За темниками Кремля: політична творчість у Європарламенті та роспропаганда

За темниками Кремля: політична творчість у Європарламенті та роспропаганда

Укрінформ
До підготовки резолюції по Україні в законодавчому органі Євросоюзу активно долучилися й так звані «друзі Путіна»

У вівторок Європарламент на останньому цього року пленарному засіданні у Страсбурзі проведе дебати щодо доповіді про стан імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

У середу депутати проголосують відповідну резолюцію, в основу якої покладена зазначена доповідь. Автором документу є друг України, німецький депутат Міхаель Галер. Але до підготовки резолюції у законодавчому органі Євросоюзу активно долучилися й так звані «друзі Путіна».

СИГНАЛ КИЄВУ: ПОСИЛИТИ ЗУСИЛЛЯ З ДЕОЛІГАРХІЗАЦІЇ

Як засвідчує аналіз проектів доповіді та резолюції, їхній зміст та спрямованість є цілком позитивними відносно Києва, включають основні положення щодо підтримки європейської інтеграції та реформ в Україні в умовах триваючої російської агресії.

Водночас, серед головних проблемних питань автор доповіді та комітет ЄП у закордонних справах наголошують на занепокоєннях щодо ефективності застосування законодавства та діяльності органів у сфері боротьби з корупцією, завершенні реформи децентралізації; недостатності зусиль із деолігархізації та у сфері приватизації.

Закликаючи українське керівництво вирішити зазначені проблеми у відповідності до Угоди про асоціацію та двосторонніх зобов'язань, доповідь також відзначає позицію ЄП щодо імплементації реформ в Україні. Зокрема, європарламентарії вкотре закликають українське керівництво скасувати електронні декларації майнового стану для активістів неурядових організацій; забезпечити повну незалежність генерального прокурора; швидко створити Вищий антикорупційний суд та забезпечити його ефективну діяльність.

Слід відзначити, що до зазначеної доповіді зареєстрована рекордна кількість – 174(!) – поправок, які будуть розглядатися та голосуватися 12 грудня – у процесі прийняття резолюції в цілому.

Аналіз поправок, включаючи авторство та зміст, дозволяє умовно розподілити їх на три групи.

У першій йдеться про пропозиції внесення змін до документу з боку самого доповідача депутата Галера, а також представників проукраїнської ліберально-демократичної більшості законодавчого органу ЄС.

Зазначені поправки спрямовані на удосконалення резолюції та посилення її політичної позиції на підтримку України в умовах російської агресії, включаючи й об'єктивну критику щодо деяких проблемних питань у державі.

Друга група поправок внесена депутатами від Угорщини, а також румунським депутатом, які пропонують включити до документу критичні зауваження щодо мовної політики Києва у сфері освіти, зокрема, стосовно національних меншин.

1
Жан-Люк Шафхаузер

ОДІОЗНІ ПОПРАВКИ НА ДОГОДУ АГРЕСОРУ

Третя група є найбільш одіозною та, без перебільшення, спрямованою проти суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України в умовах російської агресії.

І тут в авангарді так званих корисних (а може й не дуже) «ідіотів Кремля» вкотре виступає відомий французький політик Жан-Люк Шафхаузер, відомий своєю активною діяльністю на підтримку російського режиму.

Депутат в ЄП представляє євроскептичну фракцію крайніх правих націоналістів "Європа націй і свобод". Політик є близьким прибічником лідера французьких націоналістів Марін Ле Пен і представником створеної нею політичної коаліції ультраправих націоналістичних партій Франції RBM (Rassemblement bleu Marine). Ле Пен, як відомо, відкрито підтримує Путіна та отримує від РФ політичну й фінансову підтримку.

Саме Шафхаузер одноосібно вніс велику кількість поправок до української резолюції. І вони чітко відображають агресивні позиції російської політики, риторики та пропаганди проти України в Європі й світі.

За результатами цієї політичної творчості, за якою явно спостерігається керівна роль та вплив Кремля, можна відстежувати актуальні тренди, що готуються у Москві для заангажованих проросійських діячів у Європі, а також озвучуються самими російськими політиками, дипломатами, журналістами й так званими «експертами».

ВІД ПУТЧУ ДО ЩАСТЯ КРИМЧАН ТА МРІЇ ПРО ФЕДЕРАЛІЗАЦІЮ

Пропоную оглянути основні позиції, які Шафхаузер зареєстрував у форматі своїх поправок.

У преамбулі резолюції депутат пропонує замінити слова «Революція Гідності» на «нелегальне вигнання 22 лютого 2014 року належно обраного та міжнародно визнаного президента Віктора Януковича <...>, що відбулося з грубим порушенням української конституції».

Заперечення прагнення українців до європейських цінностей, намагання компрометації Революції Гідності – це давно відома кремлівська забаганка. На жаль, таку позицію просувають проросійські «корисні ідіоти» не лише в Євросоюзі, а й в Україні.   

В іншій поправці французький депутат пропонує замінити визначену в преамбулі проекту документу позицію із засудження триваючої російської агресії у східній Україні та нелегальну окупацію Криму на те, що «рух з відокремлення на сході країни став прямим результатом путчу 22 лютого 2014 року».

