Екс-охоронець Януковича стверджує, що на Майдані хотіли підірвати бензовоз

Екс-охоронець Януковича стверджує, що на Майдані хотіли підірвати бензовоз

Укрінформ
У лютому 2014 року планувався теракт із бензовозом на Майдані Незалежності з метою звинуватити в цьому владу.

Таку заяву зробив екс-начальник штабу охорони колишнього президента України Віктора Януковича Володимир Павленко, що виступає свідком сторони захисту у справі про держзраду Януковича в Оболонському суді міста Києва.

"До нас надійшла інформація, що планувався теракт, у якому хотіли звинуватити владу. Хотіли захопити бензовоз, привезти на Майдан його і підірвати - і в цьому звинуватити владу й реалізувати державний переворот", - заявив Павленко.

Також він повідомив, що штаб опозиції 20 лютого 2014 року планував зірвати переговори Януковича з міністрами західних країн.

Крім того, Павленко поінформував, що в нього були "свої джерела" у штабі опозиції, які надавали інформацію про завезення зброї на Майдан.

"Також нам повідомили, що на територію України заїхали організатори так званої арабської весни - ця інформація надійшла до нас із служби зовнішньої розвідки", - зазначив свідок.

При цьому він кілька разів відмовився повідомляти головуючому судді Владиславу Дев'ятку від кого саме отримав інформацію про підготовку теракту з бензовозом.

"Я не можу вам повідомити цю інформацію, я не хочу наражати на небезпеку людей. В Україні зараз свідків убивають, а з журналістами розправляються", - відповів екс-керівник охорони Януковича.

Суддя Дев'ятко зауважив, що свідок тричі відмовився надавати відповідь під присягою.

Раніше на початку допиту Павленко попросився відповідати російською мовою, у відповідь головуючий суддя заявив, що він таку можливість має, і "жодних обмежень у використанні російської мови в Україні немає".

Допит свідка продовжує сторона захисту Януковича.

Читайте також: Справа про держзраду: суд допитує екс-начальника штабу охорони Януковича

Як повідомлялося, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-