Фон дер Ляєн передала Зеленському опитувальник для статусу кандидата на членство в ЄС

Фон дер Ляєн передала Зеленському опитувальник для статусу кандидата на членство в ЄС

Укрінформ
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн передала Президентові України Володимиру Зеленському опитувальник для набуття статусу кандидата на членство в ЄС.

Документ вона передала на спільному з главою Української держави брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми чули про цю дуже важливу заяву від усього вашого народу, і ми даємо вам позитивну відповідь на ваш запит. У цій теці є дуже важливий етап вашого приходу до цієї родини. Тут підстава для наших дискусій найближчими тижнями. Тут ми маємо перехресні стежки. Ваша дорога до Європейського Союзу розпочинається», - сказала президентка Єврокомісії.

Вона зазначила: «Це такий опитувальник. Тут питання, треба дати на них відповідь. Це такі формальні рекомендації... Ми цілодобово, цілотижнево підтримуємо технічно ваші відповіді, ми знаємо вас давно».

Фон дер Ляєн підкреслила, це не триватиме роками, як зазвичай, а йдеться лише про тижні: «Якщо спрацюємося, як то кажуть».

«Ми вам за тиждень на все відповімо», – наголосив своєю чергую Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, заступник глави Офісу Президента Ігор Жовква заявив, що розпочався технічний процес розгляду заявки України на членство в Євросоюзі, найближчим часом ЄС надішле Україні опитувальник щодо майже усіх сфер.

10 березня у Франції відбувся саміт ЄС, присвячений, зокрема, зміцненню європейської оборони та зниженню залежності від російських газу, нафти й вугілля. Лідери ЄС об’єдналися навколо підтримки України у війні проти росії, а також визнали європейські прагнення Києва.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-