Позиція Порошенка: Антикорупційний суд має розглядати усі антикорупційні справи

Позиція Порошенка: Антикорупційний суд має розглядати усі антикорупційні справи

901
Ukrinform
Усі справи щодо корупційних злочинів, у тому числі вже й ті, що знаходяться в інших судах, мають бути передані у новостворений Антикорупційний суд.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам.

«Позиція Президента є абсолютно чіткою – вона викладена, і я прошу це перевірити, в законопроекті ("Про Вищий Антикорупційний суд" - ред.), який був зареєстрований 22 грудня. У законопроекті ця норма була викладена абсолютно чітко - усі справи, які на час створення Антикорупційного суду передані в будь-які суди, мають бути негайно переправлені в антикорупційний суд", - сказав він.

Водночас він зауважив, що після реєстрації законопроекту така позиція викликала критику й був висновок Венеціанської комісії, у якому стверджувалося, що подібна норма може призвести до перевантаження Антикорупційного суду, адже новостворений суд має розпочати роботу  з "чистого аркуша".

За його словами, профільний комітет підтримав саме цю позицію Венеціанської комісії.

При цьому Порошенко запевнив, що його позиція з цього приводу не змінилася.

Читайте також: Порошенко подав до ВРП законопроект про створення антикорупційного суду

"У Парламенту є дуже ефективна можливість розглянути і приймати рішення. Парламент є незалежний орган, і будь-яке рішення Парламенту з цього приводу я буду сприймати і схвалювати. Підтримають вони позицію Президента – буду щасливий", - наголосив він.

Президент також додав, що кількість справ по корупційних злочинах не така вже й велика, і це, на його думку, говорить про те, що не тільки на етапі апеляції, але й на етапі розгляду в першій інстанції справи, що стосуються корупційних злочинів можуть бути розглянуті саме в Антикорупційному суді.

Фото: прес-служба Президента

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-