Прес-конференція:

Прес-конференція: "Антипремія "Золота коса - 2013": громадськість нагородить тютюнових та алкогольних лобістів"

Укрінформ
13 березня, oб 11.00 у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (зал на 1 поверсі) відбулася прес-конференція на тему: Антипремія «Золота коса»: громадськість нагородить кращих тютюнових та алкогольних лобістів

13 березня, oб 11.00 у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (зал на 1 поверсі) відбулася прес-конференція на тему: Антипремія «Золота коса»: громадськість нагородить кращих тютюнових та алкогольних лобістів

Учасники: Марія Землянська - координатор проектів Бюро журналістських розслідувань «Свідомо»; Андрій Скіпальський, керівник Центру «Життя», експерт Альянсу із виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну; Ігор Гриценко - співкоординатор Коаліції громадських організацій «За тверезу Україну» ; Ганна Гопко - координатор Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», експерт Коаліції «За тверезу Україну» та центру «Життя»; Тарас Шевченко - директор Інституту Медіа Права, керівник проекту «Київ без тютюнового диму».

Підсумкові матеріали:

Визначено головних лобістів тютюнової та алкогольної індустрії в Україні

Переможцями щорічної антипремії за обстоювання комерційних інтересів виробників тютюнових виробів та алкогольної продукції всупереч інтересам громадського здоров'я «Золота коса-2013» стали народні депутати України Віталій Хомутиннік, Сергій Терьохін, Лев Миримський (парламентарії отримали відповідно «Золоту косу», «Срібну косу» і «Бронзову косу»).
Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомили організатори антипремії, серед яких А. Скіпальський, Г. Гопко, І. Гриценко, М. Землянська, Т. Шевченко та інші представники громадських організацій України.
«Здоров'я нації дуже багато залежить від державної політики, контролю над алкоголем і тютюном, а також тими товарами, які є товарами повільної смерті, бо вбивають здоров'я українців. Наша антипремія - це дуже чіткий месидж, щоб новопризначені високопосадовці не ставали на захист комерційних інтересів алкогольних і тютюнових лобістів. 2013 рік був надзвичайно показовим і демонстративним, коли всі ініціативи щодо підвищення акцизів на пиво, тютюн та алкоголь активно гальмувалися у стінах Кабінету Міністрів, Верховної Ради, особливо у стінах профільного Комітету з питань податкової та митної політики», - наголосила Ганна Гопко, координатор Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну».
Крім того, спеціальний приз антипремії «Золоте гальмо», який щорічно присуджується представнику органів державної влади в Україні, дістався колишньому очільнику Міндоходів Олександру Клименку за активну позицію проти  підвищення у 2013 році акцизів на тютюнові та алкогольні вироби.
«Золота коса» була започаткована 2011 року з метою моніторингу та реагування громадськості на випадки лобіювання народними депутатами й урядовцями України комерційних інтересів у сфері виробництва тютюнової та алкогольної продукції.
 

Відео з прес-конференції:

)

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-