Порошенко: Томос - це питання нацбезпеки

Порошенко: Томос - це питання нацбезпеки

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко заявив, що надання Українській православній церкві автокефалії зміцнить національну безпеку країни.

Про це Порошенко заявив на зібранні з нагоди 150-річчя Всеукраїнського товариства "Просвіта", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Томос про автокефалію - це ще один акт проголошення Незалежності України. І саме тому це так важливо не тільки для майбутніх чи сучасних вірних цієї церкви. Це важливо для кожного українця, бо ми створюємо ще один стовп української Незалежності. І без жодного сумніву всі розуміють, що автокефалія - це державницьке питання, це питання нашої національної безпеки", - заявив Президент.

Читайте також: Президент ініціює зйомки кіно про створення помісної Української православної церкви

Він зауважив, що надання Українській православній церкві автокефалії віддаляють Україну від колоніального минулого і зміцнюють національну ідентичність.

Порошенко зазначив, що лише тиждень –  після сотень років очікувань і десятків років боротьби – зараз відділяє Україну і українців від Об’єднавчого собору, на якому буде засновано, створено українську автокефальну помісну православну церкву, яка буде визнана світовим православ’ям і яка буде незалежна від Москви.

Він нагадав, що кілька років тому розпочалися переговори з Вселенським Патріархом Варфоломієм. «Маємо результат. Його Всесвятість та Синод, перш за все підтвердили незаконність анексії Київської митрополії Москвою, що була проведена ще в 17 столітті. Це було незаконно і не канонічно. Вони, як і ми, не визнають жодних претензій РПЦ на Україну», - підкреслив Президент.

Рішення про надання автокефалії Православній Церкві України ухвалено, Томос, грамоту, яка це підтверджує, написано, об’єднавчий собор призначено, наголосив Порошенко, додавши, що зараз колосальна відповідальність лягає на ієрархів церков. 

Він зауважив, що і держава, і він як Президент свою справу зробили. І Його Всесвятість Варфоломій свою справу також зробив. «Можливо навіть більше, ніж міг, враховуючи той шалений тиск і погрози, які сьогодні йому надходять з Москви», - підкреслив Президент.

Глава держави нагадав, що після того як Синод Вселенського Патріархату прийняв рішення щодо надання автокефалії українській церкві, в Росії негайно була скликана рада безпеки РФ з одним питанням – загроза Російській православній церкві в Україні. 

«Я впевнений у тому, що українці самі дадуть собі раду без вказуючого перста з Московії, від президента Росії і від Кирила», - наголосив Порошенко. Він підкреслив, що для українців є неприйнятним, коли в храмах відбуваються молитви за російську владу, за російських військових, які щоденно вбивають українців. 

17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про офіційне прохання до Вселенського патріарха щодо надання Українській православній церкві автокефалії. 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Синод Вселенського патріархату на триденному засіданні, яке завершилося 29 листопада, ухвалив проект конституційного статуту Української церкви. 

5 грудня Президент поінформував, що собор відбудеться 15 грудня у Софійському соборі у Києві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-