Презентація звіту про діяльність НАБУ

Презентація звіту про діяльність НАБУ

2651
Укрінформ
10 лютого о 12.00 відбулася прес-конференція на тему: "Результати діяльності Національного антикорупційного бюро України за період з  серпня 2016 по лютий 2017". (Зала 1)

Організатор: Національне антикорупційне бюро України.

У заході взяв участь: Артем Ситник - директор Національного антикорупційного бюро України.

Підсумкові матеріали:

НАБУ вдалося повернути більше 115 млн гривень за 14 місяців — Ситник

Національному антикорупційному бюро України за 14 місяців роботи вдалося повернути на стадії досудового розслідування більше 115 мільйонів гривень до держбюджету та підприємств, які постраждали від корупційних дій.

Про це в п'ятницю на прес-конференції в Укрінформі на тему: "Результати діяльності Національного антикорупційного бюро України за період з серпня 2016 по лютий 2017" заявив директор НАБУ Артем Ситник.

«Що ми маємо зараз, тобто через 14 місяців досудового розслідування? На стадії досудового розслідування державі повернуто більше 115 мільйонів гривень, це те, що ми змогли повернути добровільно», - сказав він.

Ситник також зазначив, що основні ж підстави для повернення коштів до бюджету або на рахунки державних чи інших підприємств, які постраждали в результаті корупційних дії, - це вироки судів.

Водночас, директор НАБУ повідомив, що за 14 місяців діяльності НАБУ було «попереджено розкрадання більше півмільярда гривень і встановлено збитки державі майже 83 мільярди гривень».

До кінця цього року маємо можливість утворити в Україні антикорупційний суд - Ситник

У Верховній Раді вже лежить законопроект щодо створення в Україні антикорупційного суду, до кінця цього року створити його цілком реально.

Про це в п'ятницю на прес-конференції в Укрінформі на тему: "Результати діяльності Національного антикорупційного бюро України за період з серпня 2016 по лютий 2017" заявив директор НАБУ Артем Ситник.

«Такий законопроект уже є у Верховній Раді. Зараз питання про створення або нестворення вже не обговорюється. Зараз дискутується питання порядку призначення цих суддів. І мене це радує, оскільки ми маємо реальну можливість, якщо буде політична воля парламенту прийняти відповідне законодавство та політична воля тих органів, які займаються створенням судів, до кінця цього року створити антикорупційний суд», - сказав Ситник.

За його словами, для цього необхідно вже не так й багато служителів Феміди — 50.

«Але вони будуть працювати виключно на розгляд тих справ, які розслідує НАБУ», - додав Ситник.

НАБУ спрямувала до суду 50 кримінальних справ і є 12 вироків - Ситник

Національному антикорупційному бюро України за 14 місяців роботи направило до суду 50 кримінальних проваджень, з яких 12 вироків судів набрали чинності.

Про це в п'ятницю на прес-конференції в Укрінформі на тему: "Результати діяльності Національного антикорупційного бюро України за період з серпня 2016 по лютий 2017" заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

"Станом на кінець січня до суду скеровано 50 кримінальних проваджень. Станом на сьогоднішню нашу зустріч вже більше. Загальна сума предмету злочину в цих провадженнях, які вже скеровані до суду складає 1,7 мільярда гривень", - сказав він.

За словами Ситника, вже набрали чинності 12 обвинувальних вироки. При цьому він зазначив, що це робота детективів і прокурорів в частині укладення угод з тими фігурантами, які мали бажання співпрацювати з органами досудового слідства і з прокурорами.

"Вироки по справі в якій підозрюваний бажає мати контакт зі слідством, на жаль, таких вироків не має", - наголосив він.

Ситник наголосив, що зараз в НАБУ на стадії досудового розслідування перебуває 264 кримінальні провадження. Сукупний розмір предмету злочину складає понад 82 мільярди гривень.

Ситник не впевнений, що парламент дозволить НАБУ самостійно прослуховувати фігурантів розслідування

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник вважає, що народні депутати проігнорують законопроект, який дозволяє відомству самостійно прослуховувати фігурантів розслідування.

Про це він повідомив на прес-конференції в Укрінформі, відповідаючи на запитання кореспондента агентства.

"Я не впевнений, що цей законопроект буде прийнятий, тому що це інструмент чомусь сильно лякає представників нашого парламенту", - сказав він.

Водночас Ситник зауважив, що відповідний законопроект уже схвалений профільним парламентським комітетом. "Чи є шанс йому попасти в залу і бути проголосованим? Не впевнений", - додав він. 

