Порошенко: Подвиги героїв УПА надихають нинішніх захисників України

Порошенко: Подвиги героїв УПА надихають нинішніх захисників України

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко звернувся до українського народу з нагоди 75-ї річниці створення Української повстанської армії.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Сьогодні, 14 жовтня, у День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці, ми відзначаємо 75-у річницю створення Української повстанської армії. Армії, що від перших днів її створення і до завершення боротьби проти поневолювачів рідних земель була справді народною, оскільки повністю формувалась і підтримувалась місцевим населенням", - наголосив Президент.

Він зазначив, що роки сталінського терору, жахи колективізації та Голодомору-геноциду, а згодом і навала нацистів зміцнили українців у переконанні щодо необхідності збройної боротьби за незалежність.

"Воїни УПА поставили собі за мету "боротись за повне визволення всіх українських земель і українського народу від загарбників та здобути Українську Самостійну Соборну Державу. Кращі сини й доньки українського народу мужньо чинили опір двом потужним тоталітарним режимам, кожен з яких прагнув поглинути нас, поневолити або винищити українців. Вони залишалися відданими українській справі та не припиняли боротьби, навіть усвідомлюючи її приреченість на той час. І зрештою вони перемогли", - підкреслив Порошенко.

Читайте також: Україна відзначає День захисника

Президент також зазначив, що учасники національно-визвольного руху визнані державою, а їхні подвиги завжди залишатимуться прикладом для прийдешніх поколінь. За його словами, пам’ять про звитяги воїнів Української повстанської армії надихає сучасних захисників України, які протистоять російській агресії, додає їм сили і мужності.

"І ми віримо в їхню перемогу", - наголосив глава держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-