Посол  Ізраїлю Еліав Бєлоцерковські - гість прес-клубу "Дипломати без краваток"

Посол Ізраїлю Еліав Бєлоцерковські - гість прес-клубу "Дипломати без краваток"

2469
Ukrinform
Гостем чергового засідання прес-клубу "Дипломати без краваток", який проводився в агентстві Укрінформ, став Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні пан Еліав Бєлоцерковські.

Відео з прес-конференції:

Фотографії з заходу

Еліав Бєлоцерковські взяв участь у засіданні прес-клубу "Дипломати без краваток"

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

У заході також взяла участь  Аташе по туризму Посольства Держави Ізраїль в Україні Ларіса Самойловіч.

Модератор: генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко.

Підсумкові матеріали:

Санкції не можуть вирішити конфлікти - посол Ізраїлю

Посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські пояснив, чому його країна не приєдналася до політики санкцій проти Росії.

Про це він заявив у прес-клубі "Дипломати без краваток" в Укрінформі.

"Ми - країна, яка відчуває санкції з боку арабських країн. Ми не вважаємо, що санкції - той захід, який може привести до вирішення конфліктів. Це принципова позиція Ізраїлю", - сказав він.

Посол також зазначив, що Ізраїль прагне підтримувати хороші відносини з РФ.

Водночас, дипломат підкреслив, що Ізраїль виступає за територіальну цілісність України.

"Проте у нас є дуже важливі інтереси з Росією, які ми не можемо ставити під загрозу", - додав посол.

Ізраїль сподівається на підписання ЗВТ з Україною до кінця року

Ізраїль сподівається на підписання угоди про вільну торгівлю з Україною до кінця року.

Про це заявив Посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські у прес-клубі "Дипломати без краваток" в Укрінформі.

"Сподіваємося, що до кінця року ми зможемо підписати угоду про зону вільної торгівлі між Ізраїлем і Україною", - відзначив він.

Далі буде...

Ізраїль у лютому займеться «відкритим небом» з Україною

На засіданні міждержавної комісії Україна-Ізраїль, яке відбудеться в лютому, буде обговорюватися питання включення режиму «відкритого неба» у договір про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

Про це на засіданні прес-клубу «Дипломати без краваток» в Укрінформі заявила аташе з питань туризму Посольства Держави Ізраїль в Україні Лариса Самойлович.

«Міністерство туризму передало всі необхідні дані щодо режиму «відкритого неба» в Міністерство транспорту. В лютому в Ізраїлі на засіданні міждержавної комісії Україна-Ізраїль це питання буде порушуватися і обговорюватися», - сказала Самойлович.

Посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські у свою чергу зазначив, що Ізраїль має режим «відкритого неба» з Євросоюзом і всіма європейськими країнами. «Я не бачу ніяких причин, чому б не приєднати Україну до цього режиму», - зазначив він.

Бєлоцерковські нагадав, що це питання обговорювалося під час візиту Президента України до Ізраїлю. «Ми з нашого боку готові вирішити це питання», - запевнив він.

На думку посла Ізраїлю в Україні, авіарейси з Києва, Львова, Одеси, Харкова та Дніпропетровська до Тель-Авіва надзвичайно перспективні. За його словами, наразі з Борисполя до Ізраїлю виконуються 3-4 рейси на день.

Держава Ізраїль проти торгівлі своїх компаній з окупованим Кримом - посол

Ізраїль має чітку позицію щодо Криму, тож ізраїльскі компанії, які продовжують торгівлю на окупованому півострові, роблять це на свій страх і ризик.

Про це на засіданні прес-клубу «Дипломати без краваток» в Укрінформі заявив посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські.

"У нас дуже чітка позиція щодо Криму, і ми постійно поширюємо інформацію про те, що ті компанії або фізичні особи, які в'їжджають в Крим з порушенням українського законодавства і які ведуть там якісь роботи, скоюють злочин за законами України", - сказав він.