Як повідомлялося, в тексті Меморандуму про економічну та фінансову політику, який був укладений між Україною та Міжнародним валютним фондом, передбачалося надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку (прослуховування) та проведення слідчих дій під прикриттям. 

Відповідний законопроект № 4812 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо діяльності Національного антикорупційного бюро України)" підтриманий профільним комітетом ВР.

НАБУ наступного тижня зареєструє провадження щодо заступниці голови Нацбанку Рожкової - Ситник

Національне антикорупційне бюро наступного тижня зареєструє провадження щодо діяльності заступниці голови Національного банку України Катерини Рожкової та розпочне розслідування.

Про це в п'ятницю на прес-конференції в Укрінформі заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

"Зареєструємо на наступному тижні провадження та почнемо розслідування", - сказав Ситник.

Він наголосив, що НАБУ давно розслідує справи щодо діяльності керівництва НБУ, і кількість запитів щодо їх роботи постійно зростає. "Ми бачимо, що це дуже актуальна тема, і ми будемо намагатися активізуватися", - додав він.

Раніше ЗМІ неодноразово оприлюднювали інформацію про причетність Рожкової до корупційних дій. Деякі інтернет-видання навіть оприлюднювали аудіофайли, де людина з голосом, схожим на голос заступниці голови НБУ, спілкується з представником одного з банків в Україні, в цій розмові журналісти помітили ознаки корупційних дій.

НАБУ готове передати до САП матеріали щодо нового підозрюваного у справі "чорної бухгалтерії" Партії регіонів

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) найближчим часом передадуть до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) матеріали розслідування для підписання повідомлення про підозру іще одному фігуранту справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. 

Про це повідомив на прес-конференції в Укрінформі директор НАБУ Артем Ситник.

"Другу підозру зараз детективи збираються передавати до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Прізвище я поки що не назву, але підозра готується", - сказав він.

Як повідомлялося, 13 грудня прокурори САП в рамках розслідування так званої справи чорної бухгалтерії Партії регіонів повідомили голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 та ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України ("Одержання хабарів у великому та особливо великому розмірах особою, яка займає особливо відповідальне становище").

У понеділок НАБУ збирається оголосити про завершення розслідування першої частини "газової справи", у якій фігурує депутат Онищенко

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) у понеділок, 13 лютого, планує завершити розслідування першої частини так званої газової справи, у якій фігурує народний депутат Олександр Онищенко. 

Про це повідомив на прес-конференції в Укрінформі директор НАБУ Артем Ситник.

"В понеділок планується оголошення про закінчення розслідування першої частини цієї справи, яка стосується тих фігурантів, які встановлені, перебувають під вартою чи під іншими запобіжними заходами", - сказав він. 

Після цього, додав Ситник, підозрювані та їхні адвокати мають ознайомитися з матеріалами кримінальної справи. 

Водночас директор НАБУ зазначив, що опублікований учора запис розмови нібито між Онищенком та Миколою Мартиненком поки не можна долучити як доказ до кримінальної справи. 

"Як можна додати як доказ запис, який просто викладений в інтернеті? Це не доказ. Нам потрібен сам носій з цього запису, щоб долучити його до справи і провести фоноскопічне  дослідження", - сказав він. Водночас НАБУ збирається допитати фігурантів аудіозапису, наголосив Ситник.

Напередодні Онищенко через ЗМІ оприлюднив другу частину своїх записів. Він стверджує, що на них - Микола Мартиненко. За твердженням Онищенка, Мартиненко виступив черговим посередником у переговорах між ним і Президентом Петром Порошенком. На запису, людина з голосом, схожим на голос Мартиненка, нібито пропонує Онищенку умовну угоду, яка передбачає кілька етапів. Перший - суд виносить рішення про повернення депутатської недоторканності. Другий етап - генеральний прокурор Юрій Луценко і суди випускають людей Онищенка, які зараз перебувають під вартою, а також знімаються всі обвинувачення з його матері. За це Онищенко сплачує штраф до держбюджету в розмірі 400-500 млн грн, але при цьому частину грошей допомагає сплатити олігарх Рінат Ахметов. За це Онищенко готовий переписати на нього частину свого бізнесу (http://www.pravda.com.ua/news/2017/02/9/7134949/). 

Як повідомлялося, Онищенко підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

Верховна Рада надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання і арешт, та напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко залишив Україну.

8 серпня Онищенка оголосили у національний розшук. Він заявляв, що не визнає своєї провини та збирається судитися в Лондоні.

