Порошенко завтра говоритиме з Меркель про миротворців на Донбасі

Порошенко завтра говоритиме з Меркель про миротворців на Донбасі

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко має намір обговорити питання направлення миротворців ООН на Донбас із федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель під час свого візиту до Берліна 10 квітня.

Про це Глава Української держави заявив в інтерв’ю виданню Handelsblatt.

«Більш за все ми потребуємо єдиного і сильного ЄС, а також його солідарності з Україною. А на даному етапі – передусім направлення миротворців ООН до України», - зазначив Порошенко, відповідаючи на запитання про те, чого він очікує від зустрічей в Берліні з канцлером і новим главою МЗС Німеччини.

На його переконання, в питанні отримання мандату РБ ООН на миротворчу місію Україна потребує невідкладної підтримки з боку Берліна і Брюсселя. «Терміново подбати про те, аби ми змогли отримати мандат РБ ООН. І режим тиші. Адже під час триваючих збройних сутичок миротворці не зможуть там провести дислокацію. І наші західні партнери повинні й надалі усвідомлювати, що санкції є надзвичайно ефективним інструментом - лише вони можуть змусити Путіна сісти за стіл переговорів. Якщо російська агресія продовжуватиметься, санкції буде потрібно поглибити», - наголосив Порошенко.

Читайте також: Порошенко відвідає Німеччину на запрошення Меркель

За оцінкою Глави держави, від 2015 року, коли він вперше виступив із вимогою до ООН про направлення «блакитних шоломів» вже є певне просування у цьому. «Під час моєї зустрічі з президентом Трампом у червні 2017 році він підтвердив свою готовність підтримати таку місію ООН, аби звільнити частину України від російських окупаційних військ. І я дуже вдячний Німеччині та федеральному канцлеру», - зазначив він. За словами Порошенка, те, що в коаліційний угоді нового уряду Німеччини було передбачено цілу главу для України, у тому числі в частині підтримки миротворчої місії ООН на сході держави, «має важливе символічне значення».

Він також зауважив, що «Путіну варто нам нарешті пояснити, чому він досі не дозволяє розміщення миротворчої місії, покликаної принести мир»

Відповідаючи на запитання, чи має він досі сподівання на те, що війна на сході України колись закінчиться, Порошенко відповів: «Я позиціоную себе як президент миру. І я абсолютно переконаний, що Україна, Європа і світ також конче потребують там миру. А якщо спитати в українців, то, чим ближче до лінії фронту вони мешкають, тим більше вони хочуть миру. Саме тому ми прагнемо запровадження там миротворчої місії під егідою ООН».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-