"Візерунки миру" від кримських татар

Укрінформ
18 січня о 13.00 відбулася презентація проекту "Візерунки миру. Шляхи об'єднання, соціалізації і збереження етнічності кримських татар". (Зала 1)

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.

Учасники: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Євген Нищук – Міністр культури України; Віктор Шуткевич – заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні, координатор проектів; Есма Аджієва – радник міністра культури України з питань Криму, координатор проекту "Візерунки миру"; Рустем Скібін – керівник ГО "Ель-Чєбєр", художник.

Обговорювалися питання:

1. Створення творчих майстерень – збереження, відродження і розвиток культури, традицій, національного колориту і самобутності кримських татар, навчання та підготовка нових майстрів, збереження єдиного культурного простору з Кримом, підтримка професійних, наукових, творчих зв'язків. 

2. Створення колекції декоративно-прикладного мистецтва кримських татар (реконструйовані кримськотатарський жіночий і чоловічий костюми, ювелірні прикраси, унікальна кримськотатарська вишивка, кераміка, вироби з металу, предмети побуту).

В рамках прес-конференції був презентований проект "Візерунки миру", який був реалізований за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва у Києві.

Підсумкові матеріали:

Нищук: Такі проекти як "Візерунки світу" повинні бути системними в Україні

Такі проекти як "Візерунки світу. Шляхи об'єднання, соціалізації і збереження етнічності кримських татар" повинні бути системними в Україні, тому що є реальним зв'язком країни з окупованими територіями. 

Про це сказав під час презентації проекту в Укрінформі міністр культури України Євген Нищук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це системна робота, і саме такі програми і проекти, про які ми зараз говоримо, повинні стати постійними, і Міністерство культури до цього цілком відкрито", - заявив Нищук.

За його словами, "насправді ми повинні тримати через мистецтво зв'язок із Кримом" і "через культуру зцілювати болючі рани тих, хто сьогодні опинився далеко від Криму".

Як підкреслив міністр культури, завдяки проекту "Візерунки світу" вимушені переселенці на материковій Україні можуть розвивати різні ідеї - від створення образів у народних танцях та образотворчому мистецтві до організації діалогів і круглих столів з певної проблематики.

"Я дуже радий, що ми долучилися до цього проекту... Я впевнений, це повинен бути безперервний проект, ми повинні продовжувати "Візерунки світу" і підтримувати інші проекти, які ініціюватимуть наші партнери, але вони дійсно повинні бути системними", - зазначив Нищук.

За його словами, таким же чином Міністерство культури зараз намагається продовжити програми, що стосуються Сходу України.

"Зокрема, ми виділяємо гроші на програму взаєморозуміння, яка повинна зосередитися на тому, щоб підтримати ідеї, які йдуть саме від конкретних осіб, від діячів мистецтва, громадських організацій зі Сходу", - повідомив Нищук.

Він зазначив, що "ситуація і обставини останніх трьох років ще більше зімпульсували бажання і потребу надати ресурс для таких проектів".

"І це не обов'язково фінансовий ресурс. За фінансовий я можу дякувати нашим численним партнерам, які частково і тут присутні. Насправді, це державна увага, комунікації з громадськими організаціями, які є дуже дієвими, і перекладення цього в системну роботу".

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-