Бєлоцерковські додав, що, на його переконання, ця позиція досить добре знайома переважній більшості людей в Ізраїлі. Водночас він зауважив, що його країна, як і Україна, є демократичною державою, тож ті компанії, які не виконують вказівок уряду Ізраїлю, "беруть ризик на себе".

"Як ви знаєте, це не тільки ізраїльські компанії. Я тільки сьогодні читав, наприклад, про приїзд до Криму членів чеського паралменту, до того були члени французського парламенту. Тобто контролювати на сто відсотків дуже важко. Але, я думаю, наше завдання - довести до відома цих людей і цих компаній, що цей їхній вчинок може бути покараний", - резюмував посол.

Ізраїль сподівається на підписання ЗВТ з Україною до кінця року

Ізраїль сподівається на підписання угоди про вільну торгівлю з Україною до кінця року.

Про це заявив посол Ізраїлю в Україні Єліав Бєлоцерковські в прес-клубі "Дипломати без краваток" в Укрінформі.

"Сподіваємося, що до кінця року ми зможемо підписати угоду про зону вільної торгівлі між Ізраїлем і Україною", - відзначив він.

За його словами, товарообіг між країнами за останній рік був на рівні 800 млн доларів США, що менше, ніж у попередньому році.

Спад товарообігу, відзначив дипломат, обумовлений ізраїльським експортом, тоді як український експорт до Ізраїлю підвищився на 4%.

В Україні прояви антисемітизму трапляються значно рідше, ніж в інших країнах - посол Ізраїлю

Посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські вважає, що прояви антисемітизму в Україні трапляються значно рідше, ніж в інших країнах, і мають скоріше хуліганський, а не системний характер.

Про це він заявив на засіданні прес-клубу «Дипломати без краваток» в Укрінформі у відповідь на запитання журналістки "РИА-Новости", чи побачив він за півтора року перебування в Україні зростання антисемітських настроїв.

"В Україні, як і в будь-якій іншій країні, на жаль, інколи трапляються прояви антисемітизму. Я дуже сподіваюсь, що ми колись позбудемося цього, але на даному етапі, ми, на жаль, час від часу з цим стикаємося. Однак я маю сказати: якщо порівняти Україну з іншими європейськими країнами, то ми бачимо, що ці прояви, по-перше, відбуваються значно рідше, і їхній характер, скажімо, більш хуліганський, ніж якийсь системний, державний, як це іноді проявляється в інших місцях", - сказав він.

У цьому контексті дипломат також відзначив позицію України, яка "дуже чітко виступає проти таких проявів і докладає дуже багато зусиль, щоб їх припинити".

Торік 138 тисяч українських туристів відвідали Ізраїль

Минулого року турпотік українців в Ізраїль зріс на 4%.

Про це на засіданні прес-клубу "Дипломати без краваток" в Укрінформі заявила аташе з питань туризму Посольства Держави Ізраїль в Україні Лариса Самойлович.

"Турпотік з кожним роком  зростає. 2015 рік закінчився приростом 4%. 138 тисяч туристів відвідали Ізраїль", - сказала вона.

При цьому, за її словами, в Україну з Ізраїлю за рік приїхала приблизно така сама кількість туристів.

Самойлович також повідомила, що Україна залишається на шостому місці серед країн за кількістю туристів, які приїжджають в Ізраїль.

Дипломат також прокоментувала випадки, коли українських туристів прикордонники "завертають" після прильоту в Ізраїль.

"Торік у нас була така проблема. Цього року вона істотно зменшилася, проте ще існує. Ми не втручаємося в роботу прикордонної служби. У них є повноваження повертати людей, якщо у них з'являються якісь підозри", - сказала вона.

У зв'язку з цим Самойлович порадила українським туристам дотримуватися всіх міграційних правил Ізраїлю, мати при собі всі необхідні документи після прильоту в країну, у тому числі підтвердження перебування в країні з туристичною метою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-