"Батьківщина" пропонує вдвічі проіндексувати пенсії для селян

"Батьківщина" пропонує вдвічі проіндексувати пенсії для селян

1539
Ukrinform
Парламентська фракція «Батьківщина» пропонує вдвічі проіндексувати пенсії для сільського населення. 

Як розповів журналістам у кулуарах Верховної Ради перший заступник голови фракції Сергій Соболєв, відповідний законопроект вже проходить процедуру реєстрації у парламенті, повідомляє Укрінформ.

«Частина пенсіонерів на селі не можуть підтвердити жоден робочий день до 1972 року. У людей не було трудових книжок. Пенсіонери навіть не мали паспортів. Є частина тих, хто не може підтвердити свою роботу після 1990 року. Саме тому пропозиція «Батьківщини» проста – проіндексувати вдвічі пенсію для всіх, хто заробив відповідний стаж на селі», – повідомив політик.

Він також нагадав, що «Батьківщина» не голосувала за зміни до пенсійного законодавства, тому що там не було передбачено індексації пенсій для сільського населення.

«Із 12 млн пенсіонерів 5 млн – це ті, хто проживає в селі. У сільській місцевості в окремих регіонах кількість пенсіонерів становить до 60% населення. І пенсія є їхнім єдиним заробітком», – зауважив Соболєв.

Для прикладу він проаналізував ситуацію у Вінницькій області, де проживає 423 тис. пенсіонерів, а середня надбавка до їхніх пенсій становить лише 123 грн. При цьому працівники великих промислових підприємств і державні службовці отримали надбавку у 2-4 тис. грн, зауважив парламентарій.

«В умовах інфляції, коли зростають ціни на продукти, на комунальні послуги, це питання треба врегулювати першочергово», – наголосив перший заступник голови фракції.

За його словами, аналіз пенсій у Вінницькій області свідчить про те, що неможливо прирівняти пенсії сільського населення до коефіцієнту нарахування пенсій міського населення.

Читайте також: Гройсман сказав, коли Рада зможе взятися за військові пенсії

Як пояснив Соболєв, при проведенні пенсійної реформи віце-прем'єр-міністра - міністра соціальної політики Сергія Тігіпка в уряді Януковича-Азарова пенсійний стаж для селян, необхідний для нарахування пенсії, був збільшений утричі. Таку саму політику продовжили і в останньому пенсійному законі, додав він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-