Справа Мартиненка: суд почав вивчати 200 томів письмових доказів

Справа Мартиненка: суд почав вивчати 200 томів письмових доказів

Укрінформ
Суд у справі екс-депутата Миколи Мартиненка завершив долучення до матеріалів понад 200 томів текстових доказів і розпочав їх досліджувати. 

Про це повідомив у коментарі Укрінформу прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків.

"Ми завершили долучати письмові докази у справі і впродовж судового засідання встигли вивчити два томи цих доказів", - сказав прокурор.

Симків розповів, що прокурори також намагалися долучити до справи речові докази - комп'ютери, флеш-накопичувачі, телефони, які містять певну інформацію щодо фігурантів справи. Колегія суддів у задоволенні цього клопотання відмовила, пояснивши це рішення відсутністю у суді приміщення, придатного для зберігання речових доказів

Прокурори клопотали у суді про залучення до матеріалів справи доказів сторони захисту, аби таким чином завершити цю стадію судового розгляду. Суд відмовив у задоволенні цього клопотання, мотивуючи це тим, що долучення матеріалів справи сторони захисту відбудеться після дослідження доказів сторони обвинувачення.

"Ми перейшли до дослідження письмових доказів - двох особових справ обвинувачених - Мартиненка та Василькова, з яких було встановлено, що вони давно між собою знайомі. Васильков працював у підпорядкуванні Мартиненка, коли той був керівником одного з суб'єктів господарювання. Також ми дослідили  дохід Мартиненка і його дружини", - розповів Симків.

За його словами, суд вирішив проводити засідання у справі Мартиненка один раз на тиждень у понеділок. Наступне засідання відбудеться о 9 годині 3 грудня.

Як повідомлялося, Шевченківський райсуд Києва 22 жовтня розпочав розгляд справи щодо екс-депутата Мартиненка. Окрім нього, у справі проходять ще п’ятеро обвинувачених: Володимир Богданець, Олександр Сорокін, Сергій Перелома, Руслан Журило та Валерій Васильков, які є посадовцями "Нафтогазу України", "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії", "СхідГЗК" та "Ядерного палива".

Читайте також: Екс-депутат Мартиненко подав до суду на Центр протидії корупції

За даними САП, Мартиненку та Василькову інкримінується заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів на постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії Skoda JS та укладенні й виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA на загальну суму 6 млн 400 тис. 777.

Крім того, Мартиненко, Перелома, Журило, Сорокін та Богданець обвинувачуються у заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" у розмірі $17,28 млн шляхом неправомірного укладення та виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-