реклама

Про уроки «Мінська-2» не можна забувати

Про уроки «Мінська-2» не можна забувати

Блоги
Укрінформ
Необхідно просувати свою «формулу миру» 

12 лютого – річниця других мінських домовленостей (документу під назвою «Комплекс заходів щодо виконання мінського протоколу»). Політична оборудка 2015 року вже втратила своє політичне значення. Але про уроки цієї події восьмирічної давнини, та її наслідків, варто пам’ятати і сьогодні. Для українців гіркий досвід «Мінська-2» є достатньо очевидним. А от деякі західні політики і експерти, здається, і досі не зробили належних висновків з цієї історії. 

Урок перший – не варто гратися з путіним в мирні домовленості. Він сприйматиме і виконуватиме лише те, що йому вигідно. Стосовно України кремлівському диктатору потрібний не мир, а підпорядкування і залежність нашої країни від росії, а після 24 лютого 2022 р. він взагалі націлений на руйнування української державності. З путіним треба не домовлятись, його треба зупинити, як це було свого часу з гітлером.  

Урок другий – пропозиції будь яких нібито мирних компромісів путін сприймає як прояв слабкості своїх візаві по переговорах, і буде тиснути далі для реалізації своїх власних інтересів. А якщо інша сторона не погодиться на виконання кремлівських умов, то росія буде застосовувати воєнну силу або інші засоби шантажу і тиску. Тому формально мирний компроміс з путіним – це або лише пауза у війні, чи зниження її інтенсивності, з неминучим відновленням війни навіть у більших масштабах, як це і сталося рік тому. 

Урок третій – підступна мирна угода веде не до миру, а до нової війни. 

Урок четвертий – не можна погоджуватись на домовленості, які не приймає суспільство, або його значна і активна частина.  

Урок п’ятий - треба не чекати мирних пропозицій від партнерів, тим більше не погоджуватись на те, що тобі нав’язує ворог. Необхідно просувати свою «формулу миру». 

Нарешті і досі дискусійне питання – чи можна йти на сумнівну угоду хоча б з тактичних міркувань? Саме цей аргумент наводили і наводять прихильники Мінських домовленостей або п’ятого Президента України, який дав на них згоду. Якійсь тимчасовий тактичний ефект ці домовленості дали, але стратегічно вони виявились пасткою і політичною міною, яка вибухнула в лютому 2022 року. І це теж урок на майбутнє. 

По завершенні нинішньої війни з росією теж доведеться підписувати якісь угоди. Тому про уроки Мінська-2 не можна забувати. 

Володимир Фесенко
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-