В Україні потрібно створити «золотий фонд» з колишніх фахових міністрів – Юхновський

В Україні потрібно створити «золотий фонд» з колишніх фахових міністрів – Юхновський

Укрінформ
Україні потрібно багато що зробити, щоб стати врівень із сильними світу. І Україна неодмінно це зробить з поколінням, яке народилось у незалежній Україні. 

Про це сказав під час виступу на Київському Безпековому Форумі академік, автор ініціативи референдуму 1991 року Ігор Юхновський, передає Укрінформ.

«Путін хоче, щоб Україна капітулювала. За тисячоліття ми стали вперше суверенною нацією. І щоб тепер здатись на волю російського президента – це повний абсурд. Але у світі буває неймовірне просвітлення мізків. І дай Боже, щоб воно і в нас, і в Росії настало. Щоб наші війська нарешті зайняли державні границі України. І щоб Україна зажила у мирі зі своїми сусідами», - сказав Юхновський.

Він підкреслив, що Україні потрібно багато що зробити, щоб «стати врівень із сильними, і ми неодмінно це зробимо».

На думку промовця, в Україні настане порядок з керівниками нового покоління, яке народилось у незалежній Україні.

За його словами, влада повинна постійно вчитись, зокрема, кожна чинна влада повинна мати фахівців високого рівня. Для цього в країні має бути створений реєстр колишніх фахових міністрів - «це золотий фонд нашої держави». Бо нині, на думку академіка, «маємо відсутність планування».

Крім того, серйозною вадою для розвитку держави Юхновський вважає підлабузництво, яке поширене як усередині країни, так і серед інших держав по відношенню до РФ. «Воно гидке у відношеннях між деякими державами і Росією. Воно знищує гідність їхніх націй», - сказав він.

Як повідомлялось, Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» присвячує цьогорічний форум 30-тій річниці Незалежності України та національного референдуму, проведеного 1 грудня 1991 року, який утвердив державність і закріпив міжнародно-правову недоторканність і непорушність кордонів України. Спеціальний гість Київського Безпекового Форуму – європейський і польський діяч, Президент Європейської Народної партії Дональд Туск. Саме Польща стала першою державою світу, яка визнала незалежність України після референдуму 1 грудня 1991 року.

Серед почесних іноземних промовців – Вікторія Нуланд, заступник державного секретаря США, Марсі Каптур, співголова групи підтримки України в Конгресі Сполучених Штатів, Деймон Вілсон, президент і головний виконавчий директор Національного фонду на підтримку демократії, Адам Міхнік, головний редактор польської Gazeta Wyborcza, Тімоті Снайдер, всесвітньо відомий історик і професор Єльського університету.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-