Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Два роки Законові “Про основні засади молодіжної політики” – що змінилося?

Два роки Законові “Про основні засади молодіжної політики” – що змінилося?

Блоги
Укрінформ
Законодавчий акт втілюється в життя. Закладене у ньому – реально працює

Рівно два роки тому Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про основні засади молодіжної політики”, який дав поштовх до позитивних змін у цій сфері. І навіть попри повномасштабне вторгнення, законодавчий акт втілюється в життя!

Закон оновлює підхід до молодіжної політики від радянського до європейського. Якщо коротко, у ньому йдеться про такі три основні моменти: участь молоді, молодіжну інфраструктуру та фінансування молодіжної сфери. З огляду на ці два роки, є про що розповісти по кожному з цих пунктів.

ПРО УЧАСТЬ МОЛОДІ

У першу чергу, йдеться про участь молоді в ухваленні рішень на всіх рівнях. Цей показник можна побачити наочно. Тільки уявіть, упродовж останнього року в Україні з’явилося 120 нових молодіжних рад. Загальна їхня кількість становить понад 430. І попри всі виклики, які нині постали перед нашою країною, щодня з’являються нові молодіжні об’єднання.

Знаковою подією стало створення Ради з молодіжних питань при Президентові України, після якої з’явилася Молодіжна рада при Міністерстві закордонних справ України. А зовсім скоро Молодіжна рада має з’явитися і при Кабінеті Міністрів. Це вже явний тренд, який неможливо зупинити!

Наша мета – щоб у кожній громаді була своя молодіжна рада, яка напряму комунікуватиме з місцевими органами влади, впливатиме на ухвалення рішень та майбутнє свого міста, села, району тощо.

МОЛОДІЖНА ІНФРАСТРУКТУРА

Відповідно до Закону “Про основні засади молодіжної політики”, молодіжна інфраструктура – це будівлі, споруди, молодіжні простори, центри, а також інші приміщення чи земельні ділянки, які використовуються для реалізації молодіжної політики та здійснення молодіжної роботи.

Водночас будь-який молодіжний простір без наявності професійної людини – просто приміщення. Тому нещодавнє офіційне визнання професії “фахівець з питань молоді” (або іншими словами – молодіжний працівник) дасть величезний поштовх до розвитку та якісного наповнення молодіжної інфраструктури, яка зазнала величезних руйнувань через дії країни-агресора Росії.

Визнання цієї професії – це велика перемога для молодіжного сектору, яка стала можливою, у тому числі завдяки визначенню в Законі понять “молодіжний працівник” та “молодіжна робота”.

ФІНАНСУВАННЯ МОЛОДІЖНОЇ СФЕРИ

Це, напевно, найголовніший пункт. У Законі передбачено створення Українського молодіжного фонду (УМФ), який займатиметься державною грантовою підтримкою молодіжних проєктів. При чому брати участь у конкурсах зможуть не тільки громадські організації, а й молоді люди, ініціативні групи, органи студентського самоврядування та молодіжні ради.

Зрозуміло, що повномасштабне вторгнення загальмувало процес створення УМФ. Але завдяки спільним зусиллям, ми вже дуже близькі до повноцінного запуску фонду: обрано Наглядову раду, у процесі обрання дирекція фонду. Сподіваюся, що вже наприкінці цього року за підтримки міжнародних донорів зможемо запустити перші грантові конкурси.

ПІДСУМОВУЮЧИ

Мене як автора Закону “Про основні засади молодіжної політики” дуже тішить, що ті речі, які в нього закладалися, реально працюють:

● щодня створюються нові й нові молодіжні ради, що збільшує участь молодих людей у прийнятті важливих для них рішень;

● молодіжний працівник тепер офіційна професія, що сприятиме якісному розвитку та наповненню молодіжної інфраструктури;

● Український молодіжний фонд – за крок до повноцінного запуску та надання грантів на круті молодіжні проєкти.

І це лише тільки початок! Далі буде.

Олександр Санченко, народний депутат

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-