НАБУ понад рік не отримує відповіді на запити з Панами - Ситник

Національне антикорупційне бюро вже більше року не отримує відповіді на свої міжнародно-правові доручення від панамських правоохоронців. 

Про це повідомив під час прес-конференції в Укрінформі очільник відомства Артем Ситник.

"З Панами уже більше року немає відповіді на окремі наші запити", - сказав він. 

Через це, за словами Ситника, деякі кримінальні справи розслідуються "значно довше, ніж нам хотілося б".

Директор НАБУ розповів, що відомству необхідно звертатися з міжнародно-правовими дорученнями до правоохоронних органів інших країн у процесі розслідування більшості кримінальних справ. 

"Корупція рідко залишається в межах України. Латвійські банки колись були транзитними базами для корупційних потоків, австрійські банки... Практично всі провадження пов'язані з міжнародно-правовими дорученнями. І не завжди нам  вчасно приходять відповіді по цих дорученнях", - зазначив він.

Водночас, за словами Ситника, у НАБУ склалися хороші відносини з правоохоронними органами Литви, Латвії і Польщі.

Справа щодо закупівлі тактичних рюкзаків для МВС перебуває на завершальній стадії - Ситник

Справа стосовно закупівлі тактичних рюкзаків для підрозділів Міністерства внутрішніх справ України перебуває на завершальній стадії.

Про це в п'ятницю на прес-конференції в Укрінформі на тему: "Результати діяльності Національного антикорупційного бюро України за період з серпня 2016 по лютий 2017" заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

"Стосовно згаданої вами справи (про закупку рюкзаків для підрозділів МВС - ред.), дуже хотілося прийняти остаточне рішення по ряду справ, в тому числі по цій, до звіту. В першу чергу ми орієнтовані на закон про повний збір доказів, тому ми зараз просто не встигли до звіту, але справа знаходиться на завершальній стадії", - сказав він.

Як відомо, НАБУ взялося за розслідування справи про закупівлю рюкзаків для підрозділів МВС у березні 2016 року.

У рамках досудового розслідування справи НАБУ отримало доступ до банківських рахунків компанії-постачальника тактичних рюкзаків для МВС "Дніпровенд", яку пов’язують із сином міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

У лютому 2016 року в мережі з’явилося відео з прихованої камери встановленої в кабінеті екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, на якому начебто син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков домовлявся з Чеботарем про поставку 6 тисяч тактичних рюкзаків для підрозділів міністерства в зоні АТО.

У НАБУ склали антирейтинг справ, які до 10 місяців лежать у судах

У Національному антикорупційному бюро презентували рейтинг кримінальних справ, підготовчі засідання щодо яких у судах не призначаються від трьох до десяти місяців. 

Про це повідомив на прес-конференції в Укрінформі директор Бюро Артем Ситник.

"У нас є антирейтинг справ, які понад року пролежали в судах і по них немає вироків. Це достатньо прості справи, які можливо розглянути за місяць, максимум два. Цілий ряд об'єктивних і суб'єктивних причин сприяє тому, що ці справи просто лежать в судах", - сказав він.

Найдовше - впродовж 10 місяців - у Солом'янському райсуді не розпочинається розгляд справи за фактом незаконного впливу колишнім виконавчим директором НАК "Нафтогаз України" Андрієм Пасішником на колишнього  міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса.

Упродовж 8 місяців не розпочинається судовий розгляд справи за фактом одержання хабара у сумі 6 800 дол. за відкликання апеляції у кримінальній справі, у якій фігурує начальник відділу прокуратури Кіровоградської області.

Також 8 місяців не слухається в суді справа стосовно в.о. начальника Васильківського райвідділу архітектури та містобудування та керівника комунального підприємства за одержання хабара у розмірі 47 тис. дол. 

Досі не призначене підготовче засідання у справі за фактом розтрати та заволодінням майном НАК "Украгролізинг" на суму 115 млн грн колишнім головою правління державної компанії та його батьком - народним депутатом. Справа вже 7 місяців лежить в Печерському райсуді.

Не слухається в суді і кримінальна справа стосовно військового прокурора Костянтина Кулика за фактом незаконного збагачення на суму 2,8 млн грн. Підготовче засідання Солом'янський райсуд не призначає чотири місяці. 

Водночас Васильківський міськрайонний суд Київської області не розпочинає розгляд справи стосовно Гвоздівського сільського голови та депутата сільради, яких підозрюють в отриманні хабара у розмірі 300 тис. євро за виділення землі.

Через те, що суди ігнорують справи НАБУ, у відомстві вважають за необхідне створити антикорупційний суд, який би розглядав лише справи відомства.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-