Непрозорі конкурси у владних кабінетах: як це відбувається і хто за цим стоїть?

Непрозорі конкурси у владних кабінетах: як це відбувається і хто за цим стоїть?

2915
Ukrinform
19 серпня о 12.00 відбулася прес-конференція на тему: "Непрозорі конкурси у владних кабінетах: як це відбувається і хто за цим стоїть?". (Зала 1)

Учасники: Ігор Рудич, інформкоординатор офіцерської громадської ініціативи "Чисті погони"; Наталія Целовальниченко, керівник Луганської правозахисної групи; Віка Стерн, блогер, громадська активістка, поетеса.

Підсумкові матеріали:

Конкурс на посаду керівника департаменту, який відповідає за харчування в`язнів, виграв фігурант двох кримінальних справ - активіст

Конкурс Міністерства юстиції на посаду керівника Департаменту ресурсного забезпечення діяльності Державної кримінально-виконавчої служби виграв Гуназа Олег Євгенович, який є фігурантом двох кримінальних справ.

Про це повідомив під час прес-конференції в Укрінформі координатор громадської організації "Чисті погони" Ігор Рудич.

"На сайті Міністерства юстиції 18 липня поточного року була розміщена інформація про те, що переможцем конкурсу на посаду директора Департаменту ресурсного забезпечення кримінально-виконавчої служби став Гуназа Олег Євгенович. Я поцікавився цим кандидатом в офіційному  реєстрі і дізнався, що він з 8 квітня 2013 року понині є засновником  ТОВ "ТД Трейд центр". У відкритих джерелах  розміщена інформація про те, що відносно  посадовців цього підприємства за фактом виготовлення контрафактної підакцизної продукції та  розкрадання  державної власності порушені кримінальні справи", - зазначив він.

За словами Рудича, з цього приводу він написав звернення до Міністерства юстиції, яке було проігнороване посадовцями відомства. Також громадський активіст разом зі своїми колегами провели  акцію "Приберіть ляльок із Мін`юсту", котра була покликана не допустити на посаду людей із сумнівною репутацією.  "Після цього пані Севостьянова (перший заступник міністра юстиції - ред.) по телефону повідомила моїм колегам з "24 каналу", що Гуназа ще не призначений, і зараз проходить перевірка", - додав він.

 Рудич стверджує, що,  відповідно до закону "Про державну службу", після оголошення конкурсу призначення на посаду відбуваються протягом 30 днів. Таким чином, підкреслює громадський активіст, затвердження Гунази на посаді керівника Департаменту мало відбутися  17 серпня, однак жодної інформації з цього приводу в Мін`юсті поки не надають.

"За моєю інформацією, на Департамент ресурсного забезпечення діяльності Державної кримінально-виконавчої служби з держбюджету протягом року буде виділено близько 500 млн грн. Ці гроші можуть просто відмити. Я закликаю, щоб до призначення керівника цього департаменту поставилися відповідально", - заявив активіст.

Крім того, представник громадської організації "Чисті погони" повідомив, що другим у конкурсному списку кандидатом на посаду заступника начальника управління - начальника відділу продовольчого забезпечення  Державної кримінально-виконавчої служби став Пасічник Юрій Володимирович. Як стверджує Рудич, цей кандидат до 2012 року  працював у пенітенціарній системі, однак тепер займається бізнесом, зокрема, є засновником восьми підприємств, у трьох із яких статутний фонд становить по 900 тис. грн. Спеціалізацією однієї з фірм Пасічника є оптова торгівля  продуктами харчування.

"Навіщо на зарплату 8-10 тис. грн іти серйозному підприємцю, мільйонеру? У мене є підозра, що Карабач Олександр Володимирович, який переміг у конкурсі, через  деякий час буде  переведений і  піде працювати на іншу посаду в системі, а його місце отримає саме пан Пасічник, який другий за результатом конкурсу", - вважає Рудич.

Він також закликав Мін`юст зробити публічним конкурс на посаду заступника міністра, який опікуватиметься пенітенціарним напрямком.

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>