І тут доцільно зауважити, що Шафхаузер у тексті своїх поправок не використовує терміни, пов'язані із «сепаратизмом», а називає наслідки російської агресії на Донбасі «рухом на відокремлення» тощо.

Далі Шафхаузер пропонує додати до преамбули проекту резолюції таку позицію: «Європарламент бере до уваги, що немає жодних сумнівів у тому, що населення Криму бажає бути і залишатися частиною Російської Федерації».

При цьому в іншій поправці зазначений політик пропонує вказати у преамбулі згадування про те, що «передача суверенітету Кримському півострову пройшла без жодного застосування зброї».

Спроби показати щасливе життя кримчан на окупованому мілітаризованому півострові, відсутність порушень прав людини (особливо відносно кримських татар) – це також одна із провідних тем роспропаганди.

Наступна поправка від французького депутата порушує проблематику територіального устрою України.

У резолютивній частин проекту документу Шафхаузер пропонує висловити «розчарування нещодавньою заявою Президента Порошенка, в якій він рішуче відкинув будь-який варіант федералізації України, з огляду на той факт, що зазначена заява є неприйнятною відносно духу пунктів 4 і 12 Мінських домовленостей від лютого 2015 року».

Зробити Україну федерацією, щоб запхнути Києву нині окуповані території на сході і через маріонеток просувати свої інтереси – це також відома мрія Путіна. А його український кум не покладає зусиль здійснити це в Україні, адже для проросійських сил – це боротьба за життя.

Іншою поправкою депутат від Франції пропонує доповнити резолютивну частину проекту резолюції пунктом такого змісту: «Європарламент спонукає український уряд долучитися до інтенсивного політичного діалогу із відокремленими регіонами на Сході з метою досягнення політичного і військового урегулювання конфлікту, а також розпочати інтенсивний діалог із Російською Федерацією, як зі спільним підписантом Мінських домовленостей».

Кремлівська риторика про те, що ми тут ні до чого, що Київ повинен напряму вести діалог із маріонетками російських окупаційних адміністрацій на Донбасі – також давно відома пісня. Але з колаборантами та зрадниками (це відносно українців), різними там російськими пушиліними, звичайно, ніхто у Києві та на міжнародному рівні розмовляти не буде.

ЛЕТАЛЬНА ЗБРОЯ, ПІДІРВАНИЙ ТЕРОРИСТ ТА ДУХОВНІСТЬ РПЦ – ВСЕ, ЯК ХОЧЕ КРЕМЛЬ

Далі Шафхаузер пропонує включити до резолютивної частини положення: «ЄП висловлює жаль з приводу заяви спеціального представника США по Україні Курта Волкера, що Сполучні Штати планують збільшити постачання зброї Україні; при цьому ЄП вважає, що будь-яка ескалація військової конфронтації є неприйнятною відносно змісту та духу Мінських домовленостей».

Тут ідеться про реальні побоювання і люті роздратування Москви відносно військово-технічної допомоги Україні з боку міжнародних партнерів, включаючи постачання летальної оборонної зброї.

А от наступна поправка відображає актуальні події другої половини 2018 року. Французький політик тут «відмиває» конкурентну боротьбу між російськими ФСБ і ГРУ за контроль над віджатими ресурсами на Донбасі, а також намагання зачистити адміністрації на окупованих територіях. Шафхаузер пропонує включити до резолюції такий текст: «Європарламент якнайсуворіше засуджує політичне вбивство Олександра Захарченка, лідера Донецької народної республіки, у результаті терористичної атаки 31 серпня 2018 року; вимагає від влади у Києві повного розслідування цієї справи задля притягнення винних до кримінальної відповідальності; наполягає, що така поведінка є абсолютно невідповідною цінностям європейської родини та підтверджує причетність українського керівництва до цієї атаки, що негайно припиняє його прагнення до ЄС».

Звичайно, валити все на Київ за результати розбірок поміж агресором та поставленими ним на Донбасі терористами-колаборантами – це послідовна цинічна стратегія РФ.

І, звичайно, не міг французький націоналіст не втрутитися й у внутрішні справи українського православ'я. Для Кремля перемоги України у цій сфері, коли РПЦ втрачає свій вплив на українців, що прагнуть незалежності від церкви агресора, мають дуже-дуже неприємні наслідки.

Відтак, Шафхаузер хоче мати у документі пункт такого змісту: «Європарламент засуджує втручання Президента України та Верховної Ради у церковні справи шляхом політичного тиску на православну церкву в Україні задля виходу з під духовної юрисдикції Московського патріархату...»

МАРГІНАЛЬНІ ПОПРАВКИ НЕ ПРОЙДУТЬ

Запропоновані депутатом поправки до проекту резолюції про стан виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а також його попередні публічні виступи цілком відображають агресивні та брехливі пропагандистські позиції Кремля в умовах триваючої агресії.

Слід відзначити, що маргінальні та у порушення міжнародного права, на виправдання російської агресії, ініціативи Шафхаузера ліберально-демократичною більшістю ЄП підтримані не будуть. Але така політична творчість чітко викриває, хто є хто в європейській політиці. Адже «корисні ідіоти» Кремля продовжують свою брудну, цинічну справу.

Андрій Лавренюк, Страсбург

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-