7 чудес України: історичні міста та містечка

7 чудес України: історичні міста та містечка

6493
Ukrinform
1 червня о 14.30 відбулася презентація нового етапу акції «7 чудес України: історичні міста та містечка», під час якої членами Оргкомітету будуть  оголошені 21 фіналіст акції.   (Зала 2)

У заході взяли участь: Микола Томенко - ініціатор акції, засновник Фонду «Рідна країна»; Любомир Михайлина  - генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника;  Віктор Набруско - секретар Національної спілки журналістів України;  Олександр Харченко – генеральний директор Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ»; Анатолій Хостікоєв - народний артист України; Жанна Боднарук - заслужена артистка України.

Довідково. Акція «7 чудес України: історичні міста та містечка» - це вже V етап всеукраїнської акції «7 чудес України», ініціатором і організатором якої є Фонд Миколи Томенка «Рідна країна».

У попередні етапи вже визначали: «7 історико-архітектурних чудес України» (2007 р.), «7 природних чудес України» (2008 р.), «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» (2010 р.) та «7 чудес Києва» (2013 р.).

У новій акції «7 чудес України: історичні міста та містечка», яка пройде у 2016 році, візьмуть участь ті міста та містечка, що мають значиму історію (їх можна позиціонувати як історичні), які можуть продемонструвати своє історико-архітектурне обличчя та мають туристичну інфраструктуру для відвідувачів.

Етапи проведення акції у 2016 році:

І етап (1 березня - 1 червня 2016 року): прийом заявок на участь в акції від представників місцевих громад, громадських організацій, туристичних компаній, вищих навчальних закладів тощо.

ІІ етап (1 червня - 25 вересня 2016 року): оголошення Оргкомітетом за участі експертної ради 21 фіналіста акції. Презентації цих об'єктів та прес-тури. Інтернет-голосування на офіційному сайті. Анкетування ста експертів.

ІІІ етап: підведення підсумків акції за результатами опитування експертів та Інтернет-голосування (50/50). 27 вересня 2016 року, в День туризму, відбудеться оголошення переможців акції «7 чудес України: історичні міста та містечка».

Після оголошення результатів акції Оргкомітет бере на себе зобов'язання протягом наступного року з метою популяризації фіналістів акції підготувати та випустити про них фільми, а також виготовити різноманітну поліграфічну продукцію.

Нагадаємо, що за попередніми етапами акції «7 чудес України» вже відзняті 40 пізнавальних фільмів, які транслюються на телеканалах та які можна переглянути онлайн і скачати на офіційному сайті акції - www.7chudes.in.ua

Підсумкові матеріали:

Акція "7 чудес України" збільшить потік туристів до історичних міст і містечок на 30-50% - Томенко

Засновник Фонду "Рідна країна" Микола Томенко прогнозує, що акція "7 чудес України: історичні міста та містечка" на 30-50% збільшить потік туристів до її фіналістів та переможців.

Про це Томенко, який є ініціатором акції, сказав на презентації в Укрінформі нового етапу акції, під час якої члени оргкомітету оголосили 21 її фіналіста.

"Вперше ми такі дуже прагматичні. Цією акцією ми хочемо допомогти містам, які борються за те, щоб до них приїхали туристи і люди на відпочинок. Ми хочемо допомогти їм поповнити бюджети і через це покращити інфраструктуру. Це ми теж враховували, коли ухвалювали рішення, які об'єкти брати до уваги. Якщо в середньому по Україні за літньо-осінній сезон на 30% ми збільшимо відвідуваність міст, що увійшли до списку фіналістів, ми вважатимемо, що успішно попрацювали. А далі переможці уже отримають більше зростання відвідуваності, тому що ми додамо їм рекламу, фільми, поліграфію. Тобто мінімально ми розраховуємо на 30% збільшити відвідуваність 21 місту, і на 50% - переможцям", - підкреслив Томенко.

Він також уточнив, що насправді деякі міста зі списку фіналістів умовно позначили цілі туристичні маршрути, це цілий комплекс міст чи містечок навколо об'єкта.

"Коли ми приймали рішення по Полтавщині, то за об'єктом Диканька пропонуватимемо цілий маршрут: Диканька - Опішня - Котельва. А деяким містам акція допоможе активніше пропагувати свою сувенірну продукцію. Ми нараховуємо більше 200 майстрів петриківського розпису, але потужної промоакції, щоб вони могли продавати свою продукцію, досі немає", - зазначив Томенко.

"Сім чудес України: історичні міста та містечка" оголосили 21 фіналіста і старт голосування за 7 переможців

Оргкомітет акції "7 чудес України: історичні міста та містечка" оголосив сьогодні 21 фіналіста. Від сьогодні починається старт голосування за 7 переможців.

 Про це повідомив ініціатор акції, засновник Фонду "Рідна країна" Микола Томенко на презентації в Укрінформі нового етапу акції.

"Сьогодні ми оголошуємо міста-фіналісти і від сьогодні можна голосувати. Кожен може запропонувати свої 7 чудес. Система голосування захищена від зловживань. Голосування триватиме до 25 вересня. А 27 вересня, на День туризму, ми оголосимо переможців акції, нагородимо і після того починаємо працювати - знімати спеціальні фільми про переможців, готувати поліграфічні видання різними мовами", - сказав Томенко, додавши, що оргкомітет дійшов згоди обрати по одному номінанту з області і зараз у списку представлена практично вся Україна, від Донеччини до Закарпаття.

Він також акцентував на необхідності привернути увагу до деяких історичних міст, зокрема до унікальної, античної культури Ольвії на Миколаївщині; або Сковородинівки на Харківщині, пов'язаної з ім'ям геніального філософа, 300-річчя від дня народження якого відзначатиметься у 2022 році на рівні ЮНЕСКО; або Петриківки на Дніпропетровщині, що представлена знаменитим розписом, який 2013 року завоював статус ЮНЕСКО як об'єкт нематеріальної культурної спадщини.

"Для нас важливо зробити крок до менш розкручених брендів, вийти за межі столиці, обласних центрів або таких об'єктів, які є загальновідомими. Ми позиціонуємо історичні міста та містечка - з їх історією, історико-архітектурним обличчям, збереженістю пам'яток, туристичною інфраструктурою, оздоровчим фактором. Ми спонукали владу на місцях активізуватися, покращити під час акції всі наявні можливості, щоб прийняти більше людей у відпочинковий сезон, що, в свою чергу, покращить економічну ситуацію цих міст", - зазначив Томенко.

Водночас Любомир Михайлина - генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника - підкреслив, що оргкомітет в цьому році мав певні труднощі з визначенням фіналістів, оскільки в Україні нараховується більше 400 історичних міст та містечок і "добра половина наших міст сягає своєю історією ще середньовіччя, значна частина - часів Київської Русі, а Ольвія була заснована ще у VІ столітті до н.е.".  

"Досвід попередніх років показує, що в таких змаганнях переможених немає, від участі в цій акції перемагають усі номінанти. Думаю, що ця акція оживить потік туристів до наших історичних міст і містечок, що в свою чергу спонукає органи місцевого самоврядування, всю громаду привести свої міста в порядок, покращити інфраструктуру. Тобто тут у нас і просвітницька місія, і якоюсь мірою економічна", - сказав Любомир Михайлина.

Генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко додав: "Ця акція показує, що, незважаючи на війну, на всі болісні проблеми, ми рухаємося вперед. Зокрема, Донеччина прийняла програму розвитку туризму. І там є дуже цікаві речі, як той же Святогірськ, який є серед 21 кандидата. Тобто на Донеччині теж розвивається туризм і туди теж можна їхати".

Ще один член оргкомітету - народний артист України Анатолій Хостікоєв підкреслив: треба любити і знати свою землю. "Для того, щоб полюбити щось, треба це хоча б  побачити. І це дуже велика справа", - сказав він.

Отож, за рішенням оргкомітету, до списку фіналістів увійшли такі об'єкти: Балта (Одеська обл.), Бердичів (Житомирська обл.), Бердянськ (Запорізька обл.), Берислав (Херсонська обл.), Біла Церква (Київська обл.), Вижниця (Чернівецька обл.), Володимир-Волинський (Волинська обл.), Галич (Івано-Франківська обл.),  Глухів (Сумська обл.), Диканька (Полтавська обл.), Жовква (Львівська обл.), Канів (Черкаська обл.), Ніжин (Чернігівська обл.), Ольвія (Миколаївська обл.), Петриківка (Дніпровська обл.), Сатанів (Хмельницька обл.),   Святогірськ (Донецька обл.), Сковородинівка (Харківська обл.), Теребовля (Тернопільська обл.), Тульчин (Вінницька обл.), Хуст (Закарпатська обл.).

Відео с прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-