської громади у Львові.

Підсумкові матеріали:

Активісти нагадали про мораторій на будівництво у буферних зонах Софії та Лаври 

Рішенням Київської міської ради будь-яке будівництво у буферних зонах Києво-Печерської Лаври та Софії Київської на сьогодні заборонене та порушує норми ЮНЕСКО. 

На цьому під час прес-конференції в Укрінформі наголосила представник ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива" Марина Соловйова, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Київська міська рада прийняла мораторій на забудову буферних зон Софії Київської і Лаври. І тому ми маємо звертати на це увагу,  а також Київська міська рада, Міністерство культури мають не забувати про те, що будь-яке будівництво в буферній зоні Софії та Лаври на сьогодні заборонено. Цей мораторій ніхто не відміняв, позови не подавав, тобто він діє", - сказала Соловйова.

За її словами, сьогодні продовжуються штучні процеси нищення пам’яток ЮНЕСКО. "У охоронних зонах без жодного дозволу виникають висотні забудови, що порушують гармонію міського простору та змінюють історичне середовище", - зауважила вона. 

Зокрема, як повідомила член колегії Головної Ради УТОПІК Ірина Нікіфорова, на сьогодні проблемним питанням у буферній зоні Софії є будівництво на вулиці О. Гончара, 17-23. "На жаль, уже забудовано достатньо, і візуальне сприйняття Софіївського собору значно порушено. Буферна зона Софії знаходиться під охороною ЮНЕСКО, існує режим суворого гідрологічного контролю, і якраз будівництво на Гончара знаходиться в цій зоні. Ми стурбовані, що виникнуть бажання інших будівельних компаній реалізувати свої проекти. Найближча загроза - плани будівництва висотки із триповерховим підземним паркінгом на вулиці Софіївська 20/21", - додала вона. 

Крім того, голова Всеукраїнської асоціації музеїв Сергій Кролевець повідомив, що за останні роки на території Києво-Печерського заповідника збудовано 8 нових корпусів. 

"За останні 6 років на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, на території об’єкта, який знаходиться в переліку об’єктів всесвітньої культурної спадщини, збудовано 8 нових корпусів. Приблизна площа цієї будівлі - 7 тисяч кв. м. У цілому всі приміщення Національного Києво-Печерського заповідника - 60 тисяч кв. м., з них 58 тисяч кв. м - це історична Лавра. Церкві передано приблизно половину всіх приміщень, близько 47% приміщень заповідника. Всі новобудови, які здійснені на території заповідника церквою, - це приблизно 25 тисяч кв. м", - сказав Кролевець.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-