Порошенко попрощався із Маккейном: Ви – справжній герой України

Порошенко попрощався із Маккейном: Ви – справжній герой України

Відео
Укрінформ
Президент України Петро Порошенко у Вашингтоні взяв участь у жалобних заходах прощання із сенатором Сполучених Штатів Америки Джоном Маккейном.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.

"Сенаторе, ми дуже вдячні вам. І саме тому зараз, доносячи думки і співчуття великої 45-мільйонної нації, сьогодні я тут", - сказав глава держави.

Порошенко зазначив, що у цей сумний день він як Президент України і як друг сенатора Маккейна мав бути на церемонії для того, щоб віддати шану і повагу своєму другові і великому другу України, справжньому американцю і справжньому борцю за ідеали демократії і свободи.

Президент особливо відзначив, що сенатор Маккейн був поруч з Україною та українцями в критичні моменти для держави: "Ми всі запам’ятали його на Майдані під час Революції Гідності, коли при температурі мінус 26 градусів він вийшов роздягнутий, звернувся до сотень тисяч людей, які стояли на Майдані для того, щоб висловити абсолютно необхідні тоді слова підтримки. Що весь світ і Сполучені Штати Америки разом з українцями. І коли треба було консолідувати світ під час Мюнхенського безпекового форуму – він був лідером і допомагав нам".

Порошенко також пригадав одну із останніх своїх зустрічей з сенатором, коли вони разом із Маккейном вирішили відвідати українських морських піхотинців, які тримали оборону в районі Широкиного.

"За 10 кілометрів до під’їзду Служба безпеки мені повідомила, що почався артилерійський обстріл місця, до якого ми їхали. І я сказав сенатору, що я як Президент і Верховний Головнокомандувач маю бути там, але безпека сенатора і американців – дуже турбуються і просять, щоб він не їхав. І я назавжди, на все життя запам’ятав його слова: "У найважчі і в найнебезпечніші часи вашої історії, пане Президенте, я з вами".

“І ще раз дякую. Ви – справжній герой Америки, але ви і справжній герой України. Спасибі вам”, - сказав Президент України, висловлюючи шану сенатору Джону Маккейну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-