До казахських активістів в Україні прийшла СБУ: каже, що це перевірка у межах закону

До казахських активістів в Україні прийшла СБУ: каже, що це перевірка у межах закону

Відео
Укрінформ
Координатор руху «Демократичний вибір Казахстану» (ДВК) Заманбек Тлеулієв заявив, що у Києві його побили невідомі у цивільному, а його соратник Елдос Насипбеков записав відео, як до нього прийшли співробітники Служби безпеки України. 

Про це йдеться у повідомленні глави Фонду «Відкритий діалог» Людмили Козловської у Facebook, де вона заявила про атаку на координаторів ДВК у Києві, передає Укрінформ.

Вона заявила, що 6 січня у Києві невідомі люди в цивільному одязі напали та побили Тлеулієва біля його будинку.

Сам чоловік записав відео, де показав вибиті зуби та невідомих людей з масками на обличчях. «Ці люди не показують документів, не представляються, прийшли у цивільному», ㅡ сказав він.

Як вказує Козловська, до Елдоса Насипбекова прийшли співробітники СБУ. На відео, яке поширили у Facebook, чоловік у цивільному показує документи СБУ та каже, що «прийшов поспілкуватися».

На іншому відео, де чоловік вказує, що переживає за свою безпеку, йому відповідають: «Що ти поводиш себе як дівчинка?»

Тим часом в СБУ повідомили Громадському, що службовці провели перевірку та спілкувалися з окремими громадянами Казахстану, враховуючи поточну ситуацію у країні.

«Особливо зважаючи на російський фактор та ймовірні провокації з боку РФ, які можуть дискредитувати нашу державу на міжнародній арені та зашкодити її інтересам [...] Тобто, проводиться звичайна робота в межах чинного законодавства та функціональних обов’язків служби», ㅡ повідомили нам в СБУ.

Там також заявили, що співробітники СБУ ввічливо та коректно себе поводили та не перешкоджали відеозйомці, яку проводили громадяни Казахстану.

«Зважаючи на занепокоєння останніх, на місце була викликана Нацполіція, яка зафіксувала, що все відбувалося без порушень та в рамках українського законодавства. Спроби трактувати це інакше, як і будь-які розмови про тиск з боку СБУ, не мають нічого спільного з реальним станом справ», ㅡ зазначили у СБУ.

Там також додали, що наразі ніхто з громадян Казахстану не затриманий, але оскільки є ознаки незаконного перебування на території України, підготовлено відповідні матеріали для Державної міграційної служби